Şifon Kumaş Zeytinburnu

zeytinburnu şifon kumaş,şifon kumaşçılar,şifon kumaşçılar istanbul,istanbul şifon kumaşçılar,zeytinburnu şifon kumaşçılar,

Şifon Kumaş Zeytinburnu.

Şifon, görünüşü, örtüsü ve kalitesi nedeniyle şüphesiz en popüler terzilik kumaşlarından biridir. His ve gevşeklik hissi ve güzel örtü gibi bir krep (neredeyse saf, ince ve hafif) bir kumaştır; Pamuk, ipek, suni ipek veya sentetik elyaftan yapılabilir.

Mükemmel bir terzilik kumaş olarak Şifon Özellikleri

Şifon hafif

Şifon kumaş İstanbul. Terzilik için bu kalite kesinlikle bir avantajdır, çünkü elbisenize ağırlık eklemeden hacim ekleyebilirsiniz. Şifonlarla yapılmışsa çok fazla toplanan uzun önlükler bile çok fazla hissetmezdi; aslında şifon çok katmanlı elbise stilleri için mükemmeldir. Ruffles ve pileler şifonda hafif ve akıcı görünecek.

Hafifliği nedeniyle, pamuk şifon, daha ağır kumaşlar yerine gecelikler ve abiye gibi yazlık giysiler için harika bir kumaştır.

Şifondan en popüler kıyafetler eşarplar, önlükler, bluzlar, iç çamaşırları, iç çamaşırları ve sliplerdir.

Şifon biraz Şeffaftır.

zeytinburnu şifon kumaş satanlar,zeytinburnu kumaş,şifon kumaş nedir,

Şifon Kumaş Zeytinburnu. Bu yarı saydam kalite, kumaşı gelin / parti önlükleri için kaplamalar yapmak için uygun hale getirir. Saten ve diğer kumaşlar üzerinde kullanıldığında, kumaşın doğası gereği iç tabaka üzerinde ışıltılı bir tabaka oluşturur.

Elbiseler üzerinde hafif ve şeffaf uzun ve kısa omuz silkme yapmak için de uygundur.

Şifon biraz kaba ama yumuşak hissediyor

Şifon, sıkıca bükülmüş iplikler ile dokuma şekli nedeniyle gazlı bez / net kumaş gibi hissediyor – bu nedenle kumaş yüzeyine dokunduğunuzda ipek gibi pürüzsüzlük olmayabilir. Kumaş büzüşmüş bir his veriyor. Ama yine de dokunmak yumuşak. Rayon ve ipek şifon özellikle yumuşaktır.

Şifon dökümlü ve perdeli

Şifon gevşek bir düz örgü ile yapılır ve kumaşın vücuda çok fazla yapışmayacağı, ancak vücuda düştüğü için hala iyi görüneceğinden, kumaşın ortaya çıkan akışkan kalitesi kesin bir avantajdır. Metalik ipliklerden yapılmış olsa bile, şifon kumaş hala zarif bir şekilde düşecektir.

Dökümlü etekler, uzun ve alevlenmiş kollu ve çırpınan fırfırlı gevşek elbise veya önlük tasarlayabilirsiniz. Bu özellikler, akışkan yapısı nedeniyle şifon ile yapıldığında mükemmel görünecektir.

Kenarlarda marul kenarı / haddelenmiş etek kaplaması şifon kıyafetlerde güzel görünür – marul kenarının dalgalı yapısı, akışkan bir şifon ile yapıldığında en iyisidir.

Şifon ince ve gevşek dokuma

Şifon Kumaş Zeytinburnu gevşek dokunmuş (ağ benzeri bir görünüm yaratan kare tip dokuma) ve oldukça incedir. Bu nedenle, mukavemeti (opaklığın yanı sıra) vermek için kesinlikle kumaşla yapılan elbiseleri sıralamanız gerekir.

Ayrıca, dokuma astarı nedeniyle dikiş dikişlerinin çıkması (dikiş kayması) olasılığı da bu hassas kumaşta dikişin güçlü kalmasına yardımcı olabilir. İpliklerin çekilmesi ve takılması diğer olağan sebeplerdir.

Doğası gereği kumaşla özel kıyafetler yapamazsınız. Giysilerdeki tarzı örtmek için en uygunudur.

Şifonun özellikle sentetik kumaşlarla yapıldığında oldukça dayanıklı bir kumaş olduğunu göreceksiniz.

ŞİFON KUMAŞ NASIL ÜTÜLENİR? BURADAN OKUYUN.

Herhangi bir takılma olmadığından emin olmak için ipek şifon ile özel dikkat göstermeniz gerekebilir. Hassas kumaşlar gibi yıkayın ve bakım yapın. Elde yıkama tercih edilir ve kumaşı sıkmayın – aksi takdirde giysi tekrar tekrar yıkandıktan sonra sarkacaktır. İpek şifon bakımı diğer ipek giysilerle aynı olacaktır. İpek yıkama ve bakım ile ilgili ipuçlarını buradan alabilirsiniz.

Şifon esnektir

Bükülmüş iplikler kullanılarak yapısından dolayı, malzeme özellikle önyargıda hafif bir verime sahiptir – bu dikiş için harikadır. Ancak bu, bu kumaşla form uydurma giysiler yapabileceğiniz anlamına gelmez. O kadar esnek değil. Önyargı kesimli kıyafetler yapmak için harika. Ve şifon eteklerin son sarılmasından önce bir veya iki gün beklemeniz gerekebilir, çünkü streç bezi farklı şekilde asacaktır.

Şifon parlaktır

İpek şifon parlak bir ışıltılı görünüme sahiptir.

Şifon birçok elyafta mevcuttur.

Spot Şifon Kumaş Alanlar Spot Şifon Kumaş Alan Spot Şifon Kumaş satın Alanlar Spot Şifon Kumaş satın Alan Spot Şifon Kumaş Alan yerler Spot Şifon Kumaş Alan kişiler Spot Şifon Kumaş Alan firmalar

İpek şifon, polyester şifon ve rayon şifon en çok terzilikte kullanılır. Daha önce  sadece zenginler şifon kullanmışlardı, çünkü sadece ipek lifleri ile yapılmışlardı, ancak sentetik lifler kumaş yapmak için kullanılmaya başlandığından, şifon terzilik kumaş olarak yaygın olarak kullanılıyor.

Sentetik şifon, ipek şifonuna benzeyecek şekilde yapılabilir. Ne zaman bitirir bunu yapmak için Kumaşa uygulanan benziyor yıkama ile gitti ipek, sizinle kalacak ucuz ipek şifon pahasına şifon. Bu hile önlemek için daha fazla ipucu için ipek satın alma bu yazı göz atın şifon kumaş istanbul.

Şifon parlak tonlarda mevcuttur

Şifon diğer tüm kumaşların en güzel baskılarında mevcuttur – boyaları oldukça iyi alır, özellikle ipek ve rayon şifon. Nakış düz şifon ile yapıldığında, görünüşü nedeniyle özellikle güzeldir. Şifonun canlı renkleriyle ilgili bir sorun, renklerin özellikle güneş ışığına maruz kaldığında zamanla solmasıdır. (Ama bu herhangi bir kumaş için böyledir)

Şifonun kesilmesi ve dikilmesi biraz zordur

Bu ince doğası ve kaygan hissinden kaynaklanmaktadır. Önlük, eşarp, maksi elbise yapmak için harika bir kumaştır ve genellikle şifon elbiseler için kendinden astar olarak kullanılır. Çok talep gören bir kumaş satın alan olarak, bu kaygan kumaşla nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz gerekir. Dikiş dikmek küçük bir zorluktur.

İnce hafif kumaşların dikilmesi için bu yazıda verilen tüm ipuçları şifon ile dikiş için de geçerlidir. Fakat daha ayrıntılı olarak, şifon ile her diktiğinizde aklınızda bulundurmanız gereken noktalar

Şifonun kaygan doğası, şifon kumaş katmanları arasında kağıt mendil kullanılarak karşılanabilir. Kağıt, kumaşın kaymasını veya kaymasını önleyecektir.

Şifreyi çoklu katmanlar yerine tek katmanlar halinde kesin. Bu, kazaları kestiğiniz anda kaymayı önleyecektir. Keserken büyük bir masaya yatırın. Bu yine kumaşın kaymasını ve kaymasını önleyecektir (bu büyük bir sıkıntıdır, bu nedenle birçok ipucu). İki kat emin olmak için kumaşı yanlara bantla sabitleyebilirsiniz.

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR? BURDAN OKUYUNUZ.

Şifon kumaş zeytinburnu ile ilgili bir başka sorun da kolayca toplanmasıdır. Bu ince doğasından kaynaklanmaktadır. Dikişe başlamadan önce dikiş uzunluğunu ve iplik gerginliğini ayarlamayı ve test etmeyi unutmayın.

Buna karşı koymak için kısa dikişler kullanabilirsiniz. Uzun dikişler kumaşın demetlenmesine neden olur. Dikkatlice dikin ve dikerken kumaşı tutun. Birçok kişi, kumaşı dengelemeyi kolaylaştırmak için stabilize etmek için sprey nişasta kullanmayı tercih eder.

Bir sonraki sorun hafif şeffaflığıdır. Kumaş neredeyse görüldü. Çoğu tasarımcı, şifonu bir bindirme olarak kullanır, böylece karşılanır. Şifon ana kumaş olarak kullanılıyorsa, uygun bir astara ihtiyacınız olacaktır. Astar kullanmıyorsanız, içinde fransız dikişleri kullanmayı unutmayın – bu şekilde dikiş kenarları içeride düzgün bir şekilde bitirilir.

Fransız dikişlerine meraklı olmasanız bile, şifon kumaş İstanbul kenarlarını olduğu gibi bırakmanın bir yolu yoktur. Şifon kenarları çok hoşlanıyor. Kumaş kenarlarını bitirmek için serge bitirebilir veya bulutlu bir dikiş kullanabilirsiniz. Kumaş kenarı terbiyesi hakkında daha fazla fikir için bu gönderiye göz atın.

şifon kumaş zeytinburnu şifon kumaş istanbul zeytinburnu şifon kumaş zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu şifon kumaşçılar

Başka bir sorun, hassas doğasıdır. Her şifon kumaş satın alan giysisi diktiğinizde yeni ve keskin bir iğne kullanmanız gerekecektir. Bu iğnenin kumaşa zarar vermesini önleyecektir. Ve dikiş yaparken kumaşı çekmediğinizden veya hareket ettirmediğinizden emin olun. Çoğu dikiş makinesi kumaşı kendi kendine hareket ettirir. Kumaşı hiç çekmek zorunda değilsiniz, ancak insanlar her zaman yapar. Şifonu çektiğinizde, dikişler ince yapısı nedeniyle yırtılmaya başlayacaktır.

Düz renkli bir şifonunuz varsa, desenli şifondan daha fazla sapmalar ve iğne işaretleri gösterebilir – bu yüzden pimleri dikkatli kullanın. Aslında dikiş payında çok keskin pimler ve pimler kullanın. Dikiş dikmek için büyük el iğneleri kullanmayın.

Şifon kıyafetleri kenetlemek için bebek ya da rulo etek kullanmak daha iyidir. Mağazadan satın alınan şifon kıyafetlerde etek genellikle bir dikişle bitirilir.

Isıyı dikkatli kullanın – evet, dikişleri açık şekilde bastırmanız gerekir. Ancak polyester şifon uygunsuz ısı ayarlarında eriyecek ve demir plakanıza yapışacaktır.

Yorum Yap