Gabardin Kumaş Alınır.

Kalın gabardin kumaş,harman karışımı gabardin,likralı gabardin kumaşlar,uygun gabardin kumaş,gabardin satın alan,
gabardin kumaş gabardin kumaş alınır gabardin kumaş satın alan likralı gabardin harman karışımı gabardin kalın gabardin kumaş

Gabardin (Veya Gaberdine): Erkek Takım Elbise ve Diğer Giysiler İçin Klasik Kumaş

Bazı kumaşlar gelip giden popülerlik seviyelerine sahiptir. Gerçekten de gabardin, bir zamanlar popülerlik kazanan, ancak şimdi nispeten nadir olan kumaşlardan biridir. İnanılmaz bir eliyle güzel, faydacı bir kumaş olduğu için bu üzücü.

Bu sayfa özellikle gabardin ile ilgilenecektir: ne olduğu, nereden geldiği, nasıl giyileceği ve daha fazlası. İsterseniz bitirmeye başlayabilirsiniz, ancak aşağıdaki bağlantılardan herhangi birini tıklayarak sizi en çok ilgilendiren bölüme atlama seçeneğiniz de vardır:

Gabardin Nedir?

Gabardin kumaş alınır genellikle takım elbise, palto, pantolon ve diğer giysilerde kullanılan sert, sıkı dokunmuş bir kumaştır. Bir dimi kumaştır ve kamgarn yün, pamuk ve yün karışımlarından yapılabilir. Spesifik bir malzeme değil, atkılardan çok daha fazla çözgü ipliğine sahip spesifik bir dimi türüdür.

İpeksi bir el ve ıslanmaya karşı direnç ile karakterizedir.

Gabardin veya Gaberdine?

gabardin

Yazım hatası biraz yaygın olsa da, “gabardin” ve “gaberdin” aslında iki farklı şeye işaret eder. Gabardin bu sayfada tartışılan kumaştır. Öte yandan Gaberdine, belirli bir giyim eşyası anlamına gelen kıyamet bir terimdir:

Bugün pamuk, yün polyester veya karışımdan yapılır. Gücü ve dayanıklılığı ile popülerdir.

Gabardin adı “gaberdin” den gelir; Orta Çağ’dan gevşek bir giysi. Terim daha sonra yağmurluklar ve önlükler gibi birçok koruyucu giysiye uygulandı. Gabardin, erkeklerin “haftasonu ceketleri” için ellili yıllarda popülerdi. Bugün yün gabardin, özellikle özel giysilerde üst düzey erkek takım elbise için kullanılır.

Gabardin dimi desenli dokuma bir kumaştır. Thomas Burberry kumaşı icat etti ve adını 1879’da yeniden canlandırdı, 1888’de patentledi.

Gabardin kumaş alınır olup sıkı dokunmuş ve geleneksel yün yün, aynı zamanda pamuk, polyester, suni ipek ya da herhangi bir harmanı olabilir. Polyester olanlar, bazen “gabardreme” denir. Çeşitleri vardır, ancak gabardin söz konusu olduğunda, akla gelen ilk şey, pamuklu veya ince yünlü sağlıklı bir kumaş olmasıdır.

Ter yapmaz, kırışmaz. Ayrıca, sık dokusu nedeniyle sağlam, dayanıklı, nefes alabilen ve su geçirmezdir.

Kumaş parlaklık, gabardin kumaş alınır ile ilgili sık tüketici şikayeti. Ayrıca, yün, pamuk, suni ipek nemden büzülmeye maruz kalmaktadır.

Gabardin Kullanımı

Kalın gabardin kumaş,harman karışımı gabardin,likralı gabardin kumaşlar,uygun gabardin kumaş,gabardin satın alan,
gabardin kumaş gabardin kumaş alınır gabardin kumaş satın alan likralı gabardin harman karışımı gabardin kalın gabardin kumaş

Kalın ve sert bir kumaş olduğu için mevsimsel kullanım için daha uygundur. Sıcak olduğu için kalın. Yani insanlar yaz aylarında giymeyi sevmiyorlar.

Spor giyim, etek, ceket, trençkot, pantolon, kot pantolon gibi kalın pantolonlar, dış giyim gibi giysiler için kullanılır. İnsanlar ayrıca su geçirmez olduğu için iş elbiseleri, şapkalar, çantalar ve kumaş ayakkabılar yapmak için gabardin kumaşını tercih ediyorlar.

Kabarık tutmak istediğiniz kıyafetlerde de kullanabilirsiniz. O olduğundan sıkı dokunmuş, bu kabarık kalacaktır. Ayrıca kalınlık, yüzey kaplama alanında kullanılmasını sağlar.

Bakım

Gabardin kumaşlar genellikle makinede yıkanmaz. Yünlülerin kuru temizlenmesi tavsiye edilir. Yıkanabilir olanlar elle ve 40 derece veya daha düşük bir sıcaklıkta yıkanmalıdır. Pamuklu olanlar yünlülerden daha yüksek bir sıcaklıkta yıkanabilir. Yünlü gabardinlere daha duyarlı olmalısınız. Parlak parlamamak için ütü bezi kullanılmalı ve düşük sıcaklıkta ütülenmelidir. Sentetik elyaflardan yapılan gabardin ısıya daha da duyarlıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın