Krep Kumaş Alınır

krep kumaş alınır,krep kumaş satın alan,krep kumaş nereye satılır,krep kumaş kim alır,krep kumaş satış yeri,
krep kumaş alınır,krep kumaş satın alan,krep kumaş nereye satılır,krep kumaş kim alır,krep kumaş satış yeri,

Krep kumaşı nedir?

Krep, benzersiz bir dalgalanan, üç boyutlu bir doku ile sonuçlanan bir dokuma veya kumaş işleme yöntemidir. Krep kumaştan yapılan giysiler ve diğer tekstiller genellikle hassastır ve törensel durumlar için kullanılır.

Geleneksel olarak, krep kumaş alınır birçok Batı kültüründe yas tutan kadınlar tarafından giyilirdi, ancak bu uygulama büyük ölçüde modası geçmiştir. Dünyadaki diğer kültürler, tekstil imalatlarına çeşitli tipte krep kumaşları dahil etmektedir ve bazı durumlarda binlerce yıldır aynı şekilde dokunan geleneksel krep kumaş kullanılmaktadır.

Tarihte krep kumaş

Krep kumaşın insan uygarlığı tarihinde net bir başlangıç ​​noktası yoktur. Krep arkasındaki kavram çok basit olduğu için, birçok kültür bir gelişim aşamasında veya başka bir aşamada bu kumaşın formlarını benimsemiştir. Örneğin, Krep hala Ortodoks Yunan kadınları tarafından yas için kullanılıyor ve Hint yarımadasının çeşitli kültürleri krepleri geleneksel kıyafetlerine dahil ediyor.

Batı’da, krep 19. yüzyılda yas kıyafetleri dışında popülerlik kazandı. Çok hızlı bir şekilde, Courtaulds adı verilen bir şirket krep üretim pazarına neredeyse tamamen hakim oldu ve yıllar boyunca bu ikonik firma çeşitli krep örgüleri ve malzemeleri denedi.

Bugün krep kumaş

Bugün, krep en çok yüksek moda ve diğer dekoratif giyim tasarımlarında kullanılır. Krep kumaş uzun zamandan beri bu tekstilin geleneksel kullanımlarının dışında genişlemesine izin veren yas kıyafetleri ile olan yakın ilişkisini kaybetti. Genellikle diğer kumaş türleri ve dokumalarla karıştırılan krep, akan, havadar giysilerde son derece kullanışlı hale getiren benzersiz bir hafif, dokulu profile sahiptir.

21. yüzyılda, “krep kumaş alınır” kelimesi o kadar belirsizdir ki, herhangi bir sayıda farklı dokulu kumaş türüne işaret edebilir. Krep kumaşının orijinal anlamını kaybettiğini söyleyecek kadar ileri gidebilirsiniz ve bu iyi. Modern krep tanımımız daha uygundur ve mümkün olduğunda organik, güvenli tekstil ürünlerinin kullanımını destekler.

Krep kumaşı nasıl yapılır?

Krep kumaşında kullanılan temel tekstillerin yapılması için çok çeşitli farklı işlemler kullanılabilir. Bu tür tekstillerin tek ayırt edici özelliği örgüsüdür, bu nedenle doğal veya sentetik liflerle, tasarımcılar ve tekstil üreticileri “krep” olarak kabul edilebilir bir etki yaratmanın sayısız farklı yolunu bulmuşlardır.

Krep ipliği, iplik üretiminde kullanılan tekstil liflerinin normalden çok daha sıkı bükülmesini içeren sert büküm denilen bir işlemle yapılır. Ek olarak, ipliğe kendine özgü kabarık dokusunu vermek için alternatif “S” ve “Z” kıvrımları kullanılır. Sağ ve sol el bükümleri olarak da bilinen bu alternatif eğirme teknikleri, hangi kumaş malzemesi kullanılırsa kullanılsın krep ipliği ile sonuçlanır.

Krep ipliği üretildikten sonra, boyanabilir, işlenebilir ve giysiler halinde bükülebilir. Bazı durumlarda, bitmiş krep ürünlerinin üretimi ipliğin büküldüğü aynı tesiste gerçekleşebilir, ancak genellikle iş iki ayrı firma arasında bölünür.

Krep kumaşı nasıl kullanılır?

Narin doğası nedeniyle, krep kumaş genellikle eşarplarda, gece kıyafetlerinde ve diğer hafif kıyafetlerde kullanılır. Yün krep, ipek krepten daha dayanıklıdır, yani kazak ve elbise gibi daha ağır hizmet uygulamalarında kullanılabilir.

krep kumaş alınır,krep kumaş satın alan,krep kumaş nereye satılır,krep kumaş kim alır,krep kumaş satış yeri,
krep kumaş alınır,krep kumaş satın alan,krep kumaş nereye satılır,krep kumaş kim alır,krep kumaş satış yeri,

Sentetik krep kumaş alınır bazı yönlerden daha dayanıklı olabilir, ancak çoğu sentetik kumaşın yüksek derecede yanıcı olduğunu, özellikle de yün gibi birçok doğal elyafın aleve dayanıklı olduğunu unutmayın. İpek ve yünden yapılan krep giysilerin de rahat olma olasılığı daha yüksektir ve lüks Alpaka yünü ve diğer ultra yumuşak yün çeşitlerinden krep yapmanın bile mümkün olduğunu unutmayın.

Krep kumaşın en yaygın uygulamalarından biri elbiselerdir. Bu kumaş diğer tekstiller üzerine güzel bir şekilde örtülür ve genellikle çekici ve şehvetli bir şekilde düşünülen vücuda yapışır.

Her gün, sıradan elbiseler genellikle krep tedavisi almazlar. Bu süslü kumaş en çok moda fotoğraf çekimleri, düğünler, galalar ve benzer yüksek kaliteli ortamlar için ayrılmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*