Poplin nedir? Kumaş Alanlar Kimler?

poplin kumaş,gömleklik kumaş,parça poplin alan,gömlek parçası alan,gömleklik parça alanlar,gömlek kumaşı,ucuz gömleklik,parça kumaş alanlar,kumaş parçası alanlar,parti poplin kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömlek kumaşı,stok gömlek kumaşı,parti gömlek kumaşı
poplin kumaş,gömleklik kumaş,parça poplin alan,gömlek parçası alan,gömleklik parça alanlar,gömlek kumaşı,ucuz gömleklik,parça kumaş alanlar,kumaş parçası alanlar,parti poplin kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömlek kumaşı,stok gömlek kumaşı,parti gömlek kumaşı

Poplin nedir?

Kendine ‘poplin nedir’ diye sorsan o zaman doğru yerdesin. Muhtemelen,% 100 pamuklu poplin veya pamuk-poly karışımı olsun, muhtemelen, poplin bazı varyasyon giydi. Geleneksel olarak öncelikle sıradan kıyafetler için kullanılıyor olsa da, şimdi hem günlük gardırobunuzda hem de modada bir yer var. Onun popülaritesi, güçlü, dayanıklı doğası ancak yumuşak, parlak yüzeyi için tercih edilen, şaşırtıcı değildir. Temelde yanlış bir şey yapamayan sağlam, çok yönlü bir kumaş.

Poplin nasıl yapılır?

Poplin, kendine has nervürlü dokusu ve sıkıca kapalı dokumasıyla karakterize edilir, bu kumaşa hepimizin sevdiği parlaklığı verir. Geleneksel olarak ilk yaratıldığı zaman, poplin, daha ağır bir yün ipliği ile doldurulmuş ince ipek çözgü iplikleri kullanılarak yapılmış düz bir örgü idi. Klasik oluklu doku bu şekilde elde edilir. Bugün, poplin kumaş alan esas olarak% 100 gerçek pamuktan üretilmiştir, bu da onu hafifletir ama yine de gücünü korur. Diğer varyasyonlar yün, ipek, saten, suni ipek veya polyester kumaşı içerir, ancak temel konsept aynı kalır; Düz poplin kumaş,gömleklik kumaş,parça poplin alan,gömlek parçası alan,gömleklik parça alanlar,gömlek kumaşı,ucuz gömleklik,parça kumaş alanlar,kumaş parçası alanlar,parti poplin kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömlek kumaşı,stok gömlek kumaşı,parti gömlek kumaşıörgüde 2 farklı kalınlıkta iplik. Eğer benim gibi, her iki dünyanın da en iyisine sahip olmanı seviyorsanız, poplin, aynı zamanda sağlam ve sağlam, kolay bir örtü ile ince ve serin stok gömleklik kumaş.

Poplin Ne İçin Kullanılır?

İlk yapıldığı günden beri, parti poplin kumaş geniş bir kullanım yelpazesi için temel bir kumaştır. Dayanıklılık ve zarafetin mükemmel uyumu nedeniyle, kadın kıyafetleri için popüler bir seçim oldu, ancak 19.  yüzyılda da döşemelik kullanım için hoş bir kumaş buldu. II. Dünya Savaşı’nda, hem İngiliz hem de ABD askeri personeli popline parlaklık kazandı ve bunu üniformaların ana malzemesi olarak parça poplin alan kullandılar. Askerleri gerektiğinde serinletti, ancak kaba unsurlara dayanacak kadar güçlü oldu.

Bu eşsiz özellikler, poplin’in gömlek ve eteklerden pantolon ve ceketlere kadar her türlü giyim için rahat ama şık bir kumaş alanlar olmasını sağlamıştır. Çok yönlü ve ince parlaklık, hem rahat hem de resmi durumlarda giymenizi sağlayan lüks bir dokunuş katıyor.

Poplin & Çuhalar Arasındaki Fark

Çoğunlukla aynı şeyle karıştırılırsa, aslında poplin ve çuhalar arasında bir fark olduğunu biliyor olabilirsiniz. Bu ayrım kullanılan ipliklerin kalınlığında yatmaktadır. Çuha, poplin ile aynı şekilde dokunur, ancak kullanılan iplik poplin kumaş,gömleklik kumaş,parça poplin alan,gömlek parçası alan,gömleklik parça alanlar,gömlek kumaşı,ucuz gömleklik,parça kumaş alanlar,kumaş parçası alanlar,parti poplin kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömlek kumaşı,stok gömlek kumaşı,parti gömlek kumaşıalanlar daha kalındır ve sağlam bir dokunuşla sağlam bir kumaş verir. Öte yandan poplin, daha kalın bir atkı ipliği ile dokunan ince bir çözgü ipliği olup, güçlü bir malzemeyle sonuçlanır, ancak dokunulması yumuşaktır.

Poplin Kökenleri

Poplin her zaman inanılmaz derecede popülerdi, bu şaşırtıcı değil, dokunması yumuşak, dayanıklı ve pürüzsüz, parlak bir yüzeye sahip olduğu için şaşırtıcı değil. Geri 15 inci  yüzyıl, poplin kış kıyafetleri için kullanıldı ve ipek ve yün kullanılarak yapıldı. Asıl ‘poplin’ sözcüğü kumaş parçası alanlar türetilmiştir ve (artık eskimiş). Kumaş alan kişiler son derece sıradan ve gerçek ipek ile dokunmuş olmasına rağmen lüks olarak görülmedi. Kadınlar’ adlı iki kız kardeşin, saf ipek yerine en iyi poplin elbiselerinde topla pişmanlıktan pişmanlık duydukları belirtildi.

Poplin ile dikmek gibi nedir?

Poplin, pürüzsüz yüzü ve ince olmasına rağmen şeklini iyi tutabilmesi sayesinde inanılmaz derecede kolaydır. Yine de, her ne kadar gevrek olsa da, oldukça kaygan olabilse de, yine de onu daha da sıkılaştırmak isteyebilirsiniz. Poplin üzerine yapılan parti kumaş alan nakışlar, dokumanın doğası ve bu kumaşın ne kadar affedilmesi nedeniyle popüler bir araçtır. Poplin ile çalışabileceğiniz ve güzel ve uzun ömürlü bir şeye dönüştüğünüz rahatlığı hissedeceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın