Poplin nedir? Kumaş Alanlar Kimler?

poplin kumaş,gömleklik kumaş,parça poplin alan,gömlek parçası alan,gömleklik parça alanlar,gömlek kumaşı,ucuz gömleklik,parça kumaş alanlar,kumaş parçası alanlar,parti poplin kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömlek kumaşı,stok gömlek kumaşı,parti gömlek kumaşı

Poplin nedir?

Kumaş alan. Kendine ‘poplin nedir’ diye sorsan o zaman doğru yerdesin. Muhtemelen,% 100 pamuklu poplin veya pamuk-poly karışımı olsun, muhtemelen, poplin bazı varyasyon giydi. Toptan poplin satın alanlar ham poplin kumaş alanlar parça gömleklik kumaş alanlar.

Geleneksel olarak öncelikle sıradan kıyafetler için kullanılıyor olsa da, şimdi hem günlük gardırobunuzda hem de modada bir yer var. Onun popülaritesi, güçlü, dayanıklı doğası ancak yumuşak, parlak yüzeyi için tercih edilen, şaşırtıcı değildir. Temelde yanlış bir şey yapamayan sağlam, çok yönlü bir kumaş.

Poplin nasıl yapılır?

Kumaş satın alan. Toptan poplin satın alanlar parça poplin kumaş alan yerler ham poplin kumaş alanlar ihraç fazlası poplin satın alanlar üretim fazlası poplin kumaş alan kesimden kalmış poplin kumaş alanlar

Poplin, kendine has nervürlü dokusu ve sıkıca kapalı dokumasıyla karakterize edilir, bu kumaşa hepimizin sevdiği parlaklığı verir. Geleneksel olarak ilk yaratıldığı zaman, poplin, daha ağır bir yün ipliği ile doldurulmuş ince ipek çözgü iplikleri kullanılarak yapılmış düz bir örgü idi. Klasik oluklu doku bu şekilde elde edilir.

Bugün, poplin kumaş alan esas olarak% 100 gerçek pamuktan üretilmiştir, bu da onu hafifletir ama yine de gücünü korur. Diğer varyasyonlar yün, ipek, saten, suni ipek veya polyester kumaşı içerir, ancak temel konsept aynı kalır; Düz örgüde 2 farklı kalınlıkta iplik. Eğer benim gibi, her iki dünyanın da en iyisine sahip olmanı seviyorsanız, poplin, aynı zamanda sağlam ve sağlam, kolay bir örtü ile ince ve serin stok gömleklik kumaş.

Ne zaman poplin giymeliyim?

Poplin çok sıradan, temel bir kumaş olduğundan, onu yıl boyunca giyebileceğiniz çeşitli giyim eşyalarında bulabilirsiniz. Hem kadın hem de erkek gömlekleri poplin ile üretildiği gibi, kadın elbise ve etekleri, erkek pantolon ve ceketleri de poplin ile yapılmaktadır. Her türlü giysiye hem güzellik hem de örtücülük katan hafif parlaklığa sahip çok yönlü bir kumaştır.

Poplinin bakımı

Poplin nispeten az bakım gerektiren bir kumaştır. Poplin kıyafetlerinin genellikle kuru temizlemeye ihtiyacı yoktur. Poplin giysilerinizi bakım talimatlarına göre yıkayın.

Spot gömlek kumaşı satan yerler Spot gömlek kumaşı alanlar stok Spot gömlek kumaşı satın alanlar parça Spot gömlek kumaşı satın alanlar Ham Spot gömlek kumaşı satın alanlar tekleme Spot gömlek kumaşı satın alanlar.

Poplin kırışır mı?

Poplin doğal olarak kırışmaya karşı dayanıklıdır. Hafif buhar veya düşük kurutma makinesi, yumuşatmak için yeterlidir.

Poplinin temizlenmesi kolay mıdır?

Poplin kolay lekelenmez ve %100 pamuk ise yıkamada kokuyu da iyi bir şekilde yayar.

“Poplin, damask, dimi, brokar ve diğer süslü dokumalarla kombinlenebilen, kumaş boyunca kordon etkisine sahip bir kumaştır. Başlangıçta kumaş, ince ipek çözgü ve kamgarn atkı ile dokunmuştu; ikincisi, rep efekti yaratacak kadar öncekinden çok daha ağırdı.” Modern Terzi Kıyafetçisi ve Kumaşçısı

Poplin & Çuhalar Arasındaki Fark

Çoğunlukla aynı şeyle karıştırılırsa, aslında poplin ve çuhalar arasında bir fark olduğunu biliyor olabilirsiniz. Bu ayrım kullanılan ipliklerin kalınlığında yatmaktadır. Çuha, poplin ile aynı şekilde dokunur, ancak kullanılan iplik alanlar daha kalındır ve sağlam bir dokunuşla sağlam bir kumaş verir. Öte yandan poplin, daha kalın bir atkı ipliği ile dokunan ince bir çözgü ipliği olup, güçlü bir malzemeyle sonuçlanır, ancak dokunulması yumuşaktır.

Poplin Kökenleri

Poplin her zaman inanılmaz derecede popülerdi, bu şaşırtıcı değil, dokunması yumuşak, dayanıklı ve pürüzsüz, parlak bir yüzeye sahip olduğu için şaşırtıcı değil. Geri 15 inci  yüzyıl, poplin kış kıyafetleri için kullanıldı ve ipek ve yün kullanılarak yapıldı.

Asıl ‘poplin’ sözcüğü kumaş parçası alanlar türetilmiştir ve (artık eskimiş). Kumaş alan kişiler son derece sıradan ve gerçek ipek ile dokunmuş olmasına rağmen lüks olarak görülmedi. Kadınlar’ adlı iki kız kardeşin, saf ipek yerine en iyi poplin elbiselerinde topla pişmanlıktan pişmanlık duydukları belirtildi.

Erkek gömlek kumaşları satın alanlar,Bayan gömlek kumaş alan,Söktaş gömleklik kumaşı alanlar,Pamuklu Gömleklik Kumaşı alan,Kırışmayan gömlek kumaşı satın alanlar,Gömleklik kumaş üreticileri,Kaliteli gömlek kumaşları,Beyaz gömlek Kumaşı satın alanlar.

Poplin ile dikmek gibi nedir?

Poplin, pürüzsüz yüzü ve ince olmasına rağmen şeklini iyi tutabilmesi sayesinde inanılmaz derecede kolaydır. Yine de, her ne kadar gevrek olsa da, oldukça kaygan olabilse de, yine de onu daha da sıkılaştırmak isteyebilirsiniz.

Poplin üzerine yapılan parti kumaş alan nakışlar, dokumanın doğası ve bu kumaşın ne kadar affedilmesi nedeniyle popüler bir araçtır. Poplin ile çalışabileceğiniz ve güzel ve uzun ömürlü bir şeye dönüştüğünüz rahatlığı hissedeceksiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!