Polyester Kumaş Nasıl Yıkanır?

Polyester kumaş polyester astar polyester gabardin polyester kot kumaş saten kumaş süprem kumaş
Polyester kumaş polyester astar polyester gabardin polyester kot kumaş saten kumaş süprem kumaş

Polyester Kumaş Nasıl Yıkanır?

Polyester giysi bakım etiketinizdeki bakım etiketini okuyun ve uygulayın. Kumaş çamaşır bakım etiketleri hakkında daha fazla bilgi için farklı yıkama bakım etiketlerindeki kutuyu kontrol edin. En önemli yıkama bakım etiketlerinden bazıları şunlardır; polyester giysiniz bu etiket için kontrol edilmeli ve buna göre bakılmalıdır.

Polyester’i çamaşır makinesinde normal döngüde veya soğuk suda veya hafif deterjanlı yumuşak ılık suda elle yıkayın; tersyüz.

Yıkama hakkında daha fazla ipucu için çamaşır makinesinde çamaşır yıkamayla ilgili mesaja göz atın

Normal şekilde kurutun. Kurutucuyu tamamen iyi ve iyi atlayabilirseniz, kurumaya bırakın. Kumaş, kurutucuda birleştirildikten sonra tüm kırışıklıklar olmadan yeterince hızlı kurur.

Polyester kumaş alan,polyester kumaş alanlar,polyester kumaş parçası alan,parça polyester kumaş alan,polyester gabardin,polyester viskon kumaş,polyester kumaş satan,polyester kumaş alan yerler,polyester  kumaş parçası,polyester kadife kumaş,polyester polar,polyester ribana,polyester şifon kumaş,yedieminden kumaş alan

Kumaş parçası. Isı bu kumaşta büzülmeye ve sertliğe ve renk solmasına neden olabilir. Her neyse, soğuk suyla yıkama iyi bir iş çıkardığında neden polyester üzerinde ısı kullanmalısınız?

Polyester çamaşırları yıkarken almanız gereken bir önlem, onu asla çok kirli kirli veya yağlı çamaşırlarla yıkamak değildir – polyester elyaflar bu lekeleri / kiri herhangi bir şey gibi emer ve yeni nispeten taze kumaşınızın kirli bir renkle çamurlu olduğunu görürsünüz.

İsterseniz Buradan Keten Kumaş Nasıl Ütülenir? Bakınız

Polyester çamaşırları uzun süre yıkama çözeltisine batırılmış halde bırakmamalısınız.

Kırışıklıkları önlemek için polyester çamaşırları en kısa sürede kurutucudan çıkarın. Polyester kıyafetleri açıkta veya hemen duş alanında kuruduktan hemen sonra asarak ütüyü atlayabilirsiniz (Oradaki nem ve nem kırışıklıkları düzeltir)

Spot Kumaş. Kırışıklıkları gidermek için buharla basabilirsiniz. Polyester giysileri ütülemek istiyorsanız, en hafif ayarı kullanın ve bir pres bezi kullanın (parlamayı ve ayrıca demir plaka ile doğrudan teması önlemek için). Ütüdeki Naylon ayarını kullanıyorum – bir polyester ayarınız varsa bunu kullanın. Çok fazla ısı ve kumaş eriyecek veya sertleşecek

Elyafların takılması polyester kıyafetli bir evcil hayvanımdır – Bu yüzden fermuarı çekmeye ve yıkamaya koymadan önce tüm kancaları kancalamaya her zaman dikkat ederim.

Polyester kuru temizlenebilir mi?

Evet, polyester giysilerinizin kuru temizlenmesi için verebilirsiniz.

Polyester nasıl küçültülür?

Polyester kumaş polyester astar polyester gabardin polyester kot kumaş saten kumaş süprem kumaş
Polyester kumaş polyester astar polyester gabardin polyester kot kumaş saten kumaş süprem kumaş

Polyester kumaşın büzülmesini istediğiniz bazı durumlar vardır – sevdiğiniz bir elbiseniz var gibi ama biraz büyük ve üzerinde karmaşık dikiş değişiklikleri veya bir parça yapmak yerine size uyacak şekilde küçülmesini diliyorsunuz. Deseninize uyacak şekilde küçültmek istediğiniz kumaş. Kumaşın küçülmesi zordur, ancak deneyebilirsiniz.

Polyesterleri küçültmek istiyorsanız, ısı uygulamalısınız. Kumaşı sıcak suyla temas ettirerek, polyester liflerini bir dereceye kadar küçültebilirsiniz.

Çamaşır makinenizde sıcak su ayarını kullanın. Daha sonra kumaşı daha da küçültmek için kurutucudaki ısı ayarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, ısının kumaşı deforme etmeyeceğine dair bir garanti yoktur. Orta derecede sıcak bir ütüye sahip bir presleme (çok sıcak değil ve ayrıca baskı bezi kullanın) daha fazla büzülme için bunu takip edebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın