Online Kumaş mağazaları

Online Kumaş mağazaları

Online Kumaş mağazaları.

Bu kılavuzu 2010 yılında ilk yazdığımda, İngiltere’de güzel kumaşlar satın almak için pek çok yer yoktu. İşler nasıl değişti! Günümüzde çok sayıda online kumaş mağazası var. Üç ana tip vardır: (1) ucuz ve neşeli, (2) orta fiyat, kaliteli terzilik kumaşları ve (3) muhteşem, sevimli ama çok pahalı kumaşlar.

Online Kumaş Mağazaları

Online Kumaş

Bazı dükkanların metre cinsinden online kumaş fiyatları, bazılarının 0,5 metre ve bazılarının da 0,25 metrelik bir fiyat teklifi verdiğine dikkat edin. Birçok online kumaş mağazası, size küçük bir maliyetle kumaş numuneleri (örnek olarak da adlandırılır) gönderecekleri bir hizmet sunar.

Yeni başlayanlar için önereceğim birkaç kolay gezinme mağazası şunları içerir:

El Sanatları  parti kumaş alanlar iyi fiyatlarla terzilik kumaşların büyük bir seçim. Sonuçları renk, kumaş türü, ağırlık, fiyat vb. Gibi örneklere göre filtreleyebilirsiniz. Örnekler servisi. Teslimat ya da ücretsiz olarak fazla harcıyor. Metre tarafından sipariş edilen kumaş.

Şifon Kumaşlar – çok çeşitli kaliteli terzilik kumaşları. Kolay gezinme web sitesi. Örnekler servisi. Kargo ücreti, ağırlık ve satın alma bedeli ile hesaplanır. Minimum viskon kumaş siparişi 0.5m’dir, daha sonra 0,1m’lik artışlarla sipariş verebilir.

Kumaşlar – kaliteli terzilik kumaşların geniş bir seçim. Ücretsiz numune servisi. Kargo ücreti, ağırlık ve satın alma bedeli ile hesaplanır. Tavsiyede bulunmak için telefonla sipariş verebilirsiniz. Minimum kumaş siparişi 0.25m, ardından 0.05m’lik artışlardır.

Tuhafiye ve kavramlar

Online Kumaş mağazaları

Online Kumaş mağazaları

Fikirler (tuhafiye olarak da anılır) kumaştan başka, dikiş ipliği, düğmeler, fermuarlar, elastik, bantlar ve bağlamalar, kurdeleler, çıtçıtlar vb. Dikmek için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeydir.

Çoğu kumaş mağazasında bir tuhafiye bölümü bulunur ve kumaşınızı satın aldığınızda normal olarak eşleşen parti  iplik, fermuar, düğme ve malzeme satın alabilirsiniz. Daha uzman görüşleri için, bir online mağazaya sahip olan en şaşırtıcı moda mağazası olan deneyin.

Kumaş hazırlanması ve kesilmesi

Kumaşınla eve geldiğinde, bir kerede doğruca kesmeye karşı koymaya çalış. Yorgun fakat gerekli bir adım önce kumaşınızı yıkamak ve ütülemektir. Giysiyi yıkayacağınız gibi kumaşı yıkayın – kumaşın hiç küçülmesi durumunda, bunu bir şeye dikmek için çok zaman harcadıktan sonra yapmak artık daha iyi olacaktır. Kumaş kuruduğunda, tekrar pürüzsüz kot kumaş getirmeniz gerekir.

Dikiş deseniniz, kumaşınızın genişliğine bağlı olarak farklı kesme düzenleri için talimatlara sahip olacaktır. Yaptığınız stil ve sahip olduğunuz gabardin kumaş için doğru kesim düzenini bulun – düzende gösterildiği gibi kumaşı katlamanız gerekebilir.

Desen parçalarını kabaca kesin ve ütüleyin (yumuşak ısı ve buharsız). Kesim düzenini takiben sanyd kumaş üzerindeki parçaları yerleştirin. Kesmeye başlamadan önce tüm parçaları yerleştirmek iyi bir fikirdir, böylece her şeyin uyuşacağından emin olabilirsiniz. Desen parçalarını kumaşa sabitleyin, gidin ve mola verin, sonra geri dönün ve işinizi kontrol edin. Sonunda, derin bir nefes al, terzinin makasını al ve kes!

Daha fazla bilgi için, yeni başlayanlar bu kitapların her ikisinin de düzenlenmesi ve kesilmesi için rehberler vardır:

Yorum Yap