Elbiselik Kumaş Çeşitleri

parti saten kumaş,spot gabardin,vual kumaş,saten kumaş,şifon kumaş,kadife kumaş,organze kumaş,elbiselik kumaş,tafta kumaş,stok elbiselik kumaş,parti elbiselik kumaş,

Şifon  hafif ve yarı saydam, çok iyi akan bir kumaştır. Şifon genellikle ipek veya polyester veya diğer sentetik malzemelerden yapılır ve genellikle daha hafif ve ince gömlekler, bluzlar ve elbiseler kullanılır. Şifon, çok hafif ve ince olduğu için dikmek için oldukça zor bir malzemedir. Şifon ince manevra daha zor. Yarı saydam kumaşları kullanırken, daha düzgün ve daha dayanıklı sonuç için normal dikişler yerine Fransız dikişleri yapın.

krep kumaş alanlar

krep kumaş

Krep kaba, gevrek bir yüzeye sahip düz örgü bir kumaştır. Yapılandırılmış doku, “kıvrılmış” eğrilmiş ipliği, atkı veya çözgü veya her ikisi için kullanarak oluşturulur. Hemen hemen her lif krep için kullanılabilir, ancak en yaygın malzemeler pamuk, yün, ipek, viskon (suni ipek) ve polyesterdir. Malzemeye bağlı olarak, krep çeşitli farklı giysiler için uygundur; dış giyim, gömlek ve bluz, pantolon, etek ve elbiseler. Kalın ve orta ağırlıkta yün veya pamuk krep kullanımı nispeten kolaydır, daha ince ve daha akıcı ipek ve viskon krepler ise daha zordur.

organze kumaş

organze kumaş

Organze düz örgü ile şeffaf, sert bir parti kumaş. Genellikle ipek veya polyesterden yapılır. Organze, gece kıyafetleri, ince gömlekler ve bluzlar için kullanılır. Çok hafif olduğu için, dikmek için orta derecede zorludur. Yarı saydam kumaşları kullanırken, daha güzel ve daha dayanıklı sonuç için normal dikişler yerine Fransız dikişleri yapın.

saten kumaş

saten kumaş

Saten aslında bir tür örgü. Parlak bir sağ tarafa sahiptir ve oldukça kaygan ve iyi örtülüdür. Saten genellikle ipek veya polyesterden yapılır, ayrıca yün ve pamuk da kullanılır. Gece elbisesi ve iç çamaşırında hafif ve parlak ipek veya polyester saten kumaş alan kat, pantolon ve diğer dış giyim için kalın yün parti saten kullanılmaktadır. Hammaddeye bağlı olarak, saten genellikle çok kaygan ve orijinal şeklini kaybetme eğiliminde olduğu için kesmek ve dikmek için oldukça zorlu bir stok kumaş.

Tafta ipek veya polyesterden yapılmış sert ve parlak, düz örgü bir malzemedir. Tafta, akşam ve gelinliklerde yaygın olarak kullanılan sert ve gevrek bir kumaştır. İşlenmesi kararlı ve nispeten basit bir malzemedir parti tafta kumaş alanlar.

Tweed , el dokuması yünü andıran kaba bir kumaştır. Çözgü ve atkı genellikle farklı ipliklerdir ve doku kabadır. Tweed gayri resmi dış giyim, pantolon, mont ve blazerlarda kullanılır. Sert ve kolay bir kumaştır.

Vual  genellikle% 100 pamuktan yapılmış saydam, yumuşak ve hafif düz örgü bir kumaştır, aynı zamanda viskoz kullanılır. Gömlekler, bluzlar ve elbiseler için uygundur ve dikmek için oldukça basit bir kumaştır parti vual kumaş alanlar.

Kadife , sağ tarafta pürüzsüz bir havlanma etkisi ile püsküllü dokuma bir kumaştır. Kadife genellikle pamuktan veya polyesterden yapılır ve elastik veya esnek olabilir. Kalın elastik olmayan kadife, akşam ve dış giyim için uygundur ve kullanımı oldukça kolaydır. Elastik kadife, triko veya jarse gibi üst kısımlarda ve tişörtlerde kullanılabilir. Sıkı kadife nispeten basit bir kumaştır ve bir overlok ile dikilebilir.

Kadife ile benzerdir, sadece çizgili bir kazık etkisi ile. Kadife Kumaş Alanlar blazer ve pantolonlarda kullanılır ve dikmek oldukça kolaydır. Çok dar pantolonlar için% 2-5 elastanlı bir kadife seçin. Sonuç genellikle oldukça dağınık olduğu için kadife üzerinde dekoratif üst dikiş yapmaktan kaçının.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!