Mikrofiber Kumaş Mikrofiber Kumaş Alan Yerler.

Mikrofiber kumaş,mikrofiber kumaş alan, mikrofiber kumaş alanlar,stok mikrofiber kumaş,spot mikrofiber kumaş, mikrofiber kumaş parçası,parça mikrofiber kumaş,ucuz mikrofiber kumaş, mikrofiber kumaş satışı,ham mikrofiber kumaş, mikrofiber kumaş fiyatı,
Mikrofiber kumaş,mikrofiber kumaş alan, mikrofiber kumaş alanlar,stok mikrofiber kumaş,spot mikrofiber kumaş,

Mikrofiber Kumaş. Mikrofiber Kumaş Alan Yerler.

Görünüşe göre mikrofiber bugünlerde her yerde. Mikrofiberleri ev temizlik bezlerinde, spor kıyafetlerinde, mobilya ve araçlarda döşemelerde ve hatta çarşaflarda bulabilirsiniz. Fakat mikrofiber nedir ve gerçekten yeni bir şey midir?

Mikrofiber Nedir?

Mikrofiber veya mikrofiber (Avrupa yazım) terimini görseniz de, daha sonra kumaşa dokunan iplikleri oluşturmak için kullanılan liflerin kalınlığına bir referanstır. Bir mikrofiber, bir insan saçının yaklaşık beşte biri kadar bir denye kumaş  (standart ağırlık birimi) kalınlığında değildir.

Şu anda piyasada bulunan tüm mikrofiber insan yapımıdır. Çoğu polyesterden yapılır, ancak ayrıca güç ve su geçirmezlik sağlamak için naylon ile karıştırılabilir. Birçoğu rayondan yapılır ve doğal ipeğin niteliklerine benzer. Malzemelerin şekline, boyutuna ve kombinasyonuna bağlı olarak, mikrofiberler, mukavemet, yumuşaklık, su emiciliği veya iticilik gibi farklı özellikler alabilir.

Bu ultra ince elyafların üretimi aslında 1950’lerde başladı. 1970’lerden Ultrasuede’yi hatırladın mı? Mikro fiberlerden üretildi ve bilim insanları gittikçe daha fazla şirket tüketicilerin istediği bakımı kolay kumaşlar için kullanım geliştirdikçe yeni uygulamalar bulmaya devam etti.

Paspas Temizleme

Mikrofiber bezler, havlular ve bezler her yerde bulunabilir ve temizlik için mükemmel kumaşlardır. Güçlü ve uzun ömürlü olduğu için dokunurlar ve son derece ince insan yapımı lifleri nedeniyle tüy bırakmaz veya kir bırakmazlar. Kullanılan parça kumaş mikrofiber türünden dolayı, bu bezler elektrostatiktir ve ayrıca gresi ve yağı emer. İnce iplik ve dokuma nedeniyle, bir pamuklu bezin yapamayacağı küçük bakterileri toplayacakları için bakteriyel bile olabilirler.

Bezler ağartıcı veya asitli temizleme çözeltileriyle kullanılmamalıdır, çünkü liflere zarar verebilirler. Bezleri yıkarken klor ağartıcı kullanılmamalıdır.

mikrofiber kumaş fiyatları,mikrofiber kumaş üreticileri,mikrofiber kumaş toptancıları,mikrofiber kumaş fiyatı,mikrofiber kumaş yorgan,mikrofiber kumaş koltuk,mikrofiber nedir,top mikrofiber bez,parti mikrofiber kumaş,parça mikrofiber kumaş,stok mikrofiber kumaş,spot mikrofiber kumaş,parça mikrofiber kumaş alan,parti mikrofiber kumaş alan,stok mikrofiber kumaş alan,spot mikrofiber kumaş alan
mikrofiber kumaş fiyatları,mikrofiber kumaş üreticileri,mikrofiber kumaş

Mikrofiberden yapılmış temizlik bezleri, her deterjanda kullanıldıktan sonra yıkanmalıdır. Asla kendinden yumuşatıcı, sabun bazlı deterjanlar kullanmayın. Her kullanımdan sonra yıkamak, bezden toplanan kir ve kalıntıların yüzeylerini çizmesini önler. Bu yumuşatıcılar üzerinde asla yumuşatıcı kullanmayın, çünkü yumuşatıcıdan gelen kalıntı elyafları tıkar ve daha az etkili hale getirir.

Spor Giyim ve Sıkıştırma Giysiler

Sporcuların kumaş parçası (forma, tişört ve şort) kullanması için terfi eden pek çok giysi, mikrofiber kumaşlardan üretilir çünkü malzeme vücuttan terleme yapar. Sıkıca dokunmuş kumaş, hem atletik antrenmanlarda hem de kan akışını arttırmada tıbbi kullanımda kullanılan sıkıştırma giysilerinde kullanılır.

Bu mikrofiber giysilerin tümü elle veya hafif bir makine döngüsünde soğuk veya ılık su kullanılarak yıkanmalıdır. Yumuşatıcı veya çamaşır suyu kesinlikle eklemeyin ve kurumaya bırakın.

Aksesuarlar ve Spor Malzemeleri

Bugün satın aldığınız stok kumaş cüzdanların, bozuk para cüzdanlarının, sırt çantalarının ve ayakkabıların çoğu mikrofiberlerden yapılmıştır. Kumaş onları suya dayanıklı ve güçlü kılar. Mikrofiber günümüzün çöl savaş botlarında bile futbol ve basketbol yapmak için kullanılıyor.

Çarşaflar, Masa Örtüleri ve Havlular

Mikrofiber kumaş,mikrofiber kumaş alan, mikrofiber kumaş alanlar,stok mikrofiber kumaş,spot mikrofiber kumaş, mikrofiber kumaş parçası,parça mikrofiber kumaş,ucuz mikrofiber kumaş, mikrofiber kumaş satışı,ham mikrofiber kumaş, mikrofiber kumaş fiyatı,
Mikrofiber kumaş,mikrofiber kumaş alan, mikrofiber kumaş alanlar,stok mikrofiber kumaş,spot mikrofiber kumaş,

Mikrofiberler aşırı derecede ince olduklarından, çok ipeksi hissedecekleri şekilde dokunmuş olabilirler, fakat oldukça güçlü kalabilirler. Mikrofiberden yapılmış yatak örtüleri nefes alabilir, hafif ve doğal elyaflardan daha uzun ömürlü ve yıkanması kolaydır. Kumaş, yastık ve yatak örtüleri yapmak için çok sıkı dokunabildiği için, alerjik olanlar için mükemmeldir çünkü toz akarları daha kolay tutulur.

Masa örtüleri ve peçeteler, dökülen sıvıların boncuklanmasına neden olacak özelliklere sahip mikro fiberlerden dokunmuş, leke çıkarmayı çok daha basit hale getirmiştir. Karşıt dokuma tekniği mikrofiber banyo ve plaj havlusu için kullanılır, böylece suyu hızlı ve çok miktarda emer. Bu havlular çabuk kurur ve derhal kururlarsa pamuklu havlulara göre küflenme olasılığı daha parti kumaş alan düşüktür.

Yıkarken yatağınızın ve çarşafların üzerindeki bakım etiketlerini izleyin . Yumuşatıcılardan ve klorlu ağartıcılardan kaçının. Mikrofiber tabakalar, masa örtüleri ve havlular, yüksek ateşte veya uzun süre boyunca kurutulmamalıdır. Lifler aslında yüksek sıcaklıklarda eriyebilir ve kırışıklık neredeyse kalıcı hale gelebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*