Kumaş Parçası Parça Kumaş Alan

Kumaş Parçası Parça Kumaş
Kumaş Parçası Parça Kumaş

Kumaş Parçası Parça Kumaş.

Tuval – Endüstriyel veya ağır işler için ağır ve sert ipliklerde temel bir düz örgüyle yapılan pamuk, keten veya sentetik kumaş. “Tuval” terimi genellikle daha ağır, daha kalın yapılara ilişkin olmasına rağmen “ördek” olarak da adlandırılır.

Bilardo Bezi – Stoktaki en iyi malzemeden üretilen en yüksek malzeme sınıfı veya merinos yünü. İki yukarı ve bir aşağı dimi dokuma kullanılmıştır. Bezi bilardo masaları için kaplama olarak kullanımı için düz ve pürüzsüz olmalıdır.

Bengalin – Hacimli, kaba, katlı iplik veya lastik ipliğin oluşturduğu belirgin çapraz çizgilerden oluşan sağlam çözgü yüzlü bir parti kumaş. Doldurma, malların arkasında veya yüzünde farkedilmez. Hindistan’da Bengal’de yerleşik olarak, çoğunlukla kaplamalarda, yas topluluklarında ve kadın şapkalarında kullanılır. Şerit genişliğine kesildiğinde, buna grogren denir.

Buklet – Genellikle süngerimsi bir etkiye benzeyen, karakteristik ilmekli veya örme yüzeyli örme veya dokuma kumaş. Bu terim ayrıca çeşitli ilmekli, kıvrılmış veya şeritli iplikler için de geçerlidir. Fransızca’da buklet “tokalı” veya “halkalı” anlamına gelir.

                Örgü – Bazen onu giymek veya ciltlemek için kullanan elbise üreticileri tarafından pasajı veya spagetti denir. Genellikle dokuma kumaş parçası veya örülmüş düz, yuvarlak veya boru şeklinde dar kumaşlar anlamına gelir.

zeytinburnu kumaş alan, zeytinburnu kumaş alan kişiler, zeytinburnu kumaş alan yerler, zeytinburnu kumaş alanlar, zeytinburnu kumaş satış yerleri, zeytinburnu kumaş satışı, zeytinburnu parça kumaş alan, zeytinburnu parça kumaşçı, zeytinburnu spot kumaş, zeytinburnu stok kumaş, zeytinburnu stok kumaş alan, zeytinburnundaki kumaş alanlar, zeytinburnundaki parça kumaş alan yerler, zeytinburnundaki parti kumaş alan, Zeytinburnu kumaşçılar çarşısı, Zeytinburnu kumaşçılara nasıl gidilir, Zeytinburnu kumaşçı,
zeytinburnu kumaş alan, zeytinburnu kumaş alan kişiler, zeytinburnu kumaş alan yerler, zeytinburnu kumaş alanlar,

Tülbent – Düz dokunmuş, yumuşak, kırılgan, tütün bezine benzer düşük sayımlı pamuklu kumaş ve ayrıca gazlı bez olarak da bilinir.

Şönil – 1. Her tarafta çıkıntılı, bir tırtılya benzeyen bir tüy ile karakterize edilen özel bir iplik. İplik alan ilk önce pamuklu veya keten çözgülü bir stok kumaş ve ipek, yün, ipek veya pamuk dolgusu ile dokuma yapılır. Çözgü iplikleri çok sıkı bir şekilde dövülmüş, sıkıca dokunmuş dolgu ipliği grupları halinde bantlanır. Dokumadan sonra,spot kumaş iplik grupları arasında şeritler halinde kesilir. Her kesim, daha sonra bükülmüş, şönil ipliğini yaratan ve ipliğin her tarafında tüy görünümü veren kesintisiz bir şönil iplik üretir. Şönil iplik çoğunlukla dekoratif kumaşlar, nakışlar, püsküller ve kilimler için kullanılır. 2. Şönil iplikten dokunmuş bir kumaş parçası.

Şifon – Son derece bükümlü filament iplikler içeren düz, hafif, çok şeffaf, havadar ve yumuşak ipek kumaş dokuma. “Şifon” terimi, incelik, diyafanlı veya gazlı bez benzeri yapı ve yumuşaklığı belirtir. Orijinal olarak ipekten yapılmış, ancak bugün çok çeşitli diğer imal edilmiş liflerde bulunabilir. Çoğunlukla gece elbiseleri ve eşarplarda kullanılan parça kumaş.

Kumaş Parçası Parça Kumaş
Kumaş Parçası Parça Kumaş

Penye Pamuk – Penye pamuk, pamuk liflerinin ipliğe bükülmeden önce özel bir işlemden geçirildiği bir üretim işlemi kullanılarak yapılan çok yumuşak bir pamuk türüdür. Penye pamuğu, konvansiyonel pamuğa göre daha yumuşak ve sağlamdır, çünkü daha kısa, kırılabilir lifler, tarama işlemi sırasında çıkarılmaktadır. Ek olarak, düzleştirilmiş elyaflar penye işleminden sonra birbirine daha yakın uzanır ve bu da penye halinde pamuklu kumaş parçası yıpranması ve çözülmesi daha az olasıdır. Taranmış pamuk içeren ürünler genellikle tanımlanır, çünkü işlem hacmi kaldırır ve fazladan bir üretim basamağı ekler. Sonuç olarak, taranmış pamuklu ürünler, geleneksel pamuklu ürünlerden biraz daha pahalıdır.

                Penye – Penye işlemi, taraklamanın ötesinde ek bir adımdır. Bu işlemde, lifler oldukça paralel bir biçimde düzenlenir ve mükemmel kuvveti, inceliği ve tek biçimliliği olan yüksek kaliteli iplikler üreten ek kısa lifler çıkarılır.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın