Karışık Kumaş Alan

Karışık kumaş,karışık kumaş alan,karışık kumaş alanlar,karışık kumaş alan yerler,karışık kumaş alan kişiler,karışık kumaş kimler alır,karışık tekleme kumaş alan,tekleme kumaş alanlar,tekleme kumaş kim alır,karışık parça kumaş

Kumaş satın alanlar dokumayla veya örerek ürettiğimiz bir bez veya bir yapının yapıları olabilir. Bazı insanlar örgü, keçe veya büküm ile kumaş üretirler. “Termitler kademeli olarak binanın kumaşında yemek yiyor” dersem, onun zemini veya duvarları hakkında konuşuyorum.

Sözcüğü , toplumun temel sistemi veya yapısı hakkında konuşurken de kullanabiliriz . Örneğin “toplumun dokusu”, içindeki tüm inanç ve gelenekleri de içeren temel yapısı anlamına gelir parça kumaş alanlar.

Kumaş ve tekstil

İnsanlar genelde tekstil ve kumaş terimlerini birbirlerinin yerine kullanırlar. Çoğu durumda, terimler aynı anlama gelir. Ancak, uzmanlar kelimeleri kullandığında çok farklılıklar vardır.

Tekstil

parti döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş,stok döşemelik kumaş,yün,pamuk,döşemelik kumaş,dekorasyon için kumaş,dekorasyon kumaşı,kumaş parçası satanlar,pamuk,viskon,polyester,
parti döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş,stok döşemelik kumaş,yün,pamuk,döşemelik kumaş,dekorasyon için kumaş,dekorasyon kumaşı,kumaş parçası satanlar,pamuk,viskon,polyester,

Jeotekstiller ve halılar da dahil olmak üzere, birbirine geçen elyaflara sahip herhangi bir malzeme tekstildir.

Kumaşlar

Başka ürünler yapmak için kullanabileceğimiz dokuma, tığ işi veya örgüden yaptığımız her şey kumaşlardır. Bu nedenle, giysi yapmak için malzeme kullanmaktan bahsederken, örneğin ‘kumaş’ diyoruz.

KARIŞIK PENYE KUMAŞ ALANLAR

Bez

Vakaların çoğunda, kumaş ve kumaş kelimeleri birbiriyle değiştirilebilir. Ancak, kumaşları işlediğimizde, kumaş alıyoruz.

Harman

Bir ipliğe veya birden fazla elyaftan yapılmış bir kumaşa uygulanan bir terim. Harmanlanmış ipliklerde, iki veya daha fazla farklı tipteki elyaf elyaf ipliği oluşturmak için bükülür veya bükülür. Polyester / pamuk tipik bir harmanlanmış iplik veya kumaş örneğidir.

Haşlanmış Yün

Sıcak suda işlenen ve paltolarda, ceketlerde ve terliklerde kullanılan çok yoğun bir son ürün oluşturmak için keçeleşmiş yünlü kumaş.

Buklet

Bu spot kumaş dokuma veya dokuma olabilir, ancak yenilik ipliği ile yapılır. Bitmiş kumaşın yüzeyinde çıkıntılı halkalar veya bukleler var. Yapışma riskini önlemek için temizlik yaparken kullanılmalıdır.

Basma

Düz bir örgülü sırlı pamuk. Parlak renklere ve sık sık çiçeklere sahip baskılara sahiptir.

Örülmüş ipek

Kısa elyafları ve kalıntıları gidermek için taranmış pamuk elyaflarından yapılmış parti kumaş. Taraklama daha temiz, daha düzgün ve parlak bir iplikle sonuçlanır kumaş parçası alan.

Fitilli kadife

Genellikle pamuktan yapılmış kadife, balya adı verilen kazıkta kesilmiş uzunlamasına sırtlara sahip dayanıklı bir kazık kumaşıdır. Kadife kırışıklıkları önlemek için pamuk / polyester karışımı olarak da mevcuttur.

KARŞIK PARÇA KUMAŞ ALANLAR

Pamuk

Pamuk bitkisinin tohum direğinde yetişen doğal bir lif. Lifler tipik olarak bir buçuk ila iki inç uzunluğundadır. Pima ve Mısır çeşitleri de dahil olmak üzere, bir buçuk inçten uzun olan en uzun elyaf lifleri en yüksek kalitede pamuklu kumaşlar üretiyor.

Pamuk Lisle

Karışık kumaş,karışık kumaş alan,karışık kumaş alanlar,karışık kumaş alan yerler,karışık kumaş alan kişiler,karışık kumaş kimler alır,karışık tekleme kumaş alan,tekleme kumaş alanlar,tekleme kumaş kim alır,karışık parça kumaş
Karışık kumaş,karışık kumaş alan,karışık kumaş alanlar,

Sert elyaf iki katlı pamuk ipliği, uzun elyaflardan yapılmış ve tüm kısa bulanık uçları pürüzsüz bir yüzey elde etmek için işlemden geçirilmiştir. Lisle, üstleri ve çorapları da içeren iyi erkek triko ürünleri için popüler bir seçimdir.

Gabardin kumaş alan

Pamuk, yün veya sentetik elyaftan yapılabilecek dimi dokumaya sahip sağlam kumaş.

Jakarlı Örgü

Jakarlı mekanizmaların kullanıldığı çift örgü kumaş. Bu cihaz, iğneleri veya küçük iğne gruplarını ayrı ayrı kontrol eder ve çok karmaşık ve çok desenli örgülerin oluşturulmasına izin verir.

Jersey

Farklı bir kaburgasız düz örgü stok kumaş için genel bir terim. Aslen yün olan, jarse kumaşı ilk önce Jersey adasında üretildi. Bugün forma birçok farklı tipte elyaftan örülebilir.

Keten kumaş satın alan

Keten bitkisinin odunsu sapının içinden elde edilen liflerden yapılmış bir kumaş. Lifler pamuktan çok daha güçlü ve daha parlaktır. Keten kumaş alan çok serin ve emicidir ancak üretilen liflerle karıştırılmadığı sürece kolayca kırışır. Keten dünyanın en eski tekstil elyaflarından biridir.

Astar

Cilde karşı daha opak veya daha rahat hale getirmek için, bir giysinin içine dikilen malzemeye verilen ad verilir. Astar kumaşlar doğal veya yapay elyaftan yapılabilir.

Likra

Lycra, DuPont tarafından üretilen ticari markalı spandex fiberdir. Hafif ve yumuşaktır, ancak kauçuktan daha güçlü ve daha dayanıklıdır ve  kompresyon giysilerinde ,  mayolarda ve  sütyenlerde kullanılır.

Merserize pamuk

Kumaşın ipliklerini yuvarlak ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek için çeken ve pamuğu daha fazla büzülmesini engelleyen ıslak terbiye işleminden geçen pamuk. Bu işlem daha kolay boyanabilen, daha parlak, daha derin renkler üreten daha güçlü ve daha parlak bir iplikle parti kumaş alanlar sonuçlanır.

Mikrofiber

Kumaş alan. Mikrofiberle yapılmış kumaş, kumaşın filamentlerinin aşırı derecede iyi olduğu ve genellikle polyester veya poliamid (naylon) elyafların bir karışımı olduğu anlamına gelir. Mikrofiber kumaşlar hafiftir ve görünüm ve lüks hissederler.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!