Metraj Kumaş Alanlar

Metraj kumaş alanlar,metraj kumaş alınır,metraj kumaşları kim alıyor,kumaş kim alıyor,stok kumaş kim alır,spot kumaş kim satın alır,metraj kumas,iplik satın alan,iplik satın alanlar,parti iplik satın alan,dip bobin iplik satın alan,spot iplik satın alanlar,parti iplik satın alanlar,polyester iplik satın alanlar,

Metraj kumaş alanlar,metraj kumaş alınır,metraj kumaşları kim alıyor,kumaş kim alıyor,stok kumaş kim alır,spot kumaş kim satın alır,metraj kumas,iplik satın alan,iplik satın alanlar,parti iplik satın alan,dip bobin iplik satın alan,spot iplik satın alanlar,parti iplik satın alanlar,polyester iplik satın alanlar.

Kumaş ipliği. Tekstil iplikleri

Küçük çapraz boyutlara ve belirsiz uzunluğa sahip esnek ve dayanıklı nesnelere tekstil iplikleri denir. Üretim yöntemine bağlı olarak, tüm tekstil iplikleri bölünebilir: Sınırlı uzunlukta liflerin eğrilmesiyle elde edilen iplik üzerinde;  Bölüm Tekstil Ürünleri – Sınırsız elyaftan eğirmeden elde edilen iplikler Uzunluklar (karmaşık ipler ve teller). İki veya daha fazla birincil iplikten oluşan zincir adı verilen birleşme bükme veya yapıştırma yoluyla birbirine bağlanır. Yıkım olmadan uzunlamasına bir yöne ayrılmayan ve doğrudan tekstil ürünlerinin imalatında kullanılabilen tek bir ipliğe mono filament denir. İplik bükümü iki veya daha fazla karmaşık ipliği, ipliği veya her ikisini birlikte bükerek elde edilen bir ipliktir.

Eğirme sırasında kısa bükülmüş liflerden oluşan tekstil ipliği adı verilen bir iplik. İplik çekirdekten gelen ipliğe neden olan bir grup işlemi temsil eder. Eğirme için kullanılan liflere iplik lifleri denir. Üç ana eğirme yöntemi vardır. Taranan ve taranan cihazlar, iplik yöntemini, iplik için kullanılan liflerin uzunluğu ve kalınlığı boyunca elde edilen ipliklerin tipini ve özelliklerini seçmektedir.

Dikiş ipliği 5000 mt,120 no dikiş ipliği fiyatları,dikiş ipliği numaraları,parti malı dikiş ipliği,50 numara dikiş ipliği,naylon dikiş ipliği,36 numara iplik,120 numara iplik,spot iplik,stok iplik,parti iplik,stok dikiş ipliği,parti dikiş ipliği,spot dikiş ipliği,parti dikiş ipi,stok dikiş ipi,spot dikiş ipi,dikiş ipi,kot ipi,kot dikiş ipi,

Pamuk ipliği orta kalınlıkta ve ince olarak işlendiğinden, iplik tarama yöntemi yaygın olarak kullanılmaktadır. Pamuk tarak ipliğinin ana işlemleri, lifleri gevşetmek ve kürek çekmek, bandı, ipliği ve ipliği çizmek, düzleştirmek ve germektir. Eğirme aslında eğirme makinelerinde gerçekleştirilir ve kolları gerekli doğrusal yoğunluğa kadar uzatmayı, daha sonra bunları ipliğe sarmayı ve eğirmeyi döndürmeyi içerir. Dairesel iplik makinelerinde, dişliler mil üzerine takılan bir kartuş üzerinde iki kulak şeklinde eğrilir.

Son zamanlarda, iplik yoğunluğu ve doğrusal mukavemeti daha tutarlı kılan, ipliksiz olarak kullanılmaktadır. Bu yöntemde eğirme, makaraları bükmek için geri sarılmadan ve mekiksiz tezgahlarda bir atkı olarak kullanılabilen makaralardaki eğirme ile elde edilir. Geri dönüşümlü pamuk lifi ince penye aracılığıyla iplik içinde ek işlemler arasında yöntemi tarama içeren bir ek bir tarama işlemi taranmasını. Penye makinelerinde, kısa lifler penye işleminden sonra taranır, bunun sonucunda sadece uzun liflerden oluşan bir şerit oluşur. Bu, bandın çok güçlü bir şekilde gerilmesi ve ince, ince bir tarak ipliği elde etme olasılığını yaratır. Aslında iplik ilmekli ve iğsiz makinelerde yapılabilir. Kısa lifli pamuk, cihazların çiziklerle tarama yöntemiyle geri dönüştürülür. Donanım yöntemi, kısa elyaf hammaddelerinin kullanılmasına izin verir ve cihazların dişlerinde kalın, iplik alanlar ince ve düzensiz bir iplik elde eder. Aslında eğirme ring veya iğ olmayan makinelerde yapılabilir. Yün ipliğinde penye yöntemleri (kaba ve penye alan) ile cihaz yöntemleri arasında bir ayrım yapılır.

Metraj kumaş alanlar,metraj kumaş alınır,metraj kumaşları kim alıyor,kumaş kim alıyor,stok kumaş kim alır,spot kumaş kim satın alır,metraj kumas,iplik satın alan,iplik satın alanlar,parti iplik satın alan,dip bobin iplik satın alan,spot iplik satın alanlar,parti iplik satın alanlar,polyester iplik satın alanlar,

Kabaca işlenen daha uzun ve pürüzlü yün lifleri yoğun ve katı iplikler verir. Orta uzunlukta yumuşak yün, \ u200b \ u200b, hafif pürüzsüz bir yüzeye sahip ince taranmış ipliklere ince bir şekilde taranır. Kısa yün donanım ipliğine gider. Bu durumda, liflerin kalınlığına bağlı olarak, yumuşak yün iplikler (daha ince, daha yumuşak ve daha ince) veya kaba dokuma iplikler (daha kalın ve daha sert) elde edilir. Keten ipliğinin kendine has özellikleri vardır. Diğer tüm lifler her zaman kuru halde eğrilirse, kuru ve ıslak keten lifleri işlenebilir. Islak bir yöntemde, daha hassas ve daha kalın teller elde etmek için, boşluk banyolardan sıcak suyla geçirilir, pektin malzemesini yumuşatır ve bant uzantısını kolaylaştırır. İki keten eğirme sistemi vardır: keten tohumu ve tarama. Uzun lifler keten sistemi ile işlenir ve serbestçe asılı demetler keten üzerine taranır.

Yorum Yap