Kumaş Perde Nasıl Yıkanır? Perde Nasıl Temizlenir?

Fon perde nasıl yıkanır,perdeler nasıl yıkanır kaç derecede,tül perde nasıl yıkanır nasıl beyazlar,tül perdeleri nasıl beyazlatabilirim,perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmalı,tül perde nasıl beyazlatılır karbonat,stor perde nasıl yıkanır,

Kumaş Perde Nasıl Yıkanır? Perde Nasıl Temizlenir?

Önce kumaş etiketlerini kontrol edin, ardından perdelere özen gösterin.

Son aylarda perdelerinizde biriken tozu fark ettiniz mi? İlk önce: Perdelerinizi ve perdelerinizi yıkayıp yıkamayacağınızı veya kuru temizleme yaptırıp yaptırmayacağınızı belirlemek için bakım talimatlarını dikkatle okuyun. Her iki durumda da, bu perde temizleme ipuçlarını Tüketici Raporları’nın “ Pratik Her Şeyi Nasıl Temizleriz ” den işe koyun.

Perde Temizleme Yapılacak ve Yapılmayacaklar

Ne Zaman Kurulabilir

Pencere kaplamalarınız yıkanabilir bir kumaştan yapılmış olsa bile, astarlar ve dikişler yıkamada büzüşebilir. Emin olun ve şüpheniz varsa kuru temizlemeyi tercih edin. Kesik olarak kuru temizlenmiş perdeleri ve perdeli parça kumaş satın alan kıvrımlı, yağmura veya bir yıkamaya dayanamayan diğer ayrıntılı süslemelere sahip perdeler.

Özel Kumaşlar

Kadife kumaş perdelerinizi yıkamadan veya kuru temizlemeden tazeleyebilirsiniz; sadece zaman zaman sıcak suya batırılmış bir güderi bezle fırçalayın ve iyice sıkın. İpek perdeler el yıkama gerektiriyorsa, ılık veya soğuk suda yapın ve hafif sıvı bulaşık deterjanı kullanın. Nazikçe çalkalayın ve asla bükmeyin veya sıkmayın.

Güneş Hasarı

Kumaş Parçası Alanlar. Işığına sürekli maruz kalmak, sağlam kumaşları bile kırılgan hale getirebilir. Bu nedenle, makineyi yıkarken perdeleri ve perdeleri hafif bir döngü, soğuk veya ılık su ve hafif bir deterjan kullanın. Mümkünse, kurutmak için bir çamaşır ipine asın veya ısıtmasız veya hassas bir ortamda çamaşır kurutma makinesine koyun.

Şeffaf Perdeler

Kirli görünmese bile şeffaf perdeleri düzenli olarak yıkayın, çünkü kir göründüğü zaman kalıcı olarak renk değiştirebilirler. Bu kırılgan kumaşları nazikçe temizleyin. Makinenin yarısından fazlasını doldurmadıklarından emin olun ve 5 dakika soğuk suda bekletmelerine izin verin. Hafif bir deterjan kullanın ve isterseniz beyazlatıcı bir madde kullanın. Suyu tahliye etmek için kadranı çevirin, ardından makineyi sadece 2 ila 3 dakika boyunca nazik bir yıkama ayarında çalıştırın.

Sırf perdeleri ve birkaç havlu kumaş havluyu 2 ila 3 dakika daha ısıtmayacak bir kurutucuya koyun. Hala hafif nemliyken tekrar takın ve şekil verin. Gerekirse, ütü masasını pencerenin yanına getirin ve perdeler veya perdeler asılıyken kenarları ütüleyin. Veya bunları düzeltmek için el tipi bir buharlayıcı veya normal bir buharlı ütünün dikey buhar ayarını kullanın.

Rutin Perde Temizliği

Derin temizlemeden sonra, elektrikli süpürgenizin yumuşak fırça eki veya sentetik elyaflı yumuşak, uzun saplı bir süpürge (toz toplamadaki doğal liflerden çok daha iyi) ile perdeleri ve perdeleri düzenli olarak tozlamayı unutmayın.

Elektrikli süpürge kullanıyorsanız kumaş alanlar içine çekmemek için daha düşük emiş için ayarlayın. Bunun olmasını önlemek için meme ile kumaş arasına sert bir plastik elek parçası yerleştirmek ya da lastik bantla meme üzerine eski bir naylon çorap sabitlemek isteyebilirsiniz.

Perdeleri ve perdeleri indirip göreceli olarak kolayca yeniden düzenleyebiliyorsanız, bazen açık havada bir çamaşır ipi üzerinde havalandırın veya ısıtmasız veya hassas döngüye ayarlanmış bir çamaşır kurutma makinesine koyun.

Adım Adım Perde Bakımı

Perdeleri ölçmeden önce gerdirmeniz gerektiğinde yıkamadan önce ölçün. Kancaları ve ağırlıkları çıkardığınızdan emin olun ve bantları düz duracak şekilde gevşetin.

Perde temizliğini yapmadan önce, ısısız döngüye ayarlanmış bir kurutucudan geçirerek tozlarını alın. Ya da sallayın, bir yatağa yatırın ve vakum fırçası eki ile tozları çektirin spot kumaş alanlar.

Çamaşır makinesini aşırı yüklemeyin ve perdelerin ıslandığında çok daha ağır olacağını unutmayın.

Elde yıkarsanız, kumaşı ovalamayın veya sıkmayın; hafifçe çalkalayın.

Islak yüzeylerin temas etmemesi için perdeleri iki paralel çizgi üzerinde kurutmaya çalışın. Perdelerin ahşap üzerinde durmasına izin vermeyin, bu da onları lekeleyebilir.

Ütülemeyen taraftaki düşey uzunluk boyunca nemliyken ütüleyin. Kumaşın parçaları zaten kurumuşsa, filigranı önlemek için tüm perdeyi tekrar nemlendirin.

Büzülmeyi önlemek için ütüleme sırasında dikişleri hafifçe gerin, ardından perdeleri yatak gibi temiz bir yüzeye yayın ve doğru boyuta çekin.

Perdeler kuruduğunda, kancaları ve ağırlıkları takın ve doğru genişliğe kadar bandı çekin.

Fon perde nasıl yıkanır,perdeler nasıl yıkanır kaç derecede,tül perde nasıl yıkanır nasıl beyazlar,tül perdeleri nasıl beyazlatabilirim,perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmalı,tül perde nasıl beyazlatılır karbonat,stor perde nasıl yıkanır,

Perdelerinizi asarak, daha sonra el tipi bir buharlı pişirici veya normal bir buharlı ütünün dikey buharda pişirilmesiyle bir adım kaydedebilirsiniz.

Perdeleri değiştirmeden önce, duvara sabitlenmiş valansları temizleyin. Döşemeli saçakları döşeme eki ile ve ahşap saçakları aralık başlığı ile vakumlayın; plastik bir saçak, sıvı deterjan ve su çözeltisine batırılmış bir süngerle temizleyin.

Bir kişi, kancaları takmak için bir merdivenin üzerinde dururken ve perdelerin zeminde sürüklenmediğinden emin olmak için aşağıda bir başka stant olduğunda yeniden takmak en kolaydır.

Fon perde nasıl yıkanır,perdeler nasıl yıkanır kaç derecede,tül perde nasıl yıkanır nasıl beyazlar,tül perdeleri nasıl beyazlatabilirim,perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmalı,tül perde nasıl beyazlatılır karbonat,stor perde nasıl yıkanır,

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın