Kumaş Kim Alır? İstanbul Kumaş

Kumaş kim alır,kumaş kimler alıyor,parti kumaş kim alır,stok kumaş kim alır,spot kumaş kim alır,parça kumaş kim alıyor,parti kumaş kimler alıyor,kot kumaş kimler alır,kot kumaş kim alır,gabardin kumaş kimler alıyor,imalat fazlası kumaş alanlar,imalat fazlası kumaş alanlar
Kumaş Kim Alıyor

KUMAŞLARININ ÖZELLIKLERINI TANIMLAMA

İşte farklı kumaşlara ve bunlardan yapılabilecek örgülere hızlı bir bakış. Bu kumaşlara aşina olmak iyi bir fikirdir (en azından genel bir seviyede), böylece bir dahaki sefere giysiler arasında karar verirken neye bakmış olduğunızı bilirsiniz.

Bukle: Dokuma, nubby yüzey veren ilmik ipliklerden yapılmış düz veya dimi örgü kumaş alanlar.

Kumaş Kim Alır
Parti Kumaş Kim Alır

Çuha: İnce, sıkıca dokunmuş bir kumaş, tüm pamuk yahut bir karışım, hafifçe bir yatay kaburga ile edilen dekoratif bir bez. Genellikle ipek, bazen gerçek gümüş veya altın iplik ile takviye yapılır.

Kaşmir: Kaşmir keçi keçesinden dokunmuş kumaş alanlar yün, hem çok yumuşak bununla birlikte son aşama sıcak. İnce lifleri çevreleyen kaba saçlardan ayırmanın zorluğu nedeniyle kaşmir lüks bir üründür.

Dantel: İplik ve kurdele ile nakışla oluşturulan net arka plan ve çiçek desenleriyle dantel .

Şifon: Çok bükülmüş liflere sahip, hafif, son aşama şeffaf ve havadar bir kumaş. çoğu zaman tam pantolon ve gevşek üstleri yada elbiseler kullanılır parti kumaş alan.

Kadife: çoğu zaman pamuktan yada pamuktan yapılmış, kesik örgülü bir örgü yapısı kullanan bir kumaş. Wale bir inç içinde kabloları sayısıdır.

Krep: Buruşuk kıvrımlı veya tane yüzeyi parça kumaş alan olan ve birkaç farklı malzemeden yapılabilen bir kumaş. Krep de chine ipekten yapılır ve çeşitli genişliklerde gelir, 4 katlı en lüks olarak kabul edilir.

Faille: bir şekilde parlak olan ve düz, çapraz olarak kaburgaları olan sıkı sıkıya örülmüş bir kumaş. Faille pamuk, ipek veya sentetiklerden yapılabilir.

Gabardin: Yün, pamuk, suni ipek kumaş alanlar yada naylondan yapılabilen yahut belirgin diyagonal kaburgalarla harmanlanmış bir dimi örgü, kamgarn kumaş.

Balıksırtı: Farklı bir zikzak efektine sahip bir dimi örgü.

Kumaş kim alır,kumaş kimler alıyor,parti kumaş kim alır,stok kumaş kim alır,spot kumaş kim alır,parça kumaş kim alıyor,parti kumaş kimler alıyor,kot kumaş kimler alır,kot kumaş kim alır,gabardin kumaş kimler alıyor,imalat fazlası kumaş alanlar,imalat fazlası kumaş alanlar
Kumaş Kim Alıyor

Mikrofiberler: Dokumaya ve doğal lifli bezin örtüldüğü sadece daha iyi yıkanabilirlik, nefes alabilirlik ve su iticiliği spot kumaş alanlar ile dokunabilen son aşama ince bir bileşik elyaf.

Saten: Gece kıyafetlerinde sıklıkla kullanılan parlak bir kumaş.

Spandeks: Konfor, hareket ve şekil tutmayı elde eden elastik bir kumaş. Ayrıca Lycra (DuPont tarafından oluşturulan) markası ile bilinir.

Tafta: Yaptığı hışırtı sesiyle kolayca tanımlanabilen, ince çapraz çizgilerle, keskin, sıkı dokunmuş bir kumaş. Aslen tüm taftalar ipekden yapılmıştı, sadece bugün kimi zaman ipekle kombine edilen çeşitli sentetik kumaşlardan yapılabilir.

Kadife: Bir defa bir tek ipekden yapılmış, sadece bugün pamuk da dahil olmak üzere biroldukça farklı kumaştan oluşan lüks bir ucuz kumaş. Kesilebilen veya kesilemeyen yoğun döngüler, ona yumuşak bir his verir.

KUMAŞ KARIŞIMLARINI OLUŞTURAN NEDİR.

Liflerin bir kumaşta harmanlanması, kırışmayı önlemeye yada bir giysinin maliyetini azaltmaya yardımcı olabilir. İşte karışımların birkaç örneği ve avantajları:

Polyester ve pamuk: Polyester kumaş alan kırışmaya dayanıklıdır; pamuk değil. Her ikisini harmanlayan bir giysinin ütülenmesi gerekmeyebilir veya pamuk tarafınca sağlanan rahatlığın çoğunu korurken, daha az ütü gerektirebilir.

Keten ve ipek: Keten kumaş alanlar kolayca kesip ipek yapmaz. Ketene keten ilave ederek, bir kıyafet kolayca kırılmaz ve daha iyi bir halde emer.

Spandeks ve pamuk: Spandeks elastik ve dayanıklıdır ve pamuk cildinizin nefes almasını sağlar. İki spor giyim için muhteşem bir kombinasyon oluşturuyor.

Pamuk, polyester ve yapay ipek: Pamuk, nefes alabilirlik, polyester mukavemeti ve suni ipek parlaklık sağlar. Her üçlü bir kumaş, dayanıklılık, ultra yumuşaklık ve muhteşem esneklik sunar, böylece buruşuk ise, kumaş geri sıçrar parça kumaş alan.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın