Sigortadan Kumaş Alanlar

Sigortadan Kumaş Alanlar

Bilim adamları, pamuklu kumaşın 7000 yıldan daha uzun bir süre insanlığa bilindiğini söylüyorlar. Antik mağara ve kazı çalışmaları,doku parçalarının bulunduğunu göstermektedir. Pamuk malzemenin vatanı Hindistan kabul edilir. Yurttaşları, tanrıların pamuklu hediyesini aradılar. Hintli tüccarlar, dünyanın dört bir tarafındaki ana dağıtıcı oldular.

Süprem Kumaş Alanlar

Süprem Kumaş Alanlar

Pamuklu kumaş iplik, organik elyaftan doğar. Bazen sentetik katkı maddeleri ihtiva eder. İpliklerin kimyasal bileşimi, selülozun% 96’sından fazlasını, organik kumaş alanlar kaynaklı yabancı maddelerin yaklaşık% 4’ünü oluşturur.

Bileşimi nedeniyle, malzemenin benzersiz özellikleri ve özellikleri vardır.

Yaptığı giysiler çok rahat, güçlü ve güzel. Maddenin önemli bir özelliği – tekrarlanan yıkamaya, gerilmeye, bükülmeye karşı direnç. Pamuk nemi emici özelliğe sahiptir, sadece çok yavaş kurur.

Pamuk ipliği hemen hemen vücudu ısıtmaz. Bundan dolayı, yazlık giysiler dikmek için parça kumaş kullanılır. Pamuklu kumaştan sıcak giysiler yapmak için, iplik kestirmeye maruz kalmaktadır.

Pamuklu kumaş, kolayca buruşup büzülecek özelliklere sahiptir. Bu nedenle, pamuklu kumaşların üretiminde lif, özel çözümler ile işlenir.

Pamuk en çevre dostu. İpliği hipoalerjeniktir ve dokunuşa hoş gelir. Pamuklu giysiler vücut için rahattır ve elektrikli değildir.

Bu türden kumaştan, bileşimi ve güvenliği yardımıyla, çoğu zaman iç çfakatşır ve çocuklar için şeyler yapılır.

Pamuklu kumaşlar bazı olumlu özelliklerle donatılırlar: önemli ölçüde mukavemet, tekrarlanan gerilmeye ve bükülmeye karşı yeterli direnç gösterirler. Higroskopisite, pamuklu kumaş alan iç çamaşırı ve yazlık giysilerin hijyenik özelliklerini iyi bilgilendirir, çabucak ıslanır, çabuk kurur, yüksek sıcaklıklarda yıkama ve ütüleme için iyi tolere edilir. Pamuklu kumaşların aşınmasına karşı direnç, suni ve sentetik liflerden daha azdır.

Sigortadan Kumaş Alanlar

Sigortadan Kumaş Alanlar

Çoğu durumda pamuklu kumaşlar iyi bir halde döşenir, hareket etmez ve kolayca kesilebilir, bu da zeminde 180 sayfaya kadar çıkmanızı sağlar. Pamuklu kumaşlar, dikişlerde parçalanmamakta ve nadiren kayma yapmamakta ve yumuşak bir sonda ile bir iğne ile kesilmemektedir.

Keten endüstrisi, üretilen dokuların miktarı ve kalitesi bakımından dünyada bir ilk. Saf keten ve yarı keten kumaşların yanı sıra, viskoz ve lavsan liflerinin eklenmesiyle az oranda kumaş üretmektedir.

Keten kumaşların çeşitleri çeşitlilik açısından farklılık göstermez. Üretilen toplam keten kumaş sayısının% 40’ı konteyner parça kumaş alanlar ,% 32’si teknik kumaş,% 28’i ev eşyasıdır. Ev halindeki kumaşların ana kütlesi, esas olarak yatak çarşaflarında kullanılan çeşitli tuvallerden doğar. Belirgin ölçüde daha azca spesifik ağırlık masa örtüleri – masa örtüleri, peçeteler ve havlular. Daha az miktarlarda kostümlü kıyafet kumaşları üretilmektedir. Onların çeşitleri son zamanlarda keten alanlar görünüşü sebebiyle biraz genişlemiştir.

Teknik kumaşlar daha iri, daha ağırdır, çok güçlüdür. Bunlar içinde branda bezleri, kaba ketenler, vb. Bulunmaktadır. Dikiş endüstrisi bu kumaşların üretimini ve özel kıyafetleri, çadırları, vb. Boncuk, dış giyim üretimi için bir yastık kumaşı olarak kullanılır.

Yorum Yap