Kumaş Çeşitleri İpek Pamuk Kot Polyester Kumaş

Bu kılavuz, kumaşın temelleri ile başa çıkmanıza, dikiş projelerinize dahil edebileceğiniz farklı materyal türlerine bakmanıza yardımcı olacak ve uzmanların nasıl üretildiğine ve size nasıl fayda sağlayabileceklerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Pamuk

Hafif, ince ve yumuşak pamuk, nispeten ucuz bir malzemedir, bu nedenle çok sayıda farklı tekstil projesi için kullanılır. Pamuk projeleri için ideal bir malzemedir ve düğmeli gömlekler, elbiseler, çoraplar, tişörtler, yatak örtüleri ve çok daha fazlası gibi hafif giysiler üretmektedir, ancak daha ağır hizmet dikişi için çok uygun olmayabilir.

Kot Kumaş Alanlar

kot kumaşı fiyatları,ucuz kot kumaşı,kot kumaş fabrikaları,kot kumaşı nerede satılır,satılık kot kumaş,kot kumaş satanlar,kot kumaş çeşitleri,likralı kot kumaş fiyatları, denim kumaş fiyatları,denim kumaş çeşitleri,denim kumaş üreticileri,denim kumaş satın al,denim kumaş lüleburgaz,denim kumaş üretim aşamaları,denim kumaş muratlı,polyester kot,pamuk polyester kot,pamuk polyester denim, polyester kot kumaş, polyester denim kumaş,pamuk polyester denim kumaş,pamuk polyester kot kumaş,kot kumaşı alan,polyester kot alanlar, polyester denim kumaş alan,parti polyester kot,stok polyester kot,spot polyester kot,parti polyester denim,spot polyester denim,stok polyester denim, polyester kot parçası alan, polyester kot parçası alanlar, polyester denim parçası alanDenim, geleneksel olarak pamuk çözgü ipliği ve beyaz pamuklu bir iplikten üretilen güçlü, sağlam bir malzemedir. Bu iki iplik, materyali güçlendiren karmaşık bir dimi dokuma oluşturmak için ince bir şekilde birbirine geçmiştir. Öncelikle kot, ceket, elbise ve gübre yaratmak için kullanılsa da, denim, geleneksel bir ev dekoru tarzı için aksesuarlar yapmak ve hatta mobilya kaplamak için de kullanılabilir.

Keçe

Yün kumaş alan gibi doğal liflerden veya akrilik gibi sentetik elyaflardan yapılmış güçlü bir malzeme keçe, bütün bir parçanın oluşturulması için matlaştırma ve presleme lifleri ile oluşturulur. Kalınlığı, yoğunluğu ve yumuşaklığı değiştirmek, keçeyi kesip çıkarmaz, bu yüzden ev dekorasyonları, küçük hayvanlar, tuhaf şapkalar veya çocuklar için kullanılan süs eşyaları gibi hızlı ve kolay zanaat projelerinde kullanılır.

Polar

Parça Kumaş Parça Polar Kumaş

Polar, yünün özelliklerini taklit etmek için hafif, güçlü ve yumuşaktır. Sentetik elyaflı bir polyester türü olan keçe, genellikle ısıyı yalıtabilen ucuz bir malzemedir, yani ceketler, şapkalar, jumperlar ve battaniyeler oluşturmak için ideal bir malzemedir. Polar Parçası Alan.

Polyester

Polyester Kumaş

Polyester Kumaş

Polyester kumaşlar genellikle parça kumaş alan pamuk veya yünle karşılaştırıldığında daha az ‘doğal’ bir kaliteye sahiptir, ancak dayanıklılık, fantastik renk tutma, kırışıklık / büzülme direnci ve ne kadar ucuz olduklarından dolayı kanalizasyonlar tarafından tercih edilmektedir. Polyester, ev dekorasyonu, gömlekler, pantolonlar, ceketler ve daha fazlası gibi büyük projeler için yaygın olarak kullanılır.

Reyon

reyon kumaş

Yarı sentetik bir lif olduğu için, rayon giyimdeki doğal liflerin yerini almak için sıklıkla kullanılan çok yönlü bir malzemedir. Yumuşak, rahat, pürüzsüz ve emici olmasına rağmen, rayon son derece düşük bir elastikiyet geri kazanımına sahiptir ve ısıyı yalıtmakta başarısızdır, bu nedenle en iyi şekilde giysilerin daha sıcak havalarda giyilmesi için kullanılır.

Saten

ham saten kumaş, ihale usulu kumaş alan, kumaş parçası alan, Kumaş parçası alanlar, kumaş satın alan, parça kumaşçı, parça kumaşçılar, parça saten alanlar, parça saten kumaş alanlar, parti saten kumaş satın alanlar, Saten parçası alan, spot saten kumaş,parlak saten,likralı saten,mat saten kumaş,masa örtüsü saten,perdelik saten,nevresimlik satenSaten, lüks bir görünüm için ışığı yansıtan yumuşak, eşit, parlak bir dokuya sahiptir. Genellikle atkı iplikleri üzerinde yüzen çözgülü iplikler ile inşa edilir, böylece lüks çarşaf ve mobilyalar yaratmak için mükemmel olan çok yüksek bir parlaklık yaratır. Bu malzemeler giyim eşyalarında yaygın olarak kullanılır ve özellikle iç çamaşırı, pijama, eşarplar ve hatta bağlar için idealdir!

İpek

İpek Kumaş

Doğal bir protein lifi, ipek öncelikle Dut İpekböceği larvalarının kozalarından yapılır. Birçok sentetik liflerin aksine, ipek yumuşak, pürüzsüz ve kaymaz bir dokuya sahiptir. En güçlü doğal liflerden biri olmasına rağmen, düşük elastikiyete sahiptir ve zamanla mukavemetini kaybedebilir. Güzel parlaklık, gömlekler, kravatlar, takım elbise, resmi elbiseler, iç çamaşırları, bornozlar, yatak takımları ve daha fazlası için idealdir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!