Penye Nedir? Penye Kumaş Nasıldır? Kumaş

penye,penye kumaş,penye iplik,penye ip,penye parçası alıcıları,penye kumaş alıcısı,kumaş alıcılar,parti penye kumaş,stok penye kumaş

Penye Nedir?

Penye pamuk, pamuk ipliklerinin iplik haline getirilmeden önce özel olarak işlenmesiyle yapılan son derece yumuşak bir pamuktur. Genel bir kural olarak, taranmış pamuk geleneksel pamuktan daha pahalıdır. Son derece yumuşak, güçlü malzeme, cilde karşı giyilecek yatak çarşafları ve giysiler için idealdir. Bir pamuk ürününde kullanılan tekstil pamuğa taranmışsa, genellikle net bir şekilde tanımlanır.

penye,penye kumaş,penye iplik,penye ip,penye parçası alıcıları,penye kumaş alıcısı,kumaş alıcılar,parti penye kumaş,stok penye kumaşKonvansiyonel pamuk yünü veya ipliği yapmak için pamuk toplanır, kir ve tohumları çıkarmak için temizlenir ve daha sonra taranır. Taraklama lifleri ayırır ve kabaca onları yukarı doğru sıralar, böylece hepsi aynı yönde bulunur. Pamuk, ipliklere veya yün haline getirilmiş olan ham pamuktan şeritlere ayrılır. Pamuk tarandığında, kısa pamuk lifleri ile birlikte kalan kirleri çıkarmak için ince fırçalar kullanılır. Hacmin yaklaşık% 15’i çıkarılır, sadece uzun ve geride bırakılmış düz lifler geride bırakılır. Taranmış pamuk şeritleri daha sonra iplik haline getirilir.

Penye Parçası Alan.

Penye kumaş alan pamuğun dokusu daha yumuşaktır çünkü yapışması ve diken dikmesi için kısa ipliklerden yoksundur ve tüm kir ve katışıklar iplikten çıkarılır. Penye pamuk da daha kuvvetlidir, çünkü daha kısa ve kırılabilir lifler taranarak çıkarılmıştır. Ek olarak, düzleştirilmiş lifler, penye işleminden sonra daha sıkı bir şekilde bir arada bulunur ve penye pamuk ipliği yıpranma ve çözülme olasılığını azaltır. Penye parçası alan işlemi hacmi ortadan kaldırdığından ve fazladan bir adım attığından, ortaya çıkan tekstil daha maliyetli olacaktır.

penye,penye kumaş,penye iplik,penye ip,penye parçası alıcıları,penye kumaş alıcısı,kumaş alıcılar,parti penye kumaş,stok penye kumaşBirçok şirket, yumuşaklık ve gerilme mukavemeti nedeniyle giyim çarşafları ve yatak çarşafları için penye pamuk kullanmayı tercih etmektedir. Penye basamağından geçmemiş olan pamuk daha kaba olma eğilimindedir ve yıpranma, boncuklanma ve yırtılmaya daha fazla maruz kalır. Penye pamuğu, elbette, normal pamuk gibi, eninde sonunda parçalanacak. Bebekler ve yaşlılar tarafından giyilmesi amaçlanan giysiler için mükemmel bir seçimdir, çünkü cilde naziktir.

Parça Penye Alan pamuk için bakım talimatları, geleneksel parça kumaş pamuklulara çok benzemektedir. Genel bir kural olarak, herhangi bir sıcaklıkta yıkanabilir ve kurutulabilir. Bununla birlikte, boyalı penye pamuk, yüksek ısıda yıkanırsa kanayabilir ve örmeler, büzülmeye maruz kalır. Ilık sıcaklık ve yumuşak deterjan kullanımı, kumaşın ömrünü uzatacaktır.

Yorum Yap