Kobe Krep Kristal Krep

Kreplerin özellikleri ve bileşimi

Bu gruptaki kumaşlar farklı malzemelerden yapılabilir – ipek, yün, pamuk, sentetik elyaf. Kalite krepinin şu özelliklere sahip olması gerekir:

Mukavemet. Çoğu zaman, bir krep kumaş, çapraz olarak kesişen çok sıkı bükülmüş ipliklerden oluşur ve çapraz ipliklerin büküm yönü her zaman zıttır. Bitmiş malzemenin kaynatılmasından sonra, iplik kısmen çözülür, bu da kumaşa rahatlama sağlar. Düzensiz dışbükey bir yapının etkisi aynı zamanda, ipliklerin bükülmediği, ancak özel bir sırayla ördüğü, ince bir örgülü birleşme sağlar. Her iki teknoloji de kumaşı dayanıklı ve yırtılmaya karşı dayanıklı kılar.

Parlak, zaman rengiyle solmaz. Kumaş yüksek kaliteli ipliklerden yapılmışsa, boya uzun yıllar solmaz.

Hafiflik. Yoğunluğuyla, ince krep en narin ve en hoş kumaşlardan biridir. Bluz ve uçan elbiseler için yaza çok uygundur.

Çoğu zaman, krep pratik olarak elastik değildir ve iyi gerilmez, bazı tipleri büzülme ile karakterizedir, bu nedenle bu eksikliği hesaba katan ürünler için kumaş satın alınmalıdır. Çok hafif malzemeler bile kırışmaz ve sık sık pürüzsüzleşmeye ihtiyaç duymaz, dekoratif perdelere iyi monte edilir.

Krep çeşitleri

kumaş par.ası,parça kumaş,krep kumaş satış,kumaş satışı,saten kumaş satışı,kanvas kumaş,kanvas parçası alan,kanvas kumaş satışı,ham kanvas,kumaş parçası alan (1)
kumaş par.ası,parça kumaş,krep kumaş satış,kumaş satışı,saten kumaş satışı,kanvas kumaş,kanvas parçası alan,kanvas kumaş satışı,ham kanvas,kumaş parçası alan

Krep adı verilen grupta en yaygın kullanılan kumaş türleri:

Yün krep Bu krep georgette, krep, Şam gibi çeşitleri içerebilir. Bazı terziler, dış giyim dikmek için daha yoğun ve uygun olduklarından, bu tip bir krep elbisesi olarak adlandırabilirler. İpler en sık doğaldır, ancak bileşimde mutlaka belirtilen sentetik katkı maddelerine de sahip olabilirler.

Krep Saten. Bu malzeme sadece çok güzel değil, aynı zamanda cilde de hoş. Çoğu zaman doğal ipekten yapılmış, nadiren kullanılan viskon. Tozu itme kabiliyetine sahiptir, ancak nefes alabilir ve cilde “solumak” için müdahale etmez, karakteristik ipeksi bir parlaklığa sahiptir. Bu kumaşın dezavantajı, dikmenin oldukça zor olmasıdır ve bununla çalışırken yalnızca ince iplikler ve iğneler kullanılmalıdır. Krep-saten – saydam veya yarı saydam kumaş.

Krep germek. Sentetik ilaveli viskon içeren yoğun, güzel kumaş. En yaygın krep türlerinden biri, adından da anlaşılacağı gibi, diğer çeşitlerinden biraz daha elastiktir. Gösterişsiz ve diğer türlere göre düşük bir fiyata sahiptir.

Krep-şifon. Yarı saydam bir görünüme sahip ve doğal ipekten yapılmış. Oldukça pahalı bir kumaş. Saten ile aynı dikkatli bakımı gerektirir.

Krep Jakarlı. Belirgin bir desen ile kumaş, diğer krep daha yoğun. Hem doğal hem de sentetik ipliklerden olabilir.

Krep Dalışı Bu kumaş türü nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. Oldukça elastiktir, çevre dostu kumaşlara aittir. İçinde en az sentetik var.

Krep-başlığı. Bu malzeme en çok yatak örtüleri için kullanılır. İnce, hafif pürüzlü bir yüzeye sahiptir ve biraz sürüklenebilir, ancak ideal olarak şekil kaybını ve ürünlerin gerilmesini önlemek için tamamen elastik değildir. % 100 doğal malzemelerden üretilmiştir. Renk şeması en çeşitlidir, genellikle parlak baskı desenleriyle dekore edilmiştir.

Krep kapsamı

Krep kumaş satışı,krep kumaş satan,krep kumaş alan,parça krep kumaş,krep kumaş çeşitleri,kobe krep,kristal krep,double krep,ipek krep,likralı krep, streç krep, krep saten, krep georgette, krep-şifon
Kobe Krep Kristal Krep Likralı Krep

Krep çeşitli malzemelerle temsil edildiğinden, çeşitli ürünlerin imalatında kullanılır. Güzel hafif yazlık elbiseler, süslü perdeler, sıkı ve gündelik kıyafetler, nevresimler, pantolonlar ve etekler dikilebilir.

Diğer kumaş ürünlerini tamamlamak ve süslemek için çok uygundur ve bir astar olarak kullanılabilir. Bazı krepler, mobilya döşemelerinde bile kullanılabilir.

Krep artıları ve eksileri

Diğer tüm kumaşlar gibi, farklı tipteki kreplerin avantajları ve dezavantajları vardır;

dayanımı;

Şık görünüm;

dayanıklılık;

Farklı kumaş seçenekleri için geniş seçenek.

Krep bakımı nasıl yapılır

Kumaşın niteliklerini kaybetmemesi için, özellikle doğal elyaflardan yapılan kreplerin çok tuhaf olması nedeniyle özen gösterilmelidir. Bir daktiloda yıkama ürünleri çok dikkatli olmalıdır ve elde yıkama ya da kuru temizleme tercih etmek daha iyidir.

Malzemeyi vurmanız gerekirse, onu kreple demir arasına ince bir kumaş koyarak sadece yanlış taraftan yapabilirsiniz. Ürünü doğrudan güneş ışığına açık bir yerde bırakmayın.

Dikkatli seçim ve uygun bakım ile krep, sahibini güzellik ve giyim ile memnun eden, yıllarca sürecek vazgeçilmez bir kumaştır.

Yorumlarınızı bırakırsanız veya bir röportaj yaparsanız çok minnettar olurum.

Yorum Yap