Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.

Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.
Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.

Kadife kumaş nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.

Birleştirilen kadife onun bir sonucu olarak, bir üst plan tuval aracılığıyla, bir çözgü ipliğinin iç içe geçmiş ve bir alt arka plan tuval ile oluşturulur ön yoğun ve tıraş saç, aşağıdakilerden oluşan bir kumaştır tepesi en oluşturur aynı zamanda saçın etkisini oluşturan iki ayrı kadife parçası.Dokunma hissi son derece  yumuşak ve parlak bir yüzeye ait .

Malzemeler ve uygulamalar

Başlangıçta kadife, ipek, yün, tiftik gibi doğal hayvan liflerinden ve daha sonra pamuk ve keten gibi doğal bitkisel liflerden yapılmıştır. En iyi kadife kumaşlar özellikle kumaşı yumuşak ve parlak, aynı zamanda değerli kılan, ipek kumaş alanlar tarafından yapılanlardır.

Son yıllarda naylon, polyester ve viskonlu sentetik kadife, daha erişilebilir ve aynı zamanda daha dayanıklı bir ürün olması için canlandı. En yaygın kullanımları, tüm türetmelerinde giysiler ve kanepeler ve minderler, perdeler aynı zamanda döşemeler ve süslemeler gibi iç döşemelik kumaşlar içindir.

Kadife düşündüğümüzde, genellikle lüks Rönesans perdelerini ve eski kıyafetleri düşünürüz, ancak bugünlerde moda etek ve pantolonlarda da bulabiliriz. Bu aydınlık ve yumuşak kumaş çoğu tekstilden daha lüks hissediyor ve daha lüks görünüyor ve bir aksama olmadan aşkın trendleri ve stilleri var.

Kısa bir kadife öyküsü: Parça Kumaş.

Kadife, Avrupa soylularıyla güçlü bir şekilde ilişkili olmasına rağmen, en yaygın olarak Doğu kültüründen geldiğine inanılmaktadır. İ.Ö. 403 yılına kadar Çin’de ipeğinden dokunmuş kadife parçaları bulundu. Irak ve Mısır da M.Ö 2000 yılına kadar uzanan ilk kadife üreticileri arasındaydı.

Avrupalılar İpek Yolu boyunca ticarete soktular ve İtalya kadife endüstrisine sahip ilk Avrupa ülkesiydi. Yakında Avrupa’nın en büyük üreticisi ve tedarikçisi haline geldi. O zamanlar, kadife perde, mobilya ya da kıyafet gibi birçok lüks eşyada kullanılıyordu. Rönesans döneminde kadife üretimi, özellikle de zamanla ilişkilendirdiğimiz desenli kadife üretimi parti kumaş doruğa ulaştı.

Endüstri Devrimi teknolojik bir gelişme sağladığından, kadife parçası alan dahil olmak üzere giyim ve tekstil üretiminin daha hızlı ve ucuz olmasına olanak sağlamıştır. Buna rağmen, kadife lüksle olan ilişkisi sıkışıp kalmış ve kıyafetlerin daha çekici görünmesini ve görünmesini sağlamak için kullanılıyordu.

Halkın kadife aşkı, 1970’lerin göz kamaştırıcı vibe ve 90’ların 80’lerin pop ikonları ile on yıllarca sürdü. Günümüzde, 90’lı yılların canlanmasına yardımcı olacak, tekstile daha yenilikçi ve modern yaklaşımlarla veya en yakın tiyatro koltuklarınızı sıraya dizen birçok farklı koleksiyon, stil ve formda kadife görüyoruz.

Kadife nasıl yapılır: Karışık Kumaş Alanlar. www.kumas.org

“Kadife” kelimesi, kullanılan asıl elyaf veya malzemeyi değil, kumaşın yapısını ifade eder. Kısa tüylü, yükseltilmiş halkalar, yüzeyini örten iplik tutamları sayesinde kadife fark edebilirsiniz.

Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.
Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.

Diğer kumaşlardan farklı olarak, kadife düz dokuma değildir (veya bu durumda örme olarak kadife denir). Daha fazla iplik ve üretmek için adımlar gerektirir. İlk olarak, farklı malzemelerden gelen iplik iki sırt tabakası arasındaki bir dokuma tezgahında birlikte dokunur. Ardından, kumaş alan kişiler her biri yumuşak dokusunu veren yükseltilmiş küme ile iki özdeş parça oluşturan orta kısımdan ayrılır.

Kadife her türlü iplikten dokunabilmektedir. Geçmişte geleneksel olarak ipekten dokunmuş olmasına rağmen , bugün daha ucuz malzemeler genellikle tek başlarına ya da pamuk , keten kumaş alan , yün veya sentetik lifler gibi kombinasyonlarda kullanılır . Moda endüstrisi ve özellikle Hızlı Moda perakendecileri, çoğunlukla ipek veya diğer doğal materyalleri polyester ile değiştiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın