İpek Giysiler Evde Nasıl Yıkanır?

ipek elbise nasıl yıkanır,ipek giysi nasıl yıkanır,ipek giysiler elde nasıl yıkanır,

İpek Giysiler Evde Nasıl Yıkanır?

Doğru: Bu hassas eşyaları temizleyicilere getirmenize gerek yok.

İnsanlar ipek ve kaşmir gibi narin ürünlerin kuru temizlemecilere gönderilmesi gerektiğine inanma eğilimindedir ancak hassas yünlü ürünlerinizde olduğu gibi evde de duyumsal ipeksi ürünlerinize özen gösterebilirsiniz .

Her Zaman Renk Haslığını Test Edin

Ne yazık ki, ipek soluyor. Yıkamadan önce giysinizi renk haslığı açısından test edin. İç dikiş gibi göze çarpmayan bir alanı nemli, temiz bir bez veya Q-uçları ile hafifçe silin. Renk akarsa, giysinizi temizleyiciye götürün. Parlak, koyu renkli ve desenli ürünler de en iyisi profesyonellere bırakılır. “Bunlar evde yıkandıklarında kuru temizlemeye kıyasla biraz daha solma eğilimindedir” diyor.

İpek Evde Nasıl Yıkanır?

silk home eşarp nasıl yıkanır,ipek eşarp ter lekesi nasıl çıkar,ipek eşarp lekesi nasıl çıkarılır,renkleri karisan esarp nasil temizlenir,ipek eşarp nasıl sertleştirilir,ipek şal nasıl sertleştirilir,ipek eşarp hangi deterjanla yıkanır,ipek yıkama, ipek kumaş nedir,ipek kumaş elbise,twill ipek kumaş,ipek kumaş üreticileri,renkli ipek kumaş osmanlı,ipek kumaş elbise modelleri,baskılı ipek kumaş,parça kumaş,kumaş parçası,parça kumaş alan yerler,parça kumaş alan kişiler,kumaş parçası alan yerler,

Çocuk eldivenlerini giyin-ipekler hassas bakım gerektirir. Sen edebilirsiniz bluzunu atmak nazik bir yıkama döngüsünde bir anda bu kadife yumuşaklığı öğeleri tek yıkamak için en iyisi olduğunu söylüyor. Rengin korunmasına yardımcı olmak için lavabonuzu soğuk veya soğuk suyla doldurun, ardından yumuşak bir deterjan ekleyin. Bu nokta önemlidir: İpek, saçınıza çok benzeyen bir proteindir bu nedenle kumaşa kilitleriniz gibi davranın – yani sert deterjanlar kullanmayın. (parti kumaş alan) Hafif bir şampuan veya yumuşak bir deterjan kullanmanızı önerir. Giysiyi suya koyun, karıştırın ve birkaç dakika bekletin. “İpek, kiri hızlı bir şekilde serbest bırakır, bu nedenle işlem uzun sürmez” diyor. Ardından sabunlu karışımı boşaltın ve durulayın.

İpek Kurutmanın En İyi Yolu

“Parti Kumaş Alan” İpek eşyalarınızı asla sıkmayın ve asla kurutucuya atmayın, diye uyarıyor. Fazla suyu çıkarmak için ıslak giysiyi beyaz pamuklu bir havlu üzerine koyun. Havluyu katlayın ve nazikçe kurulayın. Ardından, yastıklı bir askı kullanarak bluzu asın veya damlayarak kurutmak için küvetin üzerine giyin. Kurutma işlemi bir saatten fazla sürmemelidir. Uyarı: güneşte asmayın – bu, solmayı hızlandırır.

Lekeler Nasıl Tedavi Edilir?

Stok Kumaş Alan,İpek ile leke işlemeyi atlayın ve bunun yerine tüm giysiyi yıkayın. Hafif bir leke çıkarma çözümü kendin yap: İki bardak ılık suyu iki yemek kaşığı limon suyu veya beyaz sirke ile karıştırın. Bu tarif özellikle deodorant ve ter lekeleri için iyidir ” diyor. Her zaman olduğu gibi, temizlemeden önce renk haslığını test edin. “parti kumaş alan” Berraklaştıktan sonra, karışımınızla temiz bir sprey şişesini doldurun ve lekenin üzerine püskürtün. Bir sünger kullanın veya kumaşı ikiye katlayın ve karışımı bölgeye yavaşça uygulayın. “Önemli olan nazik olmaktır, sürtünme liflere zarar verebilir” diyor. Bölgeyi tedavi ettikten sonra, yukarıdan yıkama talimatlarını izleyin.

Kırışıklardan Nasıl Kurtulunur?

ipek elbise nasıl yıkanır,ipek giysi nasıl yıkanır,ipek giysiler elde nasıl yıkanır,

İken buharlama biraz zor olabilir, kumaş alan ipek ütü bunu tercih eder. Ayrıca buhar makinenizin hassas kumaşlar için yapıldığından emin olmak isteyeceksiniz. Basmanız gerekiyorsa, giysinizi ters çevirin (her zaman hafif nemli olmalıdır) ve düşük bir ayar seçin. Buhar makinenizi kuru bir giysi üzerinde kullanın ve sıcaklığın çok ısınmamasına dikkat edin. Buharlayıcı damlar ve su lekesi bırakırsa, öğeyi soğuk suya daldırın ve kurumasını bekleyin. Nokta kaybolmalı.

Kuru Temizlemecilere Ne Anlatmalı

İpek giysilerinizi temizleyicilere bıraktığınızda daima lekelere dikkat edin, diyor. Onlara denediğiniz ev çözümlerini bildirin çünkü bu sonucu etkileyebilir. Renk haslığı ile ilgili bir sorununuz varsa, onlara bu konuda da bir uyarı verin.

İpek Nasıl Saklanır

Stok Kumaş Alan,Günlük saklama için, ipeksi eşyaların kaymasını önlemek için dolabınızdaki ipek eşyaları tüylü askılara asın. Pantolonları bacaklara asmak için geniş bir çubuk veya alt etek ucuna klipsli askı kullanın. Daha uzun süreli saklama için, güvelerin ipek ve yün gibi doğal liflerle ziyafet çekmeyi sevdiklerini unutmayın, bu nedenle mevsim için onları kaldırmadan önce daima temizleyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın