Kiloluk Krep Kumaş Alanlar

kiloyla krep kumaş,kilo ile dabıl krep,kilo ile jakarlı krep kumaş,kiloluk,soft krep,kiloluk likralı krep,

Kiloyla krep Kumaş

Krep: kumaş türleri ve özellikleri

Krep, dokuması ve bileşimi bakımından farklılık gösteren, esas olarak düzensiz, pürüzlü yapıları bakımından farklılık gösteren bir kumaş grubudur.

Bunlardan yapılan ürünler, imalat yönteminin maddeye mukavemet ve elastikiyet vermesi nedeniyle çok uzun süre giyilir.

Krepin özellikleri ve bileşimi

Bu gruptaki kumaşlar ipek, yün, pamuk, sentetik elyaf gibi farklı malzemelerden yapılabilir. Yüksek kaliteli bir krep şu niteliklere sahip olmalıdır:

Güç. Çoğu zaman, krep kumaş alan çapraz olarak kesişen çok sıkı bükülmüş ipliklerden oluşur ve çapraz ipliklerin bükülme yönü her zaman tersidir. Bitmiş malzemenin kaynatılmasından sonra, iplikler kısmen bükülür ve bu da kumaşa bir rahatlama sağlar. Kaotik bir dışbükey dokunun etkisi, aynı zamanda, ipliklerin bükülmediği, sadece özel bir sırayla dokunduğu ince desenli bir örgü yaratır. Her iki teknoloji de kumaşı dayanıklı ve yırtılmaya karşı dayanıklı hale getirir.

Kilo İle Krep Kumaş Alan. Kilo ile krep kumaşa alan,kiloyla kumaş alan,kiloluk kumaş satanlar,kiloluk krep kumaş satışı,kilo ile krep kumaş satanlar.

Parlak, zamanla solmayan renkler. Kumaş alınır yüksek kaliteli ipliklerden yapılmışsa, boya yıllarca solmaz.

Kolaylaştırmak. İnce krep, yoğunluğu ile en narin ve hoş kumaşlardan biridir. Bluzlar ve uçuşan elbiseler ile yaz için şık.

Çoğu zaman, spot krep kumaş alan pratik olarak elastik değildir ve iyi gerilmez, çünkü bazı türleri için çekme karakteristiktir, bu nedenle ürünler için kumaş bu dezavantaj göz önünde bulundurularak satın alınmalıdır. Çok hafif bir malzeme bile kırışmaz ve sık ütülenmesine gerek kalmaz, dekoratif perdelerde iyi toplanır.

Krep kapsamı

Parti Krep kumaş alan çeşitli malzeme türleriyle temsil edildiği için çok çeşitli ürünlerin imalatında kullanılmaktadır. Güzel hafif yazlık elbiseleri, zengin görünümlü perdeleri, resmi ve gündelik kıyafetleri, yatak çarşaflarını, pantolonları ve etekleri dikmek için kullanılabilir.

Kumaş alan diğer kumaşları tamamlamak ve süslemek için çok uygundur ve astar olarak kullanılabilir. Döşemelik için bazı krep türleri bile kullanılabilir.

Krep artıları ve eksileri

Diğer tüm kumaşlar gibi, farklı krep türlerinin de artıları ve eksileri vardır, artıları şunları içerir:

Güç;

Prezentabl görünüm;

Dayanıklılık;

Farklı kumaş seçeneklerinin geniş seçimi.

Dezavantajları, birçok çeşitte ortak olan aşağıdaki nitelikleri, özellikle ince krep içerir:

Stok Krep Kumaş Alan.

Ayrılma zorluğu;

Yüksek fiyat;

Hava değişikliklerine kaprisli.

Krep bakımı nasıl yapılır

Kumaşın kalitesini kaybetmemesi için iyi bakıma ihtiyacı var, özellikle de doğal liflerden yapılan krep çok tuhaf olduğu için. Ürünleri bir daktiloda çok dikkatli yıkamak gerekir, ancak el yıkama veya kuru temizleme tercih etmek daha iyidir.

kiloyla krep kumaş,kilo ile dabıl krep,kilo ile jakarlı krep kumaş,kiloluk,soft krep,kiloluk likralı krep,

Krep streç Kumaş Alınır. Sentetik ilavesiyle viskon içeren yoğun güzel kumaş. Adından da anlaşılacağı gibi en yaygın krep türlerinden biri, diğer çeşitlerinden biraz daha esnektir. Göze çarpmaz ve diğer türlere göre fiyatı düşüktür.

Krep şifon alınır. Yarı saydam bir görünüme sahiptir ve doğal ipekten yapılmıştır. Oldukça pahalı kumaş. Satenle aynı nazik bakımı gerektirir.

Jakarlı Krep Kumaş Alan. Diğer kreplerden daha yoğun, belirgin desenli bir kumaş alınır. Hem doğal hem de sentetik iplikler olabilir.

Krep dalışı. Bu tip kumaş alan nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. Yeterince elastik, çevre dostu kumaşları ifade eder. Sentetikler asgari düzeydedir

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!