Elbise Bakımı Nasıl Yapılır?

Gece elbisesi bakımı,elbise bakımı nasıl yapılır,gece elbisesi nasıl ütülenir,

Elbise Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir gece elbisesine düzgün bir şekilde bakmak için, temizlik, yıkama, ütüleme ve saklama için en uygun koşulları bilmeniz gerekir.

Bakım için özel bilgi ve beceriler gerektiren bazı modern kadın kıyafetleri – iç çamaşırı veya örneğin gelinlik – vardır. Gece elbisesi, aynı zamanda, birden fazla kez giymeyi planlıyorsanız, dikkat etmeniz gereken kıyafetleri ifade eder.

Elbise bakımı

Uzmanlar, bir kadının pahalı ve benzersiz bir gece elbisesini orijinal biçiminde kolayca tutabildiğini gözlemleyerek, bir elbisenin bakımı için, yani yıkama, ütüleme ve saklama için bir dizi basit kural sunar.

Nasıl saklanır?

Her şeyden önce, bir akşam için kıyafetleri doğru şekilde saklamanız gerekir. En iyisi, dolaptaki bir askıya asmak veya çamaşır torbası içindeki şifonyer çekmecesine düzgünce katlamaktır. Önemli olan, kırışıklık, kıvrım ve diğer eksikliklerin olmamasıdır. Elbiselerin boş alanda saklanması önemlidir: dolapta veya çekmecelerde yeterli alan olmalıdır ve kıyafetin şeklini bozabilecek her şey stok kumaş alan kaldırılır.

Gece elbisesi bakımı,elbise bakımı nasıl yapılır,gece elbisesi nasıl ütülenir,

Bir askıda: Elbisenin dekorasyonunda en az yapay elmas, payet, boncuk, çakıl taşı ve diğer süslemeler kullanılıyorsa. Özel halkalar için askılı elbiseler asın. Kabarık etekli elbiseler koruyucu kılıfla paketlenmelidir.

Nasıl temizlenir?

Parti kumaş alan birçok genç bayan pahalı giysilerin tam olarak ne yapılacağını düşünüyor: onları yıkamak mı yoksa kurulamak mı? Doğru karara varmak için etiketin içeriğini dikkatlice incelemelisiniz. Her zaman olduğu gibi, her biri bakım konusunda bir tür tavsiye niteliğinde olan “etiketlere” özel işaretler basılmıştır.

Tarzın özelliklerini dikkate almak önemlidir. Örneğin, bir gece elbisesi boncuk veya payetlerle süslenmişse, onu sadece kuru temizlemede değil, “yeşil toprak” veya mücevhere zarar vermeyen bir yöntem kullanan kuru temizlemede de sıraya koymanız gerekir. Sadece saygın ve deneyimli bir kurumun kesinlikle kaliteli işleme garantisi sağlayacağını hatırlamak önemlidir.

Ayrıca metal perçinli bir elbise, kendinizi yıkarken paslı lekeleri önlemek için kuru temizlemeye verilir.

Nasıl yıkanır?

Kumaş Alınır. Gece elbisesine kendiniz bakabilirsiniz. Festival tuvaletinin yıkanmasına izin verilirse, yıkama nazik olmalıdır. Neyse ki, modern çamaşır makineleri, kullanıcılara hassas bir yıkama sunar – özel ürünlerle sıkma yok. Bu durumda klor içermeyen özel leke çıkarıcılar kullanılır.

Parça Kumaş Alan yıkamadan önce, kurdelelerin, fiyonkların, fırfırların, fırfırların giyildikten sonra çözülmeye başlayıp başlamadığını kontrol etmek gerekir. Ve mümkünse ipliklerin uçlarını sabitleyin.

Çamaşır tozu seçimini dikkatlice düşünün, böylece elbisenin kumaşı yıkandıktan sonra solmaz. Elde yıkamak için şampuan kullanılabilir.

Gece elbisesi bakımı,elbise bakımı nasıl yapılır,gece elbisesi nasıl ütülenir,

Bir elbiseyi elde yıkarken, elbiseyi bükerek sıkmayın. Çoğu zaman, dışarıda bir akşam için kıyafetlerin yapıldığı pahalı zarif kumaşlar, ıslak halde olan güçlerini ve şeklini kaybeder. Bu tür incelikleri bilmeden, en sevdiğiniz kıyafeti kolayca mahvedebilirsiniz. Bu arada, gece elbisenizi sadece yıkamakla kalmamalı, aynı zamanda doğru şekilde kurutmalısınız. Tercihen “sıcak” ısıtma cihazlarından uzakta ve yatay bir yüzey üzerinde düzleştirilir.

Nasıl ütülenir?

Yıkadıktan sonra elbisenizi düzeltmenin en iyi yolu bir giysi buharlayıcı kullanmaktır. Kumaşın türüne bağlı olarak buhar çıkışını ayarlayabilir ve ek fırçayı kullanabilirsiniz. Ayrıca sıcaktan korumak için elbisenin üzerine dekoratif öğeler de kapatabilirsiniz. Dikey düzleştirme işlevine sahip bir ütü de işini mükemmel şekilde yapacaktır parti kumaş alanlar.

Çeşitli gece elbiseleri arasından bir kıyafet seçerken seçiminizi yavaşça yapmanız önemlidir. Bu nedenle, örneğin kuru temizleme gerektiren şık bir elbise alırken, elbisenin düzenli kuru temizlemesinin bütçeye uyup uymayacağını düşünmelisiniz.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın