Fitilli Kadife Kumaş Alan

fitilli kadife alan,fitilli kadife kumaş alanlar,kilo ile kadife kumaş,
fitilli kadife alan,fitilli kadife kumaş alanlar,kilo ile kadife kumaş,

Fitilli Kadife Kumaş Alan

Kadife, ön tarafından tüm kesim boyunca karakteristik bir yara izi bulunan pamuk , viskon veya poliamid liflerinden oluşan bir kumaştır . Geçen yüzyılın ortalarında, kadife giyim popülerliğinin zirvesine ulaştı, ancak bugün mükemmel niteliklere sahip bir malzeme haksız yere unutuldu.

Kadife üretiminin tarihinden

Fitilli Kadife kumaş üretiminin ilk sözleri Orta Çağ’a kadar uzanmaktadır. Dokumacılar, kumaşın karmaşık bir dokumasını kullanarak, atkı ipliğini birkaç lob üzerine attılar ve bir deney olarak dalgaları sıralar halinde kesmeye ve sonra onları kabartmaya karar verdiler. Sonuç, kabarık kadife bir yara izidir. Uzun bir süre, yeni kumaşlar yapma teknolojisi, dokumacıların hanedanı aracılığıyla babadan oğula geçerek en sıkı gizlilik içinde tutuldu.

Daha sonra üretim süreci iyileştirildi ve malzeme fabrikalarda üretilmeye başlandı. Parti Kumaş Alan ilk kadife gönderileri, saraylarda perdeler, pelerinler ve kraliyet soyluları için şapkalar yapmak için kullanıldı. Bordo kadife, kralların kumaşı olarak kabul edildi. Ortakların bu malzemeden giysiler giymesi yasaklandı ve üretimi o kadar azaldı ki neredeyse üretim becerilerini kaybediyorlardı. Sadece yaklaşık bir asır önce, kadife kumaş tüm sınıfların temsilcilerine sunuldu.

Fitilli Kadife Kumaşın tanımı

fitilli kadife alan,kadife kumaş alan,örme kadife kumaş,penye kadife kumaş alımı yapanlar,penye kadife
fitilli kadife alan,kadife kumaş alan,örme kadife kumaş,penye kadife kumaş alımı yapanlar,penye kadife

Kadife başlangıçta pamuklu bir kumaş olarak tasarlandı, ancak günümüzde böyle bir bileşim oldukça nadirdir. Genellikle üretici pamuk liflerine viskon veya poliamid ekler. Bazen kadife tamamen sentetik elyaftan yapılır.

Kadife kumaş alanlar özeldir, başka hiçbir malzeme ile karıştırılamaz. Yığınla kaplı uzunlamasına çizgiler ve villus sıraları arasındaki ışık oyunundan kaynaklanan alışılmadık parlaklık sayesinde asil ve yaratıcı görünüyor.

Yüzey, çirkin taraftan bakıldığında bir tuvale benziyor. Malzeme genellikle yumuşak yumuşak veya koyu renklerle boyanır, ancak istenirse parlak renkler de bulabilirsiniz.

Pratikliği ve uygun maliyeti nedeniyle, fitilli kadife tekstil üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ondan çok çeşitli kıyafetler dikilir: elbiseler, ceketler, pantolonlar, tulumlar, paltolar, şapkalar. Antik sevenler, ağır kadife perdeler olmadan yapmayacaklar. Bu malzeme mobilya araba kaplamaları ve hatta ayakkabılar için döşemelik yapmak için kullanılır.

Malzeme çeşitleri

Hav görünümüne ve uzunluğuna göre birkaç çeşit kadife kumaş bulunmaktadır.

Kordon. Uzun tüylü ve geniş (5 mm) nervürlü ağır, kaba kumaş. Mobilya, çanta, dış giyim imalatında kullanılmaktadır.

Kaburga. Kumaş hafif ve yumuşaktır, küçük bir iz (2-3 mm) ve kısa tüylüdür. En çok yönlü seçenek olarak kabul edilir. Hafif giysiler dikmek için idealdir.

Şekilli kadife. Kanvas üzerindeki tüy, kumaşın sağ tarafında jakar gibi girift desenler elde edilecek şekilde kesilir. Giyim ve ev tekstili imalatında kullanılmaktadır.

Ek olarak, kadife, bir balıksırtı desenine sahip, dar ve geniş şeritler, hücreler veya kafesler şeklinde yapılabilir.

Avantajlar ve dezavantajlar

Kadife bileşimi, üretiminin ve işlemenin özellikleri, bu malzemenin birçok olumlu özelliğini belirler:

mukavemet, gerilmeye ve diğer deformasyonlara karşı direnç;

aşınma direnci ve dayanıklılık;

sıcak tutma yeteneği;

kadifemsi doku, dokunuşa hoş.

Kadife kumaşın pek fazla dezavantajı yoktur ve bunlar esas olarak malzeme yüzeyinin kabarık ve kabartmalı dokusuyla ilişkilidir.

Kumaş, statik elektrik oluşturur ve tozu ve kiri çeker.

Pamuk fitilli kadife yıkandıktan sonra çeker.

Bakım talimatları

Bu hassas kumaşın özel bir bakıma ihtiyacı vardır, aksi takdirde malzemenin dokusu çökebilir ve ürün zarar görebilir stok kumaş alan.

Yıkama ve kurutma

⇒ kadife ceket

İşlerin görünümünü kaybetmemesi için onlara uygun şekilde bakmanız gerekir.

Kadife ürünleri çok dikkatli bir şekilde ılık suda yıkanmalı, tozdan arındırılmalı ve tersyüz edilmelidir. Makinede yıkama yapamıyorsanız, o zaman hassas modu kullanmalı ve su sıcaklığının 30 ° C’den yüksek olmadığından emin olmalısınız. Kadife stok kumaş kuru temizlemeye almak daha iyidir.

Bu hassas kumaştan yapılmış ürünlerin elle bükülmesi veya çamaşır makinesinin tamburunda sıkılması tavsiye edilmez. Radyatörlerden ve güneş ışığından uzakta düz bir yüzeye yayarak düzleştirilmiş bir biçimde kurutmak gerekir. Kurutma işlemi sırasında nesnenin kurumamasını sağlamalısınız aksi takdirde kumaşın yapısı bozulur ve ürün görünümünü kaybeder.

⇒ Kadife Nasıl Ütülenir?

fitilli kadife alan,fitilli kadife kumaş alanlar,kilo ile kadife kumaş,
fitilli kadife alan,fitilli kadife kumaş alanlar,kilo ile kadife kumaş,

Kadife ütülemenin de kendine has özellikleri vardır. Giysileri ütülemenin iki yolu vardır: dikey ve yatay konumda. İlk durumda, dikey olarak asılan bir ürün, yüzeyi doğrudan kumaşın kendisine temas etmemesi gereken sıcak bir ütü ile buharda pişirilir.

Normal ütüleme için, bir ütü masasında, ilk önce ürün ters çevrilmeli ve bir parça pamuklu bezle örtülmelidir. Ek bir kumaş tabakası ile orta ateşte ütüleyin.

⇒ Kadife restorasyonu

Kadife giysilerin kaybolan görünümünü yenilemek çok kolaydır. Bunu yapmak için 1 çorba kaşığı bir çözelti hazırlayın. l. amonyak ve 5 litre su ve ürünü daha önce tozdan arındırarak 20 dakika içine daldırın. Ardından, sabunlu suyla yıkayın, durulayın ve fazla suyu bir havluyla kurulayın.

Bu basit bakım talimatlarını takip ederek, kadife giysiyi giyen kişi uzun süre kalitesini ve orijinal görünümünü koruyabilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın