Gabardin Kumaş Nedir?

gabardin kumaş satın alan firmlar gabarin alan firmalar ham gabardin satın alan firmalar gabardin alan firma adresleri likralı gabardin alan firmalar

Parti kumaş alanlar.

Gabardin alan firmalar gabardin satın alan yerler gabardin fiyatı parti gabardin stok gabardin spot gabardin ham gabardin alan likralı gabardin gabardin kumaş satın alan firmalar.  Bu büyüleyici malzemeyi derinlemesine incelemeden önce, gabardinin bir kumaşın kalitesini değil, belirli bir dokuma türünü tanımladığını belirtmek önemlidir kamgarn bir kumaştır ve kumaşın sağ tarafında ince çapraz çizgiler olarak görsel olarak görülebilen çok dik bir dimi ile karakterize edilir. Gabardin üretiminde çoğunlukla saf yün, pamuk, sentetik elyaf veya karışık yün kullanılmaktadır.

Gabardin hangi özelliklere sahiptir?

gabardin alan firmalar gabardin kumaş alan firmalar parça gabardin kumaş alanlar parti gabardin kumaş alanlar spor gaabrdin kumaş alanlar likralı gabardin kumaş alan
gabardin alan firmalar gabardin kumaş alan firmalar parça gabardin kumaş alanlar parti gabardin kumaş alanlar spor gaabrdin kumaş alanlar likralı gabardin kumaş alanlar

Gabardin özellikleri, yapıldığı malzemeye bağlıdır (örn. pamuk, karışık yün, vb.); Ancak genel olarak bu kumaşın karakteristik dimi dokuma özelliğinden dolayı oldukça dayanıklı olduğu söylenebilir. Gabardin’in modern varyantları ayrıca, kullanım konforunu artıran bir miktar elastan içerir.

Gabardinden ne dikebilirsin?

Gabardin, özellikle iş kıyafetleri ve trençkotların üretimi için popülerdir, ancak bununla sınırlı değildir; aksine! Malzemenin dolgunluğuna ve kalitesine bağlı olarak zariften sportif görünüme kadar her şey için kullanılabildiği için bu kumaşta hayal gücünün sınırı yok denecek kadar azdır. Bizimle, metrelerce gabardini birçok harika renkte bulacaksınız ve kafanızı sinemaya götürmek için burada sizin için birkaç klasik kullanımı bir araya getirdik:

“Gabardin” işlemek için daha fazla ilham mı arıyorsunuz? O halde ücretsiz dikiş talimatlarımıza veya dikiş setlerimize bir göz atın!

Yararlı işleme ipuçları

Gabardin, yapıldığı lifler kadar çok yönlü olduğundan, işleme hakkında genelleme yapmak zordur; Burada sizin için en önemli bilgileri özetledik:

Gabardin keserken nelere dikkat etmelisiniz?

Dimi örgüler eğrilmeye meyilli olduğu için bu kumaşı çift kat yerine tek kat olarak kesmenizi tavsiye ederiz. Düzenleme cihazı seçimi size kalmış; temel kural, yalnızca kumaşlarla kullanım için tasarlanmış keskin bir bıçak kullanmaktır.

Gabardin nasıl düzgün bir şekilde hazırlanır?

sentetik kumaş alanlar sentetik kumaş satın alan yerler sentetik kumaş alan firmalar toptan sentetik kumaş parti sentetik kumaş alan yerler
sentetik kumaş alanlar sentetik kumaş satın alan yerler sentetik kumaş alan firmalar toptan sentetik kumaş parti sentetik kumaş alan yerler

Gabardin en iyi şekilde tek bir tabaka halinde kesildiğinden, parçaları yerleştirmeden önce malzemenizi tamamen yaymalı ve kıvrımları buharla çıkarmaya veya dikkatlice ütülemeye çalışmalısınız. Bu şekilde kumaş güzel ve düz durur ve kesimi kolaylaştırır; Ayrıca kesme çizgisinin kaybolup kaybolmadığını görebilir ve desen parçalarını yerleştirirken bunu planlamanıza dahil edebilirsiniz.

Diyagonal yapı nedeniyle ton ışığa bağlı olarak değişebilir, bu nedenle desen parçalarınızın alt kenarları aynı yöne bakmalıdır.

Gabardin dikerken nelere dikkat etmelisiniz?

Ticari olarak temin edilebilen gabardin, 70 veya 80 boyutundaki üniversal iğnelerle işlenebilir. Dikiş uzunluğu kumaş kalitesine göre değişir; kumaş ne kadar ince olursa, dikiş uzunluğu o kadar kısa olmalıdır. Polyester iplik özellikle bunun için uygundur.

Gabardin bakımı yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Özellikle temizlik yaparken gabardin kumaşınızın yapıldığı malzemeye dikkat etmek önemlidir.

Gabardin Yıkama: Pamuklu ve karışık kumaşlar normalde 40°’ye kadar hassas bir programda tereddüt etmeden yıkanabilirken, takım elbise gibi daha ince giysiler kuru temizleme yapılmalıdır.

– Kurutma gabardin: Gabardin kurutucuya atılmamalıdır! Bitmiş giysilerinizi bir askıda kurumaya bırakmak en iyisidir.

– Ütüleme gabardin: Ütüleme sıcaklığı aynı zamanda gabardininizin lif tipine de bağlıdır, ancak genel olarak bir presleme bezi kullanılmalıdır, aksi takdirde giysi üzerinde ütüden izler görünebilir veya malzeme üzerinde gümüşi bir ışıltı oluşabilir, ancak bu durum tekrar yıkanmak için.

 LİKRALI GABARDİN KUMAŞ.

İpucumuz: Takım elbisen buruştu ve temizletmeye vaktin mi yok? Sadece duşta bir askıya asın ve suyu en yüksek sıcaklığa getirin; su buharının giysileri toplamasına ve buğulamasına izin verin (elbette bu işlem sırasında elbiseyi ıslatmaktan kaçının). Nem ve sıcaklık sayesinde kırışıklıklar adeta bir sihir gibi anında kaybolur.

Bir bakışta tüm bilgiler!

-Gabardin, kumaşın sağ tarafında ince bir diyagonal nervür ile karakterize edilen dayanıklı bir dimi kumaştır; genellikle yün, pamuk, sentetik elyaf veya karışık yünden oluşur

– takım elbise, kostüm, trençkot, pantolon, etek vb. için çok uygundur.

polyester gabardin kumaş pamuğa pamuk gabardin kumaş polyester ham gabardin kumaş ipliği boyalı gabardin pamuk polyester gabardin ucuz gabardin harman karışımı gabardin
polyester gabardin kumaş pamuğa pamuk gabardin kumaş polyester ham gabardin kumaş ipliği boyalı gabardin pamuk polyester gabardin ucuz gabardin harman karışımı gabardin

-kumaş yönü ile tek kat kesilmelidir; Gerekirse, örneğin pamuk gabardin büzüşebileceğinden, işlemeden önce yıkayın.

dikiş için 70 veya 80 iğneler ve polyester iplik kullanın; dikiş uzunluğunu malzemeye göre ayarlayın (kumaş ne kadar ince olursa dikiş o kadar küçük olur)

-Gabardinin bakım özellikleri imalat malzemesine bağlıdır ve buna göre değerlendirilmelidir.

-Gabardin kurutma makinesinde kurutulmamalı, askıda düz bir şekilde kurutulmalıdır.

-Ütüleme için her zaman bir ütü bezi kullanılmalıdır, böylece kumaşta gümüşi bir parlaklık oluşmaz; düşük sıcaklık uygundur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!