İstanbul Akrilik Kumaşçı Kemal

Akrilik elyafların özellikleri

Kumaş alan. Akrilik elyaf sentetik yün olarak bilinir ve elastikiyeti ve hacmi doğal yüne benzer. Bu nedenle kumaşının ısı tutma özelliği yün kumaştan düşük değil, hatta benzer yün kumaştan yaklaşık %15 daha yüksektir.

Akrilik kumaş alanlar parlak boyanır ve ışık direnci tüm elyaf kumaş türleri arasında ilk sırada yer alır. Ancak aşınma direnci, her türlü sentetik elyaf kumaş arasında en kötüsüdür. Bu nedenle akrilik kumaş outdoor giyim, mayo ve çocuk giyimi için uygundur.

Akrilik kumaş zayıf higroskopisiteye sahiptir, lekelenmesi kolaydır ve giyildiğinde tıkalı bir his verir, ancak boyutsal stabilitesi daha iyidir.

Akrilik kumaşlar iyi ısı direncine sahiptir, sentetik elyaflarda ikinci sıradadır ve asitlere, oksidanlara ve organik çözücülere karşı dirençlidir ve alkalinin etkisine nispeten duyarlıdır.

Akrilik kumaş, sentetik kumaşlar arasında en hafif kumaştır ve polipropilenden sonra ikinci sıradadır, bu nedenle dağcılık kıyafetleri ve kışlık sıcak giysiler gibi hafif giysiler için en iyi malzemedir.

Akrilik çeşitleri:

Akrilik saf kumaş %100 akrilik elyaftan yapılmıştır. Örneğin %100 yün tipi akrilik elyaf ile işlenen kamgarn akrilik bayan giyimi dökümlü yapıya sahip, parlak renkli, yumuşak ve elastik bir yapıya sahiptir, dökümlü veya çürük olmayan bir dokuya sahiptir, düşük kaliteli bayan giyimi yapmak için uygundur. Hammadde olarak %100 akrilik dökümlü iplik kullanılarak düz veya dimi dokuma akrilik dökümlü kabanlar üretilebilir. Doğru hissettiren, sıcak tutan ve rahat yünlü kumaş özelliğinde olup, ilkbahar, sonbahar ve kışlık mont, günlük giyim yapımına uygundur

Polyester keten benzeri kumaş

Kumaş alan şu anda uluslararası giyim pazarındaki en popüler giyim malzemelerinden biridir. Polyester veya polyester/viskon güçlü bükümlü iplikten düz dokuma veya kenevir kumaşının kuru hissi ve görünüm stiline sahip dışbükey dokuma kumaşa dönüştürülür. Parça kumaş alanlar. Örneğin, ince taklit sadece pürüzlü bir görünüme ve kuru bir yapıya sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda rahat ve serin bir şekilde giyilir, bu nedenle yazlık gömlek ve etek yapmak için çok uygundur.

Polyester güderi benzeri kumaş

Yeni polyester kumaşlardan biridir. Hammadde olarak ince denye veya ultra ince denye polyester elyaf kullanılır. Özel terbiye ve işlemlerden sonra kumaş taban bezi üzerinde ince ve kısa tüylü polyester süet kumaş oluşturur. Buna polyester süet kumaş denir. İmitasyon güderi kumaş. Altlık kumaş olarak dokuma ve örme kumaşlar kullanılmaktadır.

elbiselik kumaş alan firmalar elbiselik kumaş satış yerleri elbiselik kumaş fiyatı elbiselik kumaş nereye satılır

Yumuşak doku, ince ve yoğun tüy, dolgun ve elastik, zengin el hissi, sağlam ve dayanıklı stil özelliklerine sahiptir. Üç yaygın yapay yüksek kaliteli geyik derisi, yapay yüksek kaliteli geyik derisi ve yapay sıradan geyik derisi vardır. Kadın kıyafetleri, lüks elbiseler, ceketler, takım elbise üstleri vb. için uygundur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!