Gabardin Kumaş Ankara Gabardin Kumaş Kim Alır?

Ankara gabardin kumaş satanlar,Ankara gabardin kumaş nereden alırım,gabardin kumaş kime satarım,Ankara gabardin kumaş satın alanlar,ankara’da kumaş parçası alan,gabardin kumaş ankara’da nereden alabilirim,

Gabardin Kumaş Ankara Gabardin Kumaş Kim Alır?

Gabardin, biri diğerinden daha ince olan iki şeridi çapraz olarak değiştirerek elde edilen bir kumaştır. Sıkı dokuma, yaklaşık 60 derecelik bir eğime sahip büyük bir yara izi gibi görünüyor. Bu dokumanın kendi adı var – dimi. Dokuma dimi, malzemelerin bir açıyla gerilmesine izin verir, böylece rahat ve dayanıklı kıyafetler dikmenin yanı sıra eğimli ürünler gerçekleştirmenizi sağlar.

Gabardin ağın özellikleri ve doğal bir kumaş olarak tanımlanması bileşimine dayanmaktadır. Geleneksel olarak, bu malzeme merinos koyun yününden yapılmış yünden yapılır. Bununla birlikte, hafif endüstri teknolojisinin gelişmesiyle, yünün yün bileşenine viskoz, pamuk, sentetik, ipek gibi diğer lifler de eklenir.

NOT: YERİMİZ İSTANBUL’DA WWW.KUMAS.ORG

zeytinburnu gabardin kumaş gabardin kumaş nedir gabardin fiyatı gabardin kumaş satan zeytinburnu parça kumaş zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu spot kumaş zeytin burnu kumaşçılar çarşısı

Gabardin doku bileşimi doğrudan yapıldığı liflerin bileşimine bağlıdır. Halen gabardin kumaşlar yün, sentetik ve sentetik elyaftan yapılabilir. Kompozisyona göre, aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir.

Yün. Sadece farklı yoğunluklarda doğal yünden yapılır.

Yün karışımları Gabardin bileşimindeki yün elyaflar viskoz, keten ve sentetik (polyester) ile birleştirilir. Bununla birlikte, yüzdeleri değişebilir.

Pamuk Pamuk malzeme hafiflik ve dayanıklılık ile karakterizedir. Bükülmüş pamuk ipliği çok güçlü bir bağlantı oluşturur.

İpek. Viskoz ve polyester dahil olmak üzere suni ipek kullanılan gabardin ile gabardin üretimi için.

Sentetik. Temel bileşen viskon ve yün içeren veya içermeyen polyesterdir. Yüksek mukavemetli sentetik içerikli gabardin.

Gabardin bileşimi, özelliklerini diğer kumaşlardan farklı olarak belirler.

Kabartma modeli. Model kabartmaları karakteristik bir kenardan oluşur. Kompozisyon ve rahatlamanın ciddiyeti arasında bir ilişki vardır. Yün ne kadar büyük olursa, yara izi o kadar belirgin olur. Kumaşta sentetik lifler baskınsa, yara izi neredeyse görünmezdir.

Bez ağırlığı. Ağırlık olarak, gabardin dokunuş için oldukça hafif ve yumuşak bir kumaştır.

Yoğunluk Hafif olmasına rağmen gabardin oldukça yoğun bir kumaş olarak kabul edilir.

Şeffaflık. Bu özellik, gece güneşliklerinin üretiminde mükemmel bir şekilde kullanılır ve güneş ışığının iletimini sınırlar. Gerçek Gabardin perdeler görünmez.

Harika bir nefes. Gabardin “nefes alabilir” ve cilde iyi hava geçirebilir. Bu otel, bu malzemenin iyi hijyen açıklar.

Su geçirmez. Üretim işlemi sırasında, branda özel emprenye ile muamele edilir. Bu nedenle, yağmurda, kumaş nem damlacıklarını iter, giysiler ıslak değildir.

Yüksek kırılma direnci. Gabardin’nin bu özelliği, ürünün aşınma ve kullanım sırasında kırışmadığı için ütülemeyi kolaylaştırır.

Büyük askılar kıyafetlerde ve iç mekanlarda güzel kırışıklıklar oluşturmanıza izin verir.

İyi Gabardin şeklini korur ve aşınma sırasında ve yıkamadan sonra deforme olmaz .

Gabardin ürünleri kolayca yıkanabilir , çabuk kurur ve ütülenir.

Hızlı dökülüyor. Kesim sırasında bu özellik dikkate alınmalı ve kesimler hızlı bir şekilde ele alınmalıdır.

Modern gabardin bileşimi ve özellikleri türüne, üretilen hammaddeye bağlıdır. Ürünü dikerken bir veya bir çeşit gabardin kullanılması, bu ürünlerin fonksiyonel ve estetik amacına bağlıdır.

Likralı Gabardin

Dışarıdan, bu malzeme elastik özellikleri ile karakterize pürüzsüz ve ince bir kumaştır. Gabardin gerilmede kullanılan sentetik liflerin, gerilme gelişiminde büyük etkisi vardır. Kural olarak, bunlar elastan veya likra lifleridir. Ayrıca yapay ve doğal lifler dahil: viskoz ve altı.

Yün Gabardin

Bileşiminde, bu üstün kaliteli gabardin sadece farklı yoğunluk ve kalınlıklarda fiziksel özelliklerde değişebilen doğal yün içerir. Kaba iplik, trençkotlar ve katlar yapmak için kullanılan yoğun ve sıcak malzemeden yapılmıştır. Yumuşak iplikler kanepeler ve koltuklar için terzilik ve döşemelik kumaşlar için ideal olan yumuşak ve ince iplikler oluşturmanızı sağlar.

Polyester Gabardin.

Yün karışımına polyester, keten ve viskon da dahildir. Hammaddelerin oranı üretim teknolojisine bağlıdır. Bir dimi örgü yardımıyla kumaşın önünde güzel bir yara izi oluşur. Yarım yün gabardin erkek işi için takım elbise üretiminde popülerdir.

Ham Gabardin.

“Melanj” çok renkli liflerden yapılmış bir gabardin bezidir. Bir rengin farklı tonlarının çoğu teması kullanılır. Bu durumda, akışlardaki fark ne kadar büyük olursa, etki o kadar belirgin olur. Melanj gabardin, gündelik kıyafetlerin ve kostümlerin uyarlanması için kullanılır.

Pamuk Gabardin Kumaş Satın Alanlar.

Pamuk kullanıldığında, kumaş satın alanlar daha hafif bir ağırlığa sahiptir, ancak aşınmaya dayanmaz. Pamuk ipliği bükülmüş bir yapıya sahiptir, bu nedenle çok dayanıklıdır. Pantolon, etek, etek, gömlek ve tıbbi üniforma bu kumaştan üretilmiştir.

Sentetik Gabardin Kumaş

Bu kumaşın ana kısmı – polyester, dikkatsiz ve mükemmel aşınma önleyici özelliklere sahiptir. Genellikle kontaminasyon ve aşınmaya maruz kalan sentetik gabardinden giysiler.

Saten Gabardin

Gabardin kumaş kime satarım?aksine, saten kumaş saf pamuktan yapılır veya sentetik, viskon ve ipek ekler. Yün gabardin üretiminde baskındır. Üst üste binen ipek ipliklerin uzamasıyla özel bir dokuma deseninin kullanılması, bir tarafta pürüzsüz bir yüzeyin ve pürüzlü bir yüzeyin etkisini yaratır. Satenin türüne ve bileşimine bağlı olarak, çarşaflar, giysiler veya perdeler dikilir. Genel olarak, saten gabardin’den daha hafiftir ve yüksek aşınma oranlarına sahip ürünler için uygun değildir. Tüm 3D saten saten türleri ayrılır. Özel dokuma desen ayrıntılarına hacim kazandırır. Dışarıda, bu etkiye sahip ürünler çok güzel görünüyor.

Gabardin Kumaş’dan Neler Yapılır?

Gabardin kumaştan, büyük bir kapsamı olan şeyleri dikebilirsiniz: iç çamaşırından kıyafetlere ve iş kıyafetlerine. Buna ek olarak, bu malzeme tekstil iç öğelerini veya elemanlarını dikmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu malzemeden tulumlar, aşınma direncinin artması özelliklerine sahiptir. Kırışmaz, mükemmel bir şekilde silinmez ve uzun bir servis ömrüne sahiptir. Ayrıca, bu tür kıyafetler için oldukça iyi görünüyor.

Ankara gabardin kumaş satanlar,Ankara gabardin kumaş nereden alırım,gabardin kumaş kime satarım,Ankara gabardin kumaş satın alanlar,ankara’da kumaş parçası alan,gabardin kumaş ankara’da nereden alabilirim,

Dış giyim, su geçirmezlik özellikleri, rüzgar ve yağmurdan korunma ve ısı tasarrufu için çok önemlidir. Gabardin kumaşlar mont ve yağmurluk yapmak için kullanılır. Günlük ve gece kıyafetleri yumuşaklığı, güzelliği, konforu ve esnekliği ile ödüllendirilir. Abiye yumuşak perde, yay nedeniyle çok zarif görünüyor, siluetin popülaritesi basit ve özlü.

Bu malzemeden iş elbiseleri buruşmaz ve her zaman görüntülenebilir bir sunuma sahiptir. Ayrıca, hem erkek hem de kadın modelleri popülerdir. Kadın takımları hem pantolon hem de etek olabilir.

Gabardin kumaşın dekoratif nesnesi, mekanik olarak uygulandığında şekli değişmez. Ayrıca, bakımı kolaydır. Örneğin, gece bir odayı ışık ışınlarından koruyarak sonsuza kadar sürebilir. Ayrıca gabardin, masa örtüsü, peçete, çarşaf, koltuk minderleri için yastıklar ve sandalyeler ve döşemeli mobilyalarda döşemelik kumaşlar yapmak için kullanılır. Bu malzemeden perdeler tiyatroda fon olarak kullanılır. Gabardin kumaşlar reklam işinde kullanılmaktadır. Bu küre için yoğun beyaz bir bez seçildi, reklam afişleri ve kalkan yapısı oluşturuldu. Bu durumda, boyayı uygulamak için rölyef malzemeleri kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*