Denim Kumaş Satın ALIYORUM 0536 336 43 43

Denim kumaş fason atölyesi Denim kumaş üreticisi Denim kumaş toptan fiyatı ucuz Denim kumaş alanlar parça Denim kumaş satın alanlar. Yarım toplar halinde kumaş alanlar. Toptan hazır giyim satın alanlar gümrükten Denim kumaş satın alan kişiler kesimden kalmış denim kumaşları satın alanlar imalat sonu Kalamış denim kumaşları alanlar.

Kumaş satın alanlar. İhraç fazlası Denim kumaş satın alanlar Denim kumaş firmaları toptan Denim kumaş satış yerleri Denim kumaş üreticileri Denim kumaş fason atölyesi Denim kumaş üreticisi Denim kumaş toptan fiyatı ucuz Denim kumaş alanlar parça Denim kumaş satın alanlar. Yarım toplar halinde kumaş alanlar. Toptan hazır giyim satın alanlar gümrükten Denim kumaş satın alan kişiler kesimden kalmış denim kumaşları satın alanlar imalat sonu Kalamış denim kumaşları alanlar.

Kumaş alan. Denim kumaş üreten firmalar Denim kumaş firma adresleri İstanbul Denim kumaş satış yeri Denim kumaş imalathaneleri Denim kumaş nereye satılır? Denim kumaş nereye satarım? Parti Denim kumaş satın alanlar stok Denim kumaş satın alan spot Denim kumaş satın alan firmalar stok Denim kumaş nereye satılır? Parti Denim kumaş kimler alıyor? Spot Denim kumaş satın alan. İkinci kalite Denim kumaş alanlar toptan ham Denim kumaş satın alan.

Kumaş satın alanlar. Kot kumaş firmaları toptan kot kumaş satış yerler kot kumaş üreticileri kot kumaş fason atölyesi kot kumaş üreticisi kot kumaş toptan fiyatı ucuz kot kumaş alanlar parça kot kumaş satın alanlar kot kumaş üreten firmalar kot kumaş firma adresleri İstanbul kot kumaş satış yeri kot kumaş imalathaneleri kot kumaş nereye satılır

O kadar çok kumaş çeşidi mevcut ki, bir tekstil showroomunda kaybolmak çok kolay. Genellikle bir kumaşın rengi ve desenleri sizi ilk etapta çeker. Ancak bu, kumaşın yalnızca bir unsurudur.

Kumaşın teninizde nasıl bir his bırakacağı, dikiş sırasında nasıl davranacağı, vücudunuzu nasıl saracağı; bunların hepsi kumaş satın alma kararınızda rengi ve desenleri kadar önemlidir.

Kumaş alırken nelere dikkat edilmeli

Kumaş Türü

İlk şey, aklınızdaki kumaş türünün ne olduğunu bilmektir. Mevcut tekstiller genel olarak doğal tekstiller ve sentetik tekstiller olarak kategorize edilir.

Başlıca Doğal tekstiller Pamuk, İpek, Denim, Flanel, Kenevir, Deri, Keten, Kadife, Yündür; Sentetik tekstiller arasında Naylon, Polyester, Asetat, Akrilik, Polar Polar, Rayon ve Spandex bulunur.

Genellikle doğal (Pamuk, İpek, Keten vb.) ve sentetik (Akrilik, Polyester, Naylon) olarak sınıflandırılan ve her ikisinin karışımı olan kumaşların tümü, giysi yapımı için eşit derecede uygundur.

Ancak bazı kumaşlar diğerlerine göre biraz daha fazla tercih edilmektedir.

Dokuma kumaş kişiye özel kıyafetler yapmak için en iyisidir; örgüler ise vücuda oturan kıyafetler/aktif giyim yapmak için en iyisidir.

Tekstillerin ne olduğu, farklı türler vb. hakkında daha fazla ayrıntı için Tekstil hakkındaki gönderiye ve bir kumaşın kalitesi hakkında sorulacak 20 soru hakkındaki bu gönderiye göz atın .

Farklı kumaş türlerinin adlarını öğrenmek istiyorsanız Kumaş adları – Sözlük başlıklı bu yazıya göz atabilirsiniz.

Bu kumaşlar basılma, işlemeli, dokuma, boyalı ve dikilme şekillerine göre ayrıca sınıflandırılabilir. Ayrıca kumaşın ağırlığını da dikkate almalısınız.

Örgüyü kontrol edin millet. Dokuma gevşek dokunmuşsa, transparan bir giysiye ve belki de zayıf bir giysiye sahip olursunuz. İnce kumaşlar ve gevşek dokunmuş kumaşlar için astar satın almayı düşünmelisiniz. Bazı kumaşlar kalın görünebilir ancak aldatıcı olabilir.

Üretici, kalın görünmesi için kalın apre kullanmış olabilir; yüzeyi kazımak için tırnağınızı kullanın, tozlu bir şey göreceksiniz; bu kumaşı satın almayın.

Parti kot kumaş alan kişiler,parti kot kumaş satın alan firma, parti kot kumaş alan yerler, parti kot kumaş nereye satarım, parti kot kumaş alan kumaşçılar, parti kot kumaşçı, parti kot kumaş alan kimler, parti kot kumaş nereye satılıyor, parti kot kumaşı metre ile alanlar, metre ile parti kot kumaş satın alan yerler, parti kot kumaş satın alan yerler, parti kot alan, parti kot satın alanlar, parti kot satın alan firmalar, parti kot alan yerler.

Giysilerde astar ihtiyacı ve astar için en iyi kumaşlar hakkında ayrıntılı bilgi için ” astar nedir ” başlıklı yazıya göz atın.

Bazen elinizdeki kumaşa şaşırıp orijinalliğinden şüphe duyabilirsiniz. Profesyonellerin kumaşın değerini ve doğruluğunu bilmek için test etmek için kullandıkları bazı testler vardır.

Renk

 Kumaşın rengi önemli bir husustur. Gördüğünüz ünlüye değil, ten renginize çok yakıştığından emin olun. Aynı rengin farklı tonları aynı kişide çok farklı görünebilir.

Kumaş alışverişini gün batımından ziyade tercihen gün ışığında yapmalısınız. Bazı kumaş perakendecilerinde hava gün ışığı olsa bile kumaşın gerçek rengini görmek zordur. Showroomlardaki yapay aydınlatma genellikle rengi bozar. Ana kumaş için astar seçmek veya süsleme olarak eklenecek kumaşı seçmek gibi rengi eşleştiriyorsanız, bu özellikle önemlidir.

Kumaş showroomlarında genellikle kumaşı güneş ışığında görebileceğiniz bir ışık kuyusu (veya dışarıdan iyi ışık alan bir pencere) bulunur.

Kumaş alan parti denim kumaş fiyatı; denim kumaş fiyatları; spot denim kumaş; stok denim kumaş; pamuklu denim kumaş fiyatı; toptan denim kumaş fiyatı; streç denim kumaş fiyatı; likralı denim kumaş üreticileri; denim kumaş firmaları; kot kumaş firması; denim kumaş üreticisi; streç denim kumaş üreticileri; türkiye denim kumaş fabrikası;kot kumaş fabrikası; şifon kumaş fabrikası; penye kumaş fabrikası;.

Okuduğum başka bir ipucu da kumaşı elinizde ezmek; tamamını değil, bir kenarını alıp topluyorsunuz. Renk, düşündüğünüz ilk renk değil, şimdi farklı görünebilir. Belki yeniden düşünmenin zamanı gelmiştir!

Kesilen kumaşı geri getiremeyeceğiniz için eve gittiğinizde içinde gördüğünüzden tamamen farklı bir renk olduğunu fark ettikten sonra geri getirmeye bile çalışmayın.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!