Fitilli Kadife Kumaş

Giyimlik fitilli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş özellikleri,döşemelik fitilli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş metre fiyatı,pamuklu kadife kumaş,çizgili kadife kumaş,kadife kumaş toptan,ucuz kadife kumaş fiyatları,pamuklu kadife kumaş,parlak kadife kumaş,çizgili kadife kumaş,likralı ipek kadife kumaş,elbiselik desenli kadife kumaş,elbiselik desenli kadife kumaş fiyatları,simli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş metre fiyatı,

Giyimlik fitilli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş özellikleri,döşemelik fitilli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş metre fiyatı,pamuklu kadife kumaş,çizgili kadife kumaş,kadife kumaş toptan,ucuz kadife kumaş fiyatları,pamuklu kadife kumaş,parlak kadife kumaş,çizgili kadife kumaş,likralı ipek kadife kumaş,elbiselik desenli kadife kumaş,elbiselik desenli kadife kumaş fiyatları,simli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş metre fiyatı.

Fitilli Kadife Kumaş

Kadife, çok belirgin bir şekilde kabartılmış oluklu kumaşa karşılık gelir. Kaburgalar bu malzemeyi çok dayanıklı ve sıcak hale getiriyor ve bu nedenle 18. yüzyılda İngiliz ülke kıyafetleri için popüler hale geldi ve Manchester kadife’nin tarihi doğum yerini iddia etti. Aslında, 1970’lerde sadece 1970’lerden beri zirve kadife hakimiyeti ile küresel bir kumaş olmuştur – fişekleri ve önlükleri düşünün. (Tesadüfen, bu sezon tüm moda dergilerinde de var!)

Çok yönlü bir kumaştır – çocuk giyim ve yetişkin gündelik kıyafetler için harika, ancak daha özel bir giysi için kullanıldığında akıllı görünebilir ve hatta keskin bir görünüm için dikilmiş buruşuk dikişlerle bile.

Kadife genellikle çoğunlukla pamuk veya pamuk / polyester karışımıdır ve farklı ‘galerilerde’ gelir. Balina inç başına sırt sayısını ifade eder: standart kablo inç başına yaklaşık 11 galeridir, bebek veya iğne ipi 16+ veya fil kablosu sadece 3 veya 4 inçtir. Balina ne kadar düşükse, kumaş o kadar kalındır – bu nedenle kordon genellikle yumuşak mobilyalarda kullanılırken, iğne kordonu gömlek veya elbise gibi giysiler için daha iyidir. Bir perdelik kumaş değildir ve çok az verim verir, bu nedenle dış giyim veya takılmış ürünler için en iyi sonucu verir.

Stok kadife kumaş  sessiz griler, kahverengiler ve lacivertten sıcak pembe, limon yeşili ve morlara kadar çok çeşitli iğne ipliği var . Klasik kalabilir veya cesur olabilirsiniz!

Kadife kumaşınızı seçtikten sonra, bu kumaşla çalışırken aklınızda bulundurmanız gereken başka şeyler var mı? İşte en iyi ipuçlarımız:

Kumaşınızı ön yıkayın ve kurulayın. Kadife, çoğu pamuklu kumaş gibi, küçülebilir, bu nedenle önce yıkamak önemlidir.

Sırtların yönünün yanı sıra, kadife farklı bir ‘şekerleme’ (kumaş fırçalama yönü) vardır Her iki yönde de kullanabilirsiniz, ancak kumaş alanlar vücudunuzu yumuşatıyorsa, kumaş daha koyu görünür. gövde kumaşın daha açık ve parlak olduğu anlamına gelir.

Ütüleme veya basarken dikkatli olun, çünkü sırtları düzleştirebilirsiniz. Birçoğu, ütüleme bezi olarak bir hurda parçası kadife kullanılmasını ve her zaman arka tarafa bastırılmasını önerir.

Parçalarınızı keserken çok dikkatli olun – desenlerin kenarlarını kumaşın tekerlekleriyle hizalayın. Ancak, ek ilgi için çapraz tahılları kesebildiğinizi ve hatta köşegenler oluşturmak için önyargıyı da kesebileceğinizi unutmayın. Parti Kumaş sadece tek katlar halinde kalın kesildiği için.

Gereken dikkatli kesim nedeniyle desenin belirttiğinden daha fazla kumaşa ihtiyacınız olabilir. Kadife’ye yönlü bir baskı kumaşı gibi davranın ve çıkıntıları mümkün olduğunca hizalayın.

Parça kadife alanlar çalışırken lifleri çok fazla tutabilir, bu nedenle tüy bırakmayan bir silindiri kullanışlı tutmak düzenli tutmanın harika bir yoludur.

Dikişler, özellikle daha büyük galerilerde çok hızlı bir şekilde hantal olabilir, bu nedenle sadece bir kez dönerek veya daha pürüzsüz bir yüzey için ciltleme veya kesilmiş dikiş kullanarak kenarları overlok etmeyi ve kenar kıvırmayı düşünün.

Dikişin, özellikle üst dikişin daha doğru olması gerekir, çünkü desen çizgisi dolaşan herhangi bir dikişi vurgulayacaktır.

Varyasyonlar

Giyimlik fitilli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş özellikleri,döşemelik fitilli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş metre fiyatı,pamuklu kadife kumaş,çizgili kadife kumaş,kadife kumaş toptan,ucuz kadife kumaş fiyatları,pamuklu kadife kumaş,parlak kadife kumaş,çizgili kadife kumaş,likralı ipek kadife kumaş,elbiselik desenli kadife kumaş,elbiselik desenli kadife kumaş fiyatları,simli kadife kumaş,fitilli kadife kumaş metre fiyatı,

Kadife, parça boyalı veya desenlerde basılabilir ve inç başına düşen sayısına göre adlandırılır. Kadife varyasyonları arasında tüylü kalın set kadife, geniş balina, geniş balina ve değişik bal genişliklerinin desenlerde düzenlendiği yenilik balina kadife kumaşları bulunur.

Kullanımları

Kadife pantolon, gömlek, ceket, etek, elbise ve yastık ve döşeme gibi ev mobilyalarında kullanılır. Kadife üretimindeki gelişmeler, dar giysiler için kullanılan kumaşta daha fazla gerilme sağlamak için spandeks ilavesini içerir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın