Bluzlar için kumaş nasıl olur? Parti kumaş Kim Alır?

saten streç, saten çarpma, gipür, deri gipür, oluklu kumaş, georgette, dantel, likra, organze, ipek, pamuk, keten, yün, ipek, saten, viskon, polyester, triko, saten, şifon, dantel kumaş,dantel alan,stok dantel kumaş,dantel parçası alan,ceket kumaşı,parça poliviskon,bluz kumaşı,şifon bluz,bluzluk kumaşlar,şifon gömlekler,palto kumaşı,poltoluk kumaş
keten, yün, ipek, saten, viskon, polyester, triko, saten,

Bluzlar için kumaş nasıl olur? Parti kumaş Kim Alır?

Genellikle, moda atölyelerinin müşterileri, özellikle dehşete kapılmış bluzlar için kumaş seçimine yaklaşır. Ama başka nasıl? Bluz kumaşlar hafif, akıcı, havadar kumaşlardır, dokunmaları çok hoşdur ve ışık geçirgenliği görüntüye kadınlık ve entrika katar. 

Genellikle bir bluz için kumaş seçimi, seçtiğiniz stile bağlıdır. Her zaman sevdiğiniz kumaş değil, seçilen model için uygun olacaktır. Ancak bu konuda tasarımcıya danışmalısınız – uzman size hangi kumaşın size en iyi bakacağını ve hangisinin planlanan çizim ile çalışmak için uygun olduğunu bildirecektir.

Saten kumaştan ne yapılır,Saten kumaştan yapılmış nedir,Farklı saten kumaş türleri nelerdir,Saten özellikleri nelerdir,Saten nasıl kesilir,Saten dikişi için kullanılan iğne ve iplik,Saten nasıl dikilir,saten nasıl ütülenir,saten nasıl yıkamalı,Saten kumaştan ne yapılır,Saten kumaştan yapılmış nedir,Farklı saten kumaş türleri nelerdir,Saten özellikleri nelerdir,Saten nasıl kesilir,Saten dikişi için kullanılan iğne ve iplik,Saten nasıl dikilir,saten nasıl ütülenir,saten nasıl yıkamalı,

En popüler bluz kumaşları saten, saten streç, saten çarpma, gipür, deri gipür, oluklu kumaş, georgette, dantel, likra, organze, ipek (doğal ve yapay), tafta.

Lütfen bluz kumaşların özel bakım gerektirdiğini unutmayın. Bunları manuel olarak yıkamak veya çamaşır makinesinde hassas bir yıkama modu seçmek daha iyidir. Su sıcaklığı 30 dereceden fazla değil. Ütülemeye gelince, burada dikkatli olmalısınız – bu kadar ince kumaşları minimum değerde ve tercihen ıslak bir pamuklu bez parçasıyla ütülmelisiniz.

Elbise için kumaş Parti Kumaş Alanlar.

Dikmek için elbiseler farklı dokular, örgüler, baskılar ve bittikten – Eğer kumaş geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Tarzına ve randevusuna bağlı olarak bir elbise için kumaş seçilmesi gerekir. Klasik iş elbisesi daha kalın bir kumaş ve ölçülü renkler gerektirir. Ama hafif bir yazlık elbise hayal gücünüzü özgür bırakıyor!

Elbiseler için en popüler kumaşlar: pamuk, keten, yün, ipek, saten, viskon, polyester, triko, saten, şifon, dantel kumaş.

Bir elbiseyi dikerken kesinlikle normal ve bazen de farklı dokulardan oluşan bir kombinasyon olarak kabul edilir. Kumaşların kombinasyonu, örneğin bir iş toplantısında ve bir kafede yapılan toplantılarda uygun olabilecek orijinal, sıradışı bir kıyafet parçası yaratmayı mümkün kılar.

Ilık için, dokunaklı yumuşak ve vücuda hoş gelen yoğun doğal kumaşları seçiyorlar – yün, pamuk, yoğun triko, viskon ve hafif ve akan elbiseler için – ipek, keten, saten, şifon.

Ceket kumaş

saten streç, saten çarpma, gipür, deri gipür, oluklu kumaş, georgette, dantel, likra, organze, ipek, pamuk, keten, yün, ipek, saten, viskon, polyester, triko, saten, şifon, dantel kumaş,dantel alan,stok dantel kumaş,dantel parçası alan,ceket kumaşı,parça poliviskon,bluz kumaşı,şifon bluz,bluzluk kumaşlar,şifon gömlekler,palto kumaşı,poltoluk kumaş
keten, yün, ipek, saten, viskon, polyester, triko, saten,

Sıcak bir kaplama dikmek için, tercihen lama, alpaka veya tiftik yünü ilavesiyle yumuşak, neme dayanıklı kumaşların seçilmesi daha iyidir. Yün eklenmesi, paleti daha sıcak, daha ağır, giymek için daha keyifli hale getirecek. Paltoya kumaşı kısa veya uzun bir tüy ile pürüzsüz veya buklet olabilir.

Renklere gelince, günümüzde, modern Avrupalı ​​üreticiler farklı baskı ve dekorlara sahip kumaşlar sunuyor, bu nedenle hayal gücünüzü “dolaşmak” olacak. 

Bir palto dikerken, astar kumaşı unutmayın. Dokunma için en pratik ve keyifli viskon astardır. Asıl karar, katın üstü için kumaşın altındaki astar kumaşın seçimi olacaktır. Fanteziyi açarak, montunuzu her çıkardığınızda etrafınızdakileri şaşırtacak orijinal düeti alabilirsiniz.

Katın bakımı için, kumaşın özenli kullanılmasını gerektirir. Katlar düzenli olarak kuru bir giysi fırçası ile temizlenmeli, küçük iplikler ve tüy bırakılmalı ve en az bir kez kuru temizleme ceketi uygulanmalıdır. Böyle bir özen gösterildiğinde, ceket kumaşı görünümünü daha uzun süre koruyacaktır.

Sizin için kumaş dünyasına bir gezi yapmaya çalıştık, temel türlerini ve amaçlarını anlattık. Bir terzi elbisesi, kostümü veya başka bir giysi sipariş etmeyi planlıyorsanız, pratik tavsiyemizi kullanın, ancak dokunuşa her bir kumaş parçası alanlar tipini bilen profesyonel tasarımcıların ve terzilerin görüşlerini dikkate alın. Ve yine de, kendinize özel bir kişisel sipariş vermeye karar veremiyorsanız, kumaş mağazasına gidin. Çok çeşitli doku, palet ve baskıyı gördükten sonra, şüphesiz en yakın stüdyoya acele edeceğinize eminiz!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın