Yün Kumaş Nasıl Olur? Yün Kumaş Nasıl Yıkanır? Yün Kumaş Nasıl Ütülenir?

Parti kumaş alanlar. Dikişe başlamadan önce kumaş hazırlamanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bazıları bir çamaşır makinesinde basit bir yıkamaya ihtiyaç duyarken, diğerleri farklı ve daha fazla zaman alan bir yaklaşım gerektirir. Bu özellikle yünlü kumaşlarla ilişkilidir.

Yünlü kumaşlar birçokları için popüler bir seçimdir, ancak kesim öncesi kumaşın ön büzülmemesi, ilk temizliğin ardından en sevilen evde dikilen giysinin istenmeyen bir hal alabileceğini görebilir.

Yünün Özellikleri

Yün elyaf

Yün kumaş alan,yünlü kumaş alanlar,yünlü kumaş parçası

Yün öncelikle koyun ve kuzuların yapağıdır, ancak keçi ve alpaka gibi diğer hayvanlardan da gelebilir.

 Yün lifleri emici, esnektir ve yalıtmak için mükemmel bir kabiliyete sahiptir. Ayrıca, yün doğal yağlarını koruyacak şekilde işlenmişse, su itme kabiliyetine de sahip olabilir.

Yünlü kumaşlar çeşitli biçimlerde gelir – dokulu, pürüzsüz, yükseltilmiş yüzey, ilmekli, yalıtımlı.

Balıksırtı ve tartan gibi geleneksel yün kumaş tasarımlarının yanı sıra ve georgette dahil olmak üzere hafif ağırlıkta yün kumaşlar da vardır.

Önceden Küçülen Yün Kumaşlar kumaş parçası alanlar.

 Birçok farklı türde yün kumaş vardır ve büzülme miktarı örgüye ve yün elyafının diğer elyaflarla karıştırılıp karıştırılmadığına bağlıdır.

 Ek olarak, yaşanan büzülme miktarı aynı zamanda kumaşın nasıl yapıldığına da bağlıdır.

Örneğin, haşlanmış yün tipik olarak yün kaynatılarak ve daraltılarak yapılır. Bu, elyafın daha önce göründüğü ile karşılaştırıldığında elyafı aşırı derecede yoğunlaştırır.

Lifler zaten bu ısıya maruz kaldığı için, kumaşı kesimden önce doğru hazırlarken yaşanan büzülme miktarı hiç olmamalıdır, fakat her zaman ilk önce test edilmesi önerilir.

YÜNLÜ KUMAŞ SATIN ALINIR

 Buna karşılık, bükülmüş iplikler kullanılarak bir yün krep kumaş yapılır ve ısı uygulandığında aşırı büzülmeye neden olabilir.

Sonuç olarak, yün kumaşınızı seçerken, bileşimi ve yapısı hakkında iyi bir fikir sahibi olmak önemlidir.

Kuru temizleme. Parti Kumaş Alanlar.

 Çoğu yün kumaş kuru temizlemeye iyi yanıt verir, ancak özellikle hissedilen istisnalar vardır.

Kuru temizleme birçok yün kumaş için değerli bir seçenek olabilir. Ancak, kumaşınızı evde önceden daraltmak istiyorsanız, ütü veya el tipi bir buharlayıcı kullanarak kumaşlarınızı buğulamayı tercih edebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken yanmaları önlemek için özen gösterilmelidir.

Yün Kumaş Nasıl Ütülenir. Stok Kumaş Alanlar.

Buharlı yünlü kumaşlar

Yün kumaş alan,yünlü kumaş alanlar,yünlü kumaş parçası alan,yünlü kumaş alan,kumaş parçası alanlar,kumaş alan yerler,kumaş alan kişiler,Yün kumaş nasıl yıkanır,yünlü kumaş nasıl ütü yapılır,yün kumaş makinada yıkama,yünlü kumaş elde yıkama,yünlü kumaş,yün kumaş fiyatları,yün kumaş özellikleri,kumaş türleri ve kullanım alanları,kumaş isimleri listesi,kaşmir kumaş,pamuklu kumaş nasıl anlaşılır,kumaş türleri resimli,kabanlık yün kumaş
kaşmir kumaş,pamuklu kumaş nasıl anlaşılır,kumaş türleri resimli,kabanlık yün kumaş

Yün kumaşınızı bir ütü kullanarak buğulaması, kumaşın tüm alanlarının kaplanmasını sağlamak için metodik bir yaklaşım gerektirir. Ütüyü yün ayarına getirin ve ütüyü kumaşın yaklaşık 1,5 cm / 1 inç yukarısında tutun. 

Bir sonraki bölüme geçmeden önce ütüyü beş saniye kadar orada tutunuz. Bununla birlikte, lütfen ilk önce küçük bir bölümün test edilmesinin tavsiye edilir, böylece kumaşınızın ısıya nasıl tepki gösterdiğini tespit edebilirsiniz. Yaklaşımınızı buna göre değiştirin.

Yıkama

Bazı yün kumaşlar elde veya makinede yıkamayı tolere eder ancak birçok kumaşın düz bir şekilde kurutulması gerektiğini unutmayın.

 Makinede yıkamayı tercih ediyorsanız, önce küçük bir numuneyi test etmeniz önerilir.

Özet

Yün ile dikmek için harika bir kumaş. Kesimden önce kumaşı önceden küçültmek için zaman ayırmak, ilk kuru temizlemenizden sonra büzülmemesini sağlamaya yardımcı olacaktır!

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!