Bir Elbise İçin Kumaş Nasıl Hesaplanır?

Bluz için ne kadar kumaş gerekir,etek için ne kadar kumaş gider,bir elbise için ne kadar kumaş almak gerekir,boydan elbiseye ne kadar kumaş gider,

Bir elbise için kumaş nasıl hesaplanır

Moda trendleri her yıl önemli ölçüde değişiyor. Birkaç yıl önce pantolonlar ve kotlar modaydı ama bugün kızlar bu kıyafetleri romantik elbiseler için değiştiriyor. Son yıllarda, kızların giderek daha fazla öne çıkma ve bu nedenle bitmiş ürünler almak yerine sipariş için elbise dikmeyi tercih etme eğilimi var.

Her modacının ilgisini çeken en önemli şey, bir elbise yapmak için ne kadar malzeme gerektiğidir? Malzeme miktarını hesaplarken şunları yapmalısınız stili belirleyin, tuvalin parametrelerini öğrenin ve şeklin özelliklerini dikkate alın. Boyutu 42 ile 48 arasında olan basit kesimli bir elbise için malzemenin hesaplanması çok basittir. Tek yapmanız gereken, istenen ürünün uzunluğuna 20 veya 30 santimetre eklemektir. Bu stok dilimlerin işlenmesi için yeterlidir. Bu tür hesaplamalar yalnızca 48’e kadar küçük boyutlu ürünler için geçerlidir. Diğer durumlarda, işleme için bir buçuk, hatta iki uzunluk artı 30-40 santimetre almak gerekir.

Tarz önemli bir rol oynar. Şunları belirlemek gereklidir:

– Ürünün uzunluğu.

– Kol, yaka, uzunluk,en ve diğer dekoratif unsurların varlığı.

Bluz için ne kadar kumaş gerekir,etek için ne kadar kumaş gider,bir elbise için ne kadar kumaş almak gerekir,boydan elbiseye ne kadar kumaş gider,

– Etek stili.

Not: Kumaş nerden alırım diye tasa etmeyin (stok kumaş alan,parti kumaş alan) güvenir firma olarak biz varız www.kumas.org

Jakarlı Kumaş satın alan. Küçük bir boyuttan bahsettiğimizi düşünürsek, ürünün bir uzunluğunda malzeme ve işlem için birkaç on santimetre satın almanız gerekir.

50+ beden bir ürün veya kabarık etekli bir elbise yapmayı düşündüğünüzde, bitmiş ürünün iki katı uzunluğunda bir kesim satın almanız gerekir.

Ayrı olarak, kollar, yaka, kuyruk, fırfırlar ve diğer dekoratif parçalar için kumaş alan miktarını saymanız gerekir.

Yukarıdaki örnekler, kanvasın kesiğinin standart 150 cm genişliğe sahip olacağı beklentisiyle alınmıştır, ancak istisnalar vardır. Bazen kumaş ruloları 75, 80 ve 100 santimetre genişliğindedir. Malzemeye ancak tüm ölçümler yapıldıktan ve desen hazır olduktan sonra gitmek gerekir. Aşağıdaki yazlık kumaş alanlar türlerini sunuyoruz:

Standart olmayan durumlar

Onlar heryerde. Kıyafet terziliği bir istisna değildir. Baskılı veya kafesli bir kumaş seçerken, dikiş yerlerinde desenin eşleşmesine veya devam etmesine dikkat etmeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Böyle durumlarda çok daha fazla malzeme alınmalıdır. Bunu önlemek için doğru hesaplamaları yapmanız ve gerekirse satıcıya danışmanız gerekir.

Bluz için ne kadar kumaş gerekir,etek için ne kadar kumaş gider,bir elbise için ne kadar kumaş almak gerekir,boydan elbiseye ne kadar kumaş gider,

Bazı kumaşların küçüldüğünü unutmayın. Bir stil seçebilir, ölçümler ve hesaplamalar yapabilir, ancak aynı zamanda yanlış hesaplayabilirsiniz.

Armürlü kumaş alan. Doğal kumaşları dikmeden önce, onları tasarlamak ve ancak o zaman kesmeye devam etmek zorunludur.

Havlı kumaşların bir özelliği de tek yönde kesilmeleridir. Hemen hemen tüm malzemelerin çeşitli nüansları vardır. Dikkate alınmaları gerekir. Hesaplamalarınızdan emin değilseniz veya emin değilseniz, bir uzmandan yardım isteyin. Bu, tüm eksiklikleri gidermenizi sağlayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın