Polyester Kumaş Alınır

polyester kumaş satan,polyester kumaş satan,kilo ile polyester kumaş,kiloluk polyester kumaş,kiloyla polyester kumaş,polyester kumaş kilo fiyatı,

Polyester Kumaş Alınır.

Polyester başarılı bir sentetik kumaştır.

Polyester, en popüler sentetik kumaşlardan biri olarak kabul edilir. Çeşitli tahminlere göre, polyester elyaf tekstil pazarının yaklaşık% 60’ını oluşturmaktadır. Polyester, hafif elbiseler, dış giyim, döşemeler, iş kıyafetleri ve çok daha fazlasını dikmek için kullanılır.

Pek çok insan, sentetik malzemenin zararlı ve giymenin rahatsız edici olduğuna inanarak tamamen doğal kumaşlardan kıyafet seçmeye çalışır. Bu görüş tamamen adil değil. Modern ekipmanlarla üretilen yüksek kaliteli polyester sadece güvenli değil, aynı zamanda pratik, güzel ve ucuz bir malzemedir.

krep alan,krep alanlar,stok krep alan,parti krep alan,spot krep alan,parça krep alan,

Görünüş ve özellik bakımından tamamen farklı olan ürünlerin etiketlerinde “% 100 polyester” ibaresinin olabileceği unutulmamalıdır. Özellikler, lifin şekline ve ek işlemeye bağlıdır.

Üretim. Stok Polyester Kumaş

Saf polyester, petrol, gaz ve bunların türevlerinden yapılır. Süreç birkaç aşamada gerçekleşir:

Polistiren üretimi için gerekli bileşenlerin izolasyonu (gelecekteki elyaflar için hammadde).

Eriyik sıvı polyester elde etmek.

Polyesterin mekanik ve kimyasal temizliği.

Lif üretimi: Yarı sıvı kütle çok dar açıklıklardan geçmeye zorlanır.

İpliklerin tamamlanması, iyileştirilmesi ve ek nitelikler eklenmesi.

Doğrudan kumaş yapmak.

Polyesteri mükemmelleştirme çabası içinde kimyagerler, polyester iplik alan çeşitli doğal, sentetik ve suni ve sentetik elyaflarla birleştiriyor. Sonuç, birbirinden farklı, kalite ve güzellik bakımından doğal malzemelere göre daha düşük olmayan kumaşlardır.

Kumaşın kalitesi teknolojik sürece bağlılığa bağlıdır. İyi polyesterin hoş olmayan bir kokusu yoktur; bu tür sentetikler ciltte boya izi bırakmaz ve solmaz. Yüksek kaliteli sentetik malzemeden üretilmiş giysiler giyerek rahatça spor yapabilir, dinlenebilir veya fiziksel olarak çalışabilirsiniz.

Görünüm ve temel özellikler. Parti Polyester Kumaş

Şalvar için kumaş çeşitleri hangileri,şalvarlık poliviskon kumaş,şalvarlık pamuklu kumaş,şalvar için kumaş çeşitleri nelerdir,kilo ile şalvarlık kumaş,şalvarlık viskon,kiloyla şalvarlık kumaş,

% 100 polyester kumaş alınır ince yarı şeffaf bir tül veya güçlü yağmurluk kumaşı olabilir. Polyester elyaf kumaşların görünümü ve özellikleri, hammaddelerin kimyasal bileşimine, elyaf şekline ve dokuma tipine bağlıdır. Çoğu zaman, polyester yün gibi görünür ve hissedilir ve özellikleri pamuğa benzer.

Polyesterin tanımı:

 1. Olumsuz hava koşullarına (düşük sıcaklıklar, rüzgar, ultraviyole radyasyon, yağmur ve kar) karşı yüksek derecede koruma. Polyester giysiler neredeyse her zaman sıcak ve kurudur.
 2. Aşınma direnci. Polyester elyaf gerilmeye, sürtünmeye ve diğer fiziksel etkilere karşı dayanıklıdır.
 3. Kolay bakım. Polyesterin yıkanması kolaydır, çabuk kurur ve çok az kırışır.
 4. Güzel örtü. Kumaşın kesilmesi, dikilmesi ve işlenmesi kolaydır.
 5. Renk ve şekil haslığı. Uygun bakım ile polyester solmaz veya solmaz.
 6. Düşük ağırlık.
 7. Doğal kumaşlara göre daha düşük maliyet.
 8. Zararlılara ve küfe karşı koruma. % 100 sentetikler güve larvalarını veya diğer böcekleri ilgilendirmez.
 9. İyi su iticilik. Yağıştan korumanın yanı sıra, bu kalite lekeleri önler.
 10. Düşük elastikiyet. Bu sayede kumaş gerilmez ve giysiler şeklini iyi korur.
 11. Kokuları emmez.

Güçlü ısıtma ile şekil değişiklikleri, kumaşın hem dezavantajlarına hem de avantajlarına bağlanabilir. Bir yandan bu, giysi tasarımı veya dekorasyon için ek fırsatlar sağlar. Nitekim gerekli tüm unsurları elde etmek için kumaşı ısıtmak, istenilen katlamayı oluşturmak ve sabitlemek yeterlidir. Öte yandan dikkatsiz ütüleme ile istenmeyen bir salona sahip olabilirsiniz ya da kıyafetlerinizden kurtulmanız imkansız olacak şekilde eğilebilirsiniz.

Yazlık şifon elbise kumaşı,yazlık ipek elbise kumaşı,yazlık pamuklu elbise kumaşı,yazlık saten elbise kumaşı,yazlık triko kumaşları,

Yoğun triko, delikli dantel, sıcak astar veya düz elastan, çeşitli elyaf ve dokuma iplikleri birleştirme yöntemleri kullanılarak elde edilir. Kumaş alan dokularının çeşitliliği, en titiz moda tasarımcısını tatmin edecek.

Eksileri ve Zayıf Yönleri: Spot Polyester Kumaş.

Yüksek yoğunluk. Saf polyester giysilerin özelliklerinin, onları sıcak havalarda giymeyi çok rahat hale getirmediğini hatırlamak önemlidir.

Kimyasal ağartıcı kullanamama. Polyester lifler kırılabilir.

Elektriklenme. Sentetikler statik elektrik biriktirir, bu nedenle toz parçacıkları giysilere yapışabilir ve kumaşın kendisi cilde çekilir. Bu dezavantajlar, antistatik bir ajan veya özel bir kumaş yumuşatıcı kullanılarak kolayca giderilebilir. Çoğu üretici ipliğe anti statik lifler ekler.

Malzemenin biraz sertliği. Bazen yumuşatmak için elastan veya pamuk eklenir.

Teknoloji ihlal edilirse, polyester elyaf alerjiye neden olabilir. Kıyafet alırken çok ucuz polyesterin sağlığa zararlı olabileceğini unutmayın.

Elyafın boyanması zordur.

Bakım kuralları

Polyesterin bakımı için özel bir gereklilik yoktur, ancak ürünün orijinal özelliklerini korumak için yıkarken ve ütülerken basit kurallara uyulmalıdır:

Üreticinin tavsiyelerine uyun. Bu, özellikle özel özelliklere (ısı ve neme karşı koruma) sahip giysiler için önemlidir.

Bir yıkama modu seçerken, polyester giysinin kaç dereceye dayanabileceğini hatırlamak önemlidir. Polyester genellikle 40 C ve altında yıkanabilir. Daha sıcak su, lifleri deforme eder ve bu şey şeklini kaybeder.

Sentetik veya hassas yıkama için bir mod seçmek en iyisidir.

Kumaş ağartılamaz. Zor lekeli giysiler kuru temizlenebilir.

Özellikle hassas kumaşlar için elde yıkama tavsiye edilir.

Ön tarafa zarar vermemek için eşyaları ters çevirerek yıkamak daha iyidir.

Triko gibi bazı polyester türleri yıkandıktan sonra çok fazla bükülmemelidir.

Kumaşın kırışmasını önlemek için ürünü yıkadıktan sonra bir askıya asmanız ve iyice düzeltmeniz gerekir.

Giysiler buruşuksa polyester nasıl ütülenir? Bu, ince bir pamuklu bez veya gazlı bezle dikişli taraftan minimum sıcaklıkta yapılabilir.

Bazı polyester malzemeler ütülenemez.

İnternette polyester bir şeyin gerilebileceğine dair ipuçları bulabilirsiniz. Bunu yapmak için, ılık sirke çözeltisinde durulanması, gerilmesi ve tamamen kuruyana kadar sabitlenmesi önerilir. Deneyin başarılı olacağının garantisi yoktur. Ama bu şekilde kıyafetleri bozmak çok kolay.

% 100 polyester kumaş alınır olan malzeme maliyeti oldukça ucuzdur, bu nedenle dikişin temellerini yeni kavramaya başlayan insanlar tarafından sevilir.

Malzeme türleri ve uygulamaları

Günümüzde polyester elyaf nadiren saf haliyle kullanılmaktadır. İpliğe elastan, pamuk, viskon ve diğer bileşenler eklenir. Bu, ek özelliklere sahip kumaş, triko veya dokunmamış kumaş elde etmeyi mümkün kılar. Polyester, çoğunlukla ürünün gücünü ve dayanıklılığını artırmak için eklenir.

Polyester ile birleştirilen elastan, kumaşın elastikiyetini artırır. İç giyim, spor giyim, mayo üretiminde elastan kullanımına izin veren daha iyi esner. En yaygın polyester streç kumaşlar elastan (% 5-15) ve polyesterdir (% 85-95).

Polyester ve elastan içeren kumaşın genel tanımı:

tek yönde ve bazen hepsinde mükemmel bir şekilde uzanır;

aşınmaya dayanıklı;

kırışmaz;

çoğu zaman pürüzsüz bir ön yüzeye sahiptir;

giyildiğinde sera etkisi yoktur;

yıkandıktan sonra şeklini iyi korur.

Şimdi popüler olan petrol malzemesi neyden yapılmıştır? Bu, polyester ve elastan içeren bir jarse. Bu tür triko iyi sıcak tutar, ancak yoğun ve oldukça ağır hava dolaşımına müdahale etmez.

Polyester Astar Alanlar. Mikro  yağ , görünüşte doğal ipek gibi görünen önemli bir polyester içeriği (% 70) ve viskon (% 30) olan trikodur. Bu malzeme herhangi bir yönde iyi gerilir, ardından orijinal şeklini alır.

polyester kumaş satan,polyester kumaş satan,kilo ile polyester kumaş,kiloluk polyester kumaş,kiloyla polyester kumaş,polyester kumaş kilo fiyatı,

Yapılan çok sayıda yalıtım türü nelerdir? Üretimlerinin temeli polyester elyaftır. Polyesterden elde edilen dokunmamış kumaş, dış giyimde dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır. Bu tür ısıtıcılar farklı adlandırılır ve ısıyı değişen derecelerde tutar. En ünlü nonwoven polyester kumaş alanlar holofiberdir. İçi boş elyafı soğuktan daha iyi koruma sağlar, dökülmez ve yıkandıktan sonra ürünün şeklini korur.

Isosoft, sintepon polifiber, fiberglas, thermofab ve thinsulate polyesterden üretilmektedir. İkincisinin özelliklerinin en iyi şekilde sıcak tutmaya ve donda donmasını önlemeye izin verdiğine inanılmaktadır.

Neredeyse tamamen polyesterin işgal ettiği bir diğer niş ise astar ve döşeme malzemeleridir. Böyle bir astar gerilmez, ısının ve suyun geçmesine izin vermez, kırışmaz ve orijinal görünümünü uzun süre korur. Polyester astar dış giyim, takım elbise, pantolon ve elbiselerde kullanılmaktadır. Kışlık giysiler için astar genellikle ek ısı yalıtım özelliklerine sahiptir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın