Kumaşçılar İstanbul

kumaşçılar istanbul kumaşçı istanbul kumaşçı zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu.
kumaşçılar istanbul kumaşçı istanbul kumaşçı zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu.

Kumaşçılar İstanbul

Kumaşta iyi misin? Etiketlerdeki kompozisyonu okuyor musunuz? Önünüzde ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek için – doğal bir ürün veya yüksek teknolojili yapay bir yaratım – Moda blogundaki en popüler kumaş ve elyafların seçimine bakın. Modaya uygun ve ileri düzey insanlar için eğitim programı, çevrimiçi mağazalarda markalı kıyafet seçimini kesinlikle basitleştirecektir.

Tek başına denim değil: dokumaya bağlı kumaş türleri

Mevcut tüm kumaşları ve çeşitleri üzerlerinde listelemek pek mümkün değil. Bu nedenle, en popüler örgüleri sunuyoruz.

Ajur, şeffaf süslemeli bir kumaştır. Pamuk, yün veya ipek iplikten yapılır. Romantik elbiseler ve sofistike bluzlar genellikle bu malzemeden yapılan ekler ile seyreltilir.

kumaş tekstil kumaş alan parti kumaş alan stok kumaş alan kilo ile kumaş alanlar

Kadife, yumuşacık malzemelerin (yün, deri, keçe, kadife, kadife, pamuk) genel adıdır. Dış giyim, ayakkabı, çantalar kadife malzemeden yapılmıştır.

Güpür dantel kumaştır, ipek veya pamuk ipliklerden yapılır. Bu malzemenin “serpiştirmeleri” elbiseleri ve bluzları daha hassas hale getirir.

Denim, kumaş alan tanınmış bir kot pantolondur. Ağır hizmet tipi, ağır hizmet tipi pamuklu kumaş. İlk başta, iş kıyafeti dikildi ve bugün markalı kot pantolon ve kot elbiselerde en şık ve ünlü gösterişli .

Triko, kumaşların geniş adıdır. Dokuma yönteminde diğer malzemelerden farkı. Sıradan tuvallerde çapraz ise (çözgüyü birinden geçen bir çözgü ve enine iplikler varsa), trikolarda kumaş sanki örülmüş gibi ilmeklerden oluşur.

Jerse, ince ilmek adımına sahip makinede örülmüş bir kumaştır. Bu kumaş pamuk, ipek, yün ve suni liflerden yapılmıştır. Tişörtler, kazaklar ve diğer günlük kıyafetler ondan dikilir. Pratik olarak kırışmaz, hafif, yumuşak, daha uzun uzar, genişliği pratikte değişmeden kalır. Tişörtlerde ve süveterlerde gevşek, hafif kıvrılmış kenarlar gördünüz mü? Bu% 100 jarse.

jarse alan,jarse alınır,jarse alanlar,jarse kumaş alan,kiloyla jarse kumaş,kilo ile jarse kumaş,kiloluk jarse kumaş,kilo ile jarse kumaş satan,

Drap – keçeli yünlü kumaş. Kumaşın yüzeyi pürüzsüzdür, dokumalar görsel olarak yumuşak bir keçe kaplama ile kaplanmıştır. Çoğu zaman, dış giyimde örtü kullanılır.

Organze sert, şeffaf bir kumaştır. İpek veya sentetik elyaftan yapılır. Festival ve gece kıyafeti dekorasyonunda kullanılır.

Brokar, karmaşık ve pahalı bir kumaştır. Ayırt edici bir özellik, altın veya gümüş iplik desenleridir. Özel günler için giyimde kullanılır.

Reps, yoğun dokulu doğal bir kumaştır. Pamuk, ipek veya yünden yapılır. Düğmelerin dikildiği yerlerde, dış giyimde ek olarak, dekorasyon olarak kullanılır.

Tüvit, dimi örgülü kaba yünlü bir kumaştır. Dış giyim imalatında kullanılır.

Şifon  kumaş alan yarı saydam bir kumaştır. Doğal (ipek, pamuk) veya suni (viskon) olabilir.

Melanj, çok renkli liflerden (veya çok tonlu tek renk) yapılmış bir ipliktir. Doğal veya yapay olabilir. Süveter, mont üretiminde kullanılır. Görsel olarak, tüm yüzeyde iki renkli eşit lekeler bulunan bir malzemeye benziyor.

Stretch, elastan ile eklenen bir tür triko türüdür. Ön ve çirkin yanlarda aynıdır, iyi gerilir ve aynı zamanda orijinal şeklini korur. Manşetler, yakalar, taytlar ve diğer sıkı oturan şeyler ondan yapılır.

Polar, örme polyester kumaştır. Bu, spor pantolonların ve ev kıyafetlerinin, şapkaların ve ceketlerin çirkin tarafındaki zar zor farkedilen yün. Genellikle çocuk giysileri ve “kış polar parçası alan” sporcuları için özel giysi imalatında kullanılırlar. Bakımı kolaydır, elastiktir, çabuk kurur, sizi sıcak tutar.

polar nasıl yıkanır,polar kumaş elde yıkama,polar kumaş makinede nasıl yıkanır,polar kumaş çekermi,

Jakar, yüzeyi pürüzlü bir malzemedir. İplerin özel dokuması bir kabartma deseni oluşturur. Tipik olarak, bu kumaş polyesterin eklendiği pamuk, yün veya ipekten yapılır.

Doğal” lifler – en popüler doğal iplikler

Kumaşçılar İstanbul. Birçok insan hala sadece doğal liflerden bir şeyler seçiyor. Çevre dostudur, güvenlidir ve en önemlisi vücuda hoş gelir. En popüler doğal elyaflardan bir seçim için okumaya devam edin.

Pamuk (pamuk, balmumu, pamuk) en popüler doğal elyaftır. Pamuktan (bitki) yapılır. Hem saf halde hem de sentetiklerin eklenmesiyle kullanılırlar.

İpek (ipek, seta, seide), ipekböceği kozalarından yapılmış pahalı, ince, hafif, doğal bir kumaştır.

Keten (muşamba, keten, keten, Flachs, keten, lin) a, aynı isimli bitkinin gövde doğal materyal. Yaz için ideal. Hafif pantolonlar, tunik elbiseler ve diğer kıyafetler ondan yapılır. Havaya mükemmel bir şekilde nüfuz eder ve hatta vücudu soğutur. Tek dezavantajı, çok fazla buruşmasıdır.

Kumaşçılar İstanbul.  Yün (İngiliz yünü, İtalyan lana, Alman kurdu, wollstoff) ve çeşitleri. Sıradan koyun yünü en popüler ve en kolay bulunabilen yündür. Kaşmir (kaşmir, Alman kaschmir)  – Himalaya keçisinin yününden elde edilen iplik. Alpaka (alpaka) – değerli lama yünü. Hafif, yumuşak, ince ve çok takdir ediliyor. Angora (angora) – tiftik tavşanının aşağısından kumaş (uzun tüylü bir keçinin adı verilmiştir). Dokunuşu yumuşak ve hoştur. Soğuk mevsim için süveter ve elbiseler, malzemenin en yaygın kullanımıdır. Tiftik – tiftik keçisinin yünü. Tiftik, tamamen bu tür ipliklerin liflerinden veya eklenmesiyle yapılan bir kumaş olarak da adlandırılır.

“Geleceğin iplikleri” – en gelişmiş suni ve sentetik elyaflar

kumaşçılar istanbul kumaşçı istanbul kumaşçı zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu.
kumaşçılar istanbul kumaşçı istanbul kumaşçı zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu.

Tasarımcılar uzun zamandır koleksiyonlarında yapay elyaflı kumaşlar kullanıyorlar. Ve şaşmamalı. Sonuçta bunlar artık “havasız sentetikler” değil, bunlar vücudun rahat hissetmesini sağlayan hafif, yumuşak kumaşlardır. Yapay ve doğal kumaş kombinasyonları ise çok uzun süre giyilen tuvaller yaratır. Yapay elyaftan yapılan bazı kumaş gruplarına “teknik” denir. Ceketlerin ve aşağı ceketlerin üst kısmı onlardan dikilir.

Poliamid, naylon (naylon, poliamid) – hiç esnemeyen, aşınmaya çok dayanıklı kumaş. Genellikle, yastıklı ceketlerin ve markalı aşağı ceketlerin üstleri naylondan yapılır.

Polyester kumaş alanlar (polyester, poliestere) havanın iyi geçmesine izin veren, temizlenmesi kolay ve çabuk kuruyan oldukça yumuşak bir kumaştır. Bazen kumaşlarda kendi başlarına, bazen de doğal lifli bir kompozisyonda kullanılırlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın