Zeytinburnu Turlu Viskon

Turlu Viskon Kumaş Fiyatları,Turlu viskon kumaş özellikleri,95 viskon 5 likra,Likralı Viskon Kumaş Fiyatları,Turlu kumaş nedir,

Kumaş alanlar. Viskon: yapay bir malzeme

Viskon bu nedenle suni denilen bir maddedir.

Kumaş alan çözgü ve çerçeve dokumalar yapmak için kullanıldığı gibi aynı zamanda jarse gibi örgüler yapmak için de kullanılır kumaş.org.

Viskon ne tamamen doğal ne de tamamen sentetiktir.

Viskon üretiminde kullanılan ham madde bitkiseldir.

Basitçe söylemek gerekirse, viskon yapımında kullanılan hammadde ağaçtan elde edilen selülozdur.

Temel bu nedenle sebzelerdir. Odun hamurunu tele dönüştürmek kumaş.org için çok kirletici bir kimyasal işlem kullanılır.

toptan viskon kumaş zeytinburnu viskon kumaş alanlar istanbul viskon kumaş alan ankara viskon kumaş alan adana viskon kumaş satın alanlar izmir viskon kumaş alanlar

Bu kimyasallar (özellikle karbon disülfür) ahşap selülozu çözerek tele dönüştürür ve bu ürünler daha sonra tekrar kullanılamaz veya geri dönüştürülemez.

Viskon bu nedenle suni liflerden yapılmıştır: bir lif oluşturmak için bitkisel bir hammaddeden kimyasal işlemlerle başlarız ve hem kirletici hem de toksik olan bu işlemdir.

Ayrıca küçük kuponum makalesine de başvurabilirsiniz. ” Viskon hakkında her şey»

Viskon: suni ipek

Suni ipek

Viskonun amacı öncelikle ipeği taklit etmekti. Aynı zamanda yaygın olarak “yapay ipek” olarak da anılıyordu.

Bu buluş hızla başarıya ulaşacak: Artık ipek görünümünde kumaş.org çok daha ucuza giysiler üretebiliriz.

Özellikle viskonun özelliklerinin çeşitli avantajları olduğu için:

Viskon, diğer elyaflarla iyi karışarak çok farklı özelliklere sahip kumaşlar elde eder, eksik olan malzemelere esneklik ve yumuşaklık verir.

Viskon, parlak renklere ve zamanla kalıcı baskılara sahip olmanızı sağlar.

O halde aşina olduğumuz özelliklere sahiptir: viskon yumuşak, esnek, hafif ve akıcıdır. Yıkanması ve işlenmesi daha az hassas olmakla birlikte ipeğin özelliklerine sahiptir.

Bununla birlikte, şunu unutmayın: tüm konularda olduğu gibi, az ya da çok kaliteli viskozlar vardır; Kumaş kalitesine göre yukarıdaki özellikler değişebilir!

Viskon poplin ve viskon krep.

Viskon, farklı kumaş dokumalarında bulabileceğiniz bir malzemedir.

Örneğin, özellikle tişörtlerin veya elbiselerin dikişlerine uyarlanmış belirli dikişli viskoz jarselerde bulunur.

Bunu çözgü ve çerçeve dokumada da bulacaksınız, kumaş.org örneğin:

Viskon poplin. Çerçeve ipliklerinden 2 kat daha ince çözgü iplikleri olan ince, yumuşak, dokuma bir kumaştır. Viskon poplin, pamuklu poplinden daha esnektir, ancak viskon pankekten daha fazla kıyafeti vardır.

Viskon krepler. Krep, gerçekten sıvı dökümü olan bir kumaştır. Pamuk pankek varsa, viskon gibi suni ve sentetik elyaflarda çok daha yaygındır. Viskon krepler en azından oldukça buruşuk bir dokuya sahip olacaktır. Ağır gramajı olanlar için oldukça akıcı hatta hijyenik bir malzemedir. Örneğin dökümlü elbiseler ve bluzlar veya sıvı etekler diktiğimiz kumaş.org budur.

Bunlar en yaygın viskon kumaşlardır, ancak viskon gabardinler, viskon saten, karışık malzemeli kumaşlar, viskon dahil, viskon yelkenler (çok ince ve akıcı) içeren viskon kumaşları da bulacaksınız… ve ayrıca polyester-viskon karışımları olarak adlandırılabilir.

Poliviskon.

Kaybolmamak için kuponlarınızı test ettiğiniz malzeme örneklerinin olduğu bir defter tutmanızı tavsiye ederim.

Bu sayede her kumaş türünü daha kolay bulabilirsiniz.

Özel bakım gerekli mi?

En sevdiğiniz parçanın narin olması, parlaklığından ve renginden hiçbir şey kaybetmemesi için onu bir çamaşır torbasına koyup tambura koymalısınız. Kumaş.org Ayrıca sıvı deterjan viskon üzerinde daha hassastır. Sıkma ve kurutma makinesinden kaçınmalı ve ideal olarak viskon çamaşırlarınızı sırılsıklam olacak şekilde kurutmalısınız. Gerçek ipekte olduğu gibi viskon da nemliyken veya nemli bez altında ve en düşük ayarda ütülenmelidir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!