Zeytinburnu Kumaş Piyasası

zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu kumaş pazarı zeytinburnu parça kumaş zeytinburnu tekstil piyasası

Şifon Doğal Mı Yoksa Sentetik Mi?

Kumaş alanlar. Bağlı olmak! %100 ipek, pamuk ve yünden üretilen şifon, yenilenebilir kaynaklardan geldiği için doğal kabul edilebilir. Bununla birlikte, naylon ve polyester şifon, petrol bazlı plastik ürünlerle karıştırıldıkları için sentetiktir.

Şifon Esnek Mi?

Kumaş alan. Tekrar ediyorum, duruma göre değişir. Bazı şifon kumaşlar, örgü yapıları nedeniyle oldukça esnektir. Bununla birlikte, bazı daha sıkı dokumalar çok az esneyecek ve bazı giysilerdeki gibi sığmayacaktır.

şifon kumaş alanlar şifon kumaşçılar viskon kumaşçılar saten kumaşçılar

Şifon Kumaş Çevreyi Nasıl Etkiler?

Bazı şifonlar çevre için diğerlerinden daha iyidir. Ancak günümüzde büyük bir şifon kütlesi sentetik veya plastik esaslı elyaflardan yapılıyor ve bu da onları çevreye çok zararlı hale getiriyor. İpek, pamuk ve yün gibi doğal ama daha pahalı çeşitler çevre için çok daha iyidir.

Denge

Tüm projeler bu noktaya gelir, sonuçta bütçenizi düşük tutmak istiyorsanız sentetik şifonlar tam size göre.

Farklı Şifon Kumaş Türleri Nelerdir?

İşte mevcut popüler şifon kumaşlardan bazıları.

İpek Krep Şifon

Bu, genellikle şık elbiseler üzerinde görülen en popüler şifon türüdür. Genelde şifon kumaş denilince akla en çok bu kumaş gelmektedir.

İpek Saten Şifon

Bu, bir tarafı parlak, ışıltılı saten kaplamalı şifon.

Pamuk Şifon

krep kumaş pazarı toptan toptan şifon kumaş pazarı parça şifon kumaş parça krep kumaş kiloluk şifon kumaş kiloluk krep kumaş
Krep Kumaş Piyasası şifon kumaş piyasası krep kumaş pazarı toptan toptan şifon kumaş pazarı paç şifon kumaş parça krep kumaş kiloluk şifon kumaş kiloluk krep kumaş

Doğal pamuk liflerinden yapılmış bir tür şifon kumaş. Diğer şifon stillerine göre daha az parlak olma eğilimi vardır.

Bukalemun Şifon

Bu şifon kumaş çeşidi, adını renk değiştiren popüler hayvandan almıştır. Bunun nedeni, bu kumaşın yüzeyinde birden fazla ton varmış gibi görünebilmesidir. Bu stili bulmak oldukça nadirdir.

Çift ​​Taraflı Şifon

Bu, iki farklı kontrast katmanına sahip, drapeli olduğunda ilginç ve dinamik bir etki yaratan şifondur.

Jakarlı Şifon

Tipik jakarlı ağır kumaştan farklı olarak, jakarlı şifon hala hafiftir ancak düz muadillerine göre belirgin şekilde daha ağırdır. Bunları baskılı veya işlemeli stillerde bulmanız muhtemeldir.

İnci Şifon

İkonik sedefli bitişi taklit eden bu şifon, iki kat ışıltıya sahiptir ve özellikle saten gibi pürüzsüzdür.

Şifon Kumaş Makinede Yıkanabilir Mi?

Ne tür bir şifon olduğuna bağlı. Çoğu sentetik şifon, zarar görmeden hafif bir çamaşır makinesi döngüsüne dayanabilir. Bununla birlikte, ipek şifon çok dikkatli kullanılmalıdır. Çamaşır makinesinde yıkamanız gerekiyorsa, zararı en aza indirmek için giysiyi ters çevirin ve güvenli bir çamaşır torbasına koyun. Ayrıca yumuşak bir deterjan kullanın.

Şifon Ve Polyester Aynı Şey Midir?

Hayır, onlar aynı değil. Polyesterden üretilmiş şifon kumaş vardır ancak bu karışım dışında iki farklı kumaş türüdür.

Şifon Kumaş Nefes Alabilir Mi?

şifon kumaş saten kumaş parti kumaş krep kumaş viskon kumaşçılar saten kumaşçılar krep kumaşçılar

File benzeri, ağ benzeri dokusu nedeniyle hava şifondan oldukça kolay geçer. Temel olarak bu, kumaşı çok nefes alabilir hale getirir. Aynı zamanda hafiftir ve vücudunuzu ağırlaştırmaz, bu nedenle sizi terden kurtaracak ek bir rahatlık sunar.

Çözüm

Şifonun geldiği çeşitlilik şaşırtıcı ve böylesine muhteşem bir seçim arasından favorinizi bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Sentetik varyantlarının icadı nedeniyle nadirliği azalsa da şifon, moda kumaşlar dünyasında zarif ve tuhaf ününü hala koruyor.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!