Gabardin

Gabardin,ham gabardin,tekleme gabardin kumaş,parti gabardin,saten gabardin,likralı gabardin,gabardin parçası alan,parça gabardin alan,ucuz gabardin,iş elbisesi kumaşı,

Gabardin kumaş açıklaması

Abartmadan, her insanın hayatı boyunca en az bir kez “gabardin” denilen bir malzeme ile ilgilendiğini söyleyebiliriz. Kumaş ismi ile dünyadaki çocuk, erkek ve bayan giyimini dikin. Ancak, şaşırtıcı bir şekilde, her durumda, gabardin dokusunun özellikleri – yoğunluk, kompozisyon ve hatta görünüşü – önemli ölçüde değişebilir. Sorun ne Neden bir isim ve kumaşlar tamamen farklı görünüyor? Bu sorunun cevabını birlikte bulmaya çalışacağız.

Gabardin kumaş

Bildiğiniz gibi, İngiltere’nin başkentinde, kötü hava koşulları istisnadan çok bir kuraldır ve modacıların çoğu zaman konfor ve stil arasında seçim yapması gerekir. Sonsuz neme karşı korumak için, yerel halk sadece suya değil, havaya da izin veren kauçuktan yapılmış su geçirmez yağmurluklar kullandı. Vatandaşlara kendilerini havadan korumanın daha kolay bir yolunu sağlamak için, moda fabrikası Burberry’nin kurucusu olan ünlü fabrikada Thomas Burberryipliklerin köşegen olarak iç içe geçtiği bir malzeme icat etti ve ona gabardin adını verdi. Alışılmadık sıkı iplik örgüsünden dolayı, gabardin kumaşı popüler olmasının nedeni olan suyu itme özelliğine sahiptir. İlk olarak, gabardin sadece yün elyaftan yapıldı, ancak zamanla diğer gabardin çeşitleri görünmeye başladı – tamamen sentetik ya da düşük sentetik elyaf içeriği ile pamuk ve ipek bazlı gabardin. Ancak bir şey onları birleştiriyor – kumaşın ön tarafında karakteristik bir desen oluşturan, ipliklerin köşegen bir araya gelmesi.

Gabardin kumaş açıklaması

Gabardin Kumaş

Peki, nasıl belirlenir – önümüzde gabardin olsun ya da olmasın? Bunu yapmak için, bezi elinize alın ve dikkatlice inceleyin:

İlk olarak, karakteristik bir köşegen desen – ön tarafında bulunan bir etek, gabardini öğrenmeye yardımcı olacaktır . Etek genişliği farklı olabilir, ancak kesinlikle mevcut olacak. Kumaşı yanlış tarafa çevirirsek, orada herhangi bir yara izi görmeyiz – gabardinin yanlış tarafı tamamen pürüzsüzdür. Gabardin hem, atkı ipliği ve çözgü imalatında, çözgü iplikleri atkı ipliklerinden iki kat daha ince olan, 45 ila 63 derecelik bir açıyla dokunması nedeniyle oluşur.

İkincisi, gabardin yoğun bir yapıya sahiptir . Bununla birlikte gabardin, güzel kıvrımlar oluşturma yeteneğine sahip oldukça yumuşak bir kumaştır. Gabardinde yapay lif olup olmamasına bağlı olarak, donuk veya parlak olabilir. Çok fazla miktarda sentetik elyaf içeren Gabardin, pratikte hiçbiri olmayandan daha fazla parlayacaktır. Tamamen doğal hammaddelerden yapılmış bir gabardin mat olacaktır.

Başlangıçta gabardin üretimi sadece doğal koyun yünden yapıldı ve renkleri çeşitlilikten memnun değildi. Bugün melanj renkleri de dahil olmak üzere, gökkuşağının tüm renklerinin gabardinini bulabilirsiniz.

Gabardinden ne dikilebilir?

Geniş renk ve kompozisyon yelpazesine bağlı olarak gabardin, pratik olarak evrensel bir malzemedir. Ondan erkek ve kadın pantolon, etek, dış giyim ve tunik dikebilirsin. Dayanıklılığı, bakım kolaylığı ve dayanıklılığı nedeniyle gabardin, kumaş bileşimi gabardinçeşitli iş kıyafetleri ve üniformalar için geniş bir uygulama alanı bulmuştur. Gabardine ayrıca döşemelik mobilyalar, dikiş perdeleri ve dekoratif yastıklar vb. İçin terbiye kumaşı olarak kullanılır.

Gabardinli ürünler için bakım nasıl yapılır?

Gabardin,ham gabardin,tekleme gabardin kumaş,parti gabardin,saten gabardin,likralı gabardin,gabardin parçası alan,parça gabardin alan,ucuz gabardin,iş elbisesi kumaşı,
Gabardin,ham gabardin,tekleme gabardin kumaş,parti gabardin,saten gabardin,likralı gabardin,gabardin parçası alan,parça gabardin alan,ucuz gabardin,iş elbisesi kumaşı,

Birçok bakımdan, gabardinden gelen ürünlerin bakımı, kompozisyonuna bağlı olacaktır. Saf gabardinden, özellikle dış giyimden üretilen ürünler, kendileri tarafından yıkanmak yerine kuru olarak temizlenmelidir. İnce yarı yünlü veya sentetik gabardinden yapılmış pantolon, etek ve elbiseler 40 ° C sıcaklıkta çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilir Gabardin, yanlış noktalardan ütülenmelidir, böylece ürünü parlak lekelerle şımartmamak için. Ütü aynı anda çok sıcak olmamalıdır.

Üretim süreci ve özellikleri

Gabardin maddeleri, terkipleri ile değil, iplikleri birbirine geçirme yöntemiyle ayırt edilir. İplikler kesin olarak tanımlanmış bir açıda çapraz olarak geçmelidir. Böylece, kanvasın dokusu, çapraz çizgiler olan bir desen elde eder.

Çözgü için çözgü ek (atkı) daha ince ve iki kat bükülmüş. Ek konular – sıradan tek. Ana ipliklerin yoğunluğundan dolayı, atkı iplikleri pratik olarak gizlenir, bu nedenle kanvasın yüzeyinde geniş eğik izler oluşur. İplikleri yerleştirmek için kullanılan bu yöntem, kabartma malzemesini kabartma haline getirir.

Yorum Yap