Viskon Kumaş Nasıl Yıkanır?

viskon kumaş nasıl yıkanır,elde viskon nasıl yıkanır,elde viskon kumaş nasıl yıkanır,viskon kumaş yıkama,

Viskon Kumaşın Temizlenmesi ve Bakımı

Viskon giysiler genellikle kuru temizleme olarak adlandırılır çünkü çamaşır makinesinde meydana gelen bükülme liflere zarar verebilir. Makinede kurutma da viskon giysilerin şeklini bozacaktır.

Pahalı veya yapılandırılmış viskon kıyafetleri blazer veya resmi önlük gibi ara yüzlerle temizlemek için kuru temizleme uygulayın. Bununla birlikte, astarsız elbiseler, üstler ve eşarplar gibi basit viskon giysiler elde yıkanabilir. Gömme viskon üstler ve elbiseler her kullanımdan sonra yıkanmalıdır, ancak şort ve etek gibi ürünlerin daha az sıklıkta temizlenmesi gerekir.

Proje Metrikleri

Şalvarlık kumaşlar,şalvar kumaşları,şalvarlık kumaş kime satarım,şalvarlık kumaş satın alan,şalvarlık kumaş satanlar,şalvar için kumaş nerede satılıyor,şalvarlık poliviskon kumaş,şalvar kumaşı kimler alıyor,

Elde yıkama, hasarı önleyecek kadar naziktir, ancak ıslak viskon kumaşı asla sıkmamak veya bükmemek önemlidir. Çamaşır makinesi kullanmayı tercih ederseniz, giysinizi bir file torbanın içine koyun, soğuk suyla yıkayın nazik döngüyü seçin ve en yavaş sıkma hızını seçin.

Çalışma süresi: 30 dakika

Toplam süre: 24 saat, kuruma süresi dahil

Beceri seviyesi: Orta

Neye ihtiyacınız olacak

Gereçler

Nazik deterjan

Kalın pamuklu  havlu

Yastıklı askı (isteğe bağlı)

Araçlar

Lavabo veya büyük bir havza

Çamaşır makinesi

VİSKON KUMAŞ NASIL DİKİLİR?  BURDAN BAKIN

Talimatlar

El yıkamak

Bir lavabo veya leğeni soğuk suyla doldurun ve yumuşak bir deterjan ekleyin. Viskon kumaş alan maddeyi yavaşça daldırın ve etrafta çevirin. Giysinin 30 dakikaya kadar ıslanmasına izin verin.

⇒ Durulama.               Kumaş Alımı Yapılır. 0536 336 43 43

Küveti boşaltın ve ardından tekrar daha soğuk suyla doldurun veya giysiyi musluğun altından geçirin. Köpükler gidene ve su berraklaşana kadar devam edin.

⇒ Sudan Çıkarın

Elde yıkadıktan sonra fazla suyu yavaşça sıkın.

Rulo Yapın

Islak giysiyi kalın pamuklu bir havlu üzerine koyun ve suyun çoğunu emmesi için yuvarlayın.

Kuru hava

Giysinin düz bir şekilde havada kurumasına izin verin veya damlayarak kuruması için yastıklı bir askıya asın.

⇒Yeniden şekillendir.

Giysiyi yavaşça çekin ve kurumaya başladığında orijinal biçimine geri döndürün. Buruşuk bırakmayın, çünkü bu kırışıklıklar çıkarması zor olabilir.

Viskon Kumaşın Saklanması

Hava akışına izin veren pamuklu çantalar, parti viskon giysilerinizi paketlemek için idealdir. Küf oluşumuna neden olabilecek artık suyu tutabileceğinden plastik kutularda saklamaktan kaçının. Örgüleri saklamadan önce katlayın ve narin parçalar pamuklu bir çanta içindeki askılarda kalabilir.

Viskon Kumaş Üzerindeki Lekelerin Tedavisi

Viskoz giysi lekeleri çıkarmak bağlı olarak önerilen leke çıkarma ipuçlarını izleyin leke tipine . Viskon ipliklerin zayıflamasına ve kırılmasına ve kumaşın yıpranmış görünmesine neden olabileceğinden, lekeli alanı çok fazla ovalamaktan kaçınmak önemlidir.

Onarım

Hassas yapısı nedeniyle, yama veya dikiş viskozu zor olabilir. Giysilerinizde küçük bir delik veya yarık varsa, eşleşen bir iplik kullanabilir ve onu giysinin altından elle dikebilirsiniz. Görevi bir profesyonele bırakmak istiyorsanız, yırtık giysilerinizi tamir için bir terzi dükkanına getirin.

Ütüleme

Viskon kumaşlardan kırışıklıkları gidermek için ütünüzde orta sıcaklıkta (ipek ayarı) kullanın . Ütüdeki buhar, en sert kırışıklıkları gidermek için kullanılabilir veya bir giysi buharlayıcısı nazik kırışmayı rahatlatmak için iyi çalışabilir.

Viskon Kumaşın Özellikleri

viskon kumaş nasıl yıkanır,elde viskon nasıl yıkanır,elde viskon kumaş nasıl yıkanır,viskon kumaş yıkama,

Viskon parçası alan elyaflar veya iplikler genellikle yumuşak, pürüzsüz, neredeyse ipek benzeri kumaşlar halinde dokunur veya örülür. Dokulu spot viskon tekstiller, imalat sırasında elyafların bükülmesi ile yapılır. İpliklerin ağırlığı, astar için hafiften perdelik ve döşemelik kumaşlar oluşturmak için ağıra kadar değişebilir. Viskon genellikle Likra , spandeks , ipek ve pamuk gibi diğer elyaf türleriyle birleştirilir  . Viskon kumaşlar çok nefes alır ve sıcak, nemli iklimler için mükemmeldir. Soğuktan izole etmek için ideal değildir. Elyaflar kolayca boyanır ve bitmiş malzeme rengini korur.

Viskon Kumaş Nedir?

Hem viskon hem de suni ipek, odun hamurundan veya selülozdan yapılır. Viskoz, selülozun sodyum hidroksit ve karbon disülfür ile işlenmesiyle yapılır. Çözelti daha sonra, sonunda kumaşı oluşturan liflere veya ipliklere dönüştürülür. “Viskon” terimi, Avrupa ve Asya’da kullanılmaktadır ve Amerika Birleşik Devletleri’nde suni ipek adı için alternatif bir terimdir.

Birlikte pamuk, keten, ve yün doğal elyaflar olarak kabul edilir , viskoz bir biyo bazlı tekstil olarak kabul edilir. Selülozla (doğal bir element) başlar, ancak bir lif haline gelmek için yoğun bir şekilde kimyasallarla işlenmesi gerekir. Bambu, bitki veya ağaç hamurlarından yapılan diğer biyo bazlı kumaş türleri modal ve liyoseldir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın