Viskon Doğal Mı Sentetik Mi? Parça Kumaş ALINIR

Kumaş alanlar. Toptan kumaş satın alanlar. Toptan şalvarlık kumaş. Toptan şalvarlık kumaş fiyatları. Bayan şalvarlık Kumaş. Toptan Viskon Kumaş Fiyatları. Ucuz Şalvarlık Kumaş. Bir top şalvarlık kumaş kaç metre. Şalvarlık Kumaş Fiyatları. Şalvar kumaşı. Viskon, ağaçtan elde edilen doğal bir hammadde olan selülozdan yapılır. Ancak viskon, pamuk veya ipek gibi doğal bir elyaf değildir. Kumaş alan. Bunun nedeni, doğal ağaç liflerinden viskon üretmek için kimyasalların kullanılmasıdır. Bu nedenle viskon yarı sentetik bir elyaftır.

Viskon jarse nedir

Viskon elyafları özel bir dokuma tekniği ile işlenerek jarse haline getirildiğinde viskon jarse olarak anılmaktadır. Ağ yapısı, malzemenin esnek ve neredeyse kırışıksız olmasını sağlar. Viskon jarse cilt üzerinde çok hafif ve hoş bir şekilde yumuşak olduğu için genellikle gömlekler, elbiseler, bebek kıyafetleri veya nevresimler için kullanılır.

Sentetik Kumaş hangileri Sentetik kumaş örnekleri Sentetik kumaş nerelerde kullanılır Sentetik kumaş Nasıl anlaşılır Sentetik kumaş kaç derecede yıkanır Sentetik kumaş Nedir Polyester kumaş Sentetik kumaş Nasıl boyanır.

Viskon nasıl üretilir?

Viskon üretmek için selüloza ihtiyaç vardır. Selüloz, kayın, çam, ladin veya okaliptüs ağacından kağıt hamuru şeklinde elde edilir. Kimyasalların eklenmesiyle hamur, balınkine benzer kıvamda, tam olarak viskoz olan yoğun bir kütleye dönüştürülür. İplikler oluşturmak için kütle, özel bir eğirme işlemi kullanılarak memelerden preslenir. Memelerin çapına bağlı olarak farklı kalınlıklarda dişler oluşturulur. Bunlar daha sonra renklendirilebilir ve kumaş haline getirilebilir.

Giysinizin etiketini dikkatlice kontrol ederseniz, tüm kumaşların %100 viskondan yapılmadığını, aynı zamanda diğer doğal veya sentetik elyaflarla da karıştırıldığını göreceksiniz. Her karışımın avantajları vardır. Pamuk, giysilerinizi daha dayanıklı hale getirir, polyester ise daha az kırışmalarını sağlar.

Modada viskon: Bu kumaş nerede kullanılır?

Kıvrımlara hafifçe düşen bir giysi mi arıyorsunuz? O halde viskon bir giysi seçin! İster taze, hafif ve gündelik bir elbise, ister rahat kesimli bir bluz veya dökümlü bir pijama, etiketinde viskon olduğu yazıyorsa, doğru seçimi yaptınız. Kumaş narindir, giyilmesi rahattır ve özellikle yaz aylarında cilt üzerinde hoş bir serinlik sağlar. Ama hepsi bu kadar değil. Viskon, gece kıyafetleri için de iyi bir seçim çünkü lifler bu kumaşı zarif kılan ipeksi bir parlaklığa sahip.

istanbul şifon kumaş satın alanlar parti kumaş satın alan spot kumaş satın alan stok kumaş satın alan

Yeni bir atkı mı yoksa atkı mı istersin? Burada da kumaş, yumuşak dökümü ve güçlü renkleri ile dikkat çekiyor. Blazer ceketinizin veya takım elbise ceketinizin üzerindeki etikete bakarsanız, astarın muhtemelen viskon olduğunu fark edeceksiniz.

VİSKON VE POLYESTER ARASINDAKİ KİMYASAL FARK

Tek bir viskon veya polyester elyafının içine atomlarına kadar bakacak olursanız, tekrar eden bir molekülün uzun bir zincirini görürsünüz. Aynı molekülün uzun zincirlerini birleştirme işlemine polimerizasyon denir ve tek tip ve kesin özelliklere sahip malzemeler yapmamızı sağlar.

Bu nedenle hem polyester hem de viskon uzun, pürüzsüz, ipek benzeri lifler olarak yapılabilir.

Güzelce örtülen, hafif ve nefes alabilen bir kumaş mı arıyorsunuz? Viskon Kumaş koleksiyonumuzdan başka yere bakmayın! Ürün yelpazemiz çeşitli renk ve baskıları içerir ve bu da onu terzilik için mükemmel bir seçim haline getirir.

Viskon çok yönlü bir kumaştır ve aynı zamanda inanılmaz derecede yumuşak bir dokunuşa sahiptir ve lüks bir yapıya sahiptir. İster dökümlü bir elbise, üstler, maksi elbise, hatta bir tulum yaratmak istiyor olun, Viskon Kumaşlarımız mükemmel seçimdir. Ürün yelpazemiz, bütçenizi zorlamadan hayalinizdeki projeyi yaratmanızı kolaylaştıran düz viskon kumaşlar içerir.

Kumaş alanlar  olarak uygun fiyatlarla yüksek kaliteli kumaşlar sunmaktan gurur duyuyoruz. Viskon Kumaş koleksiyonumuza bugün göz atın ve yeni favori malzemenizi keşfedin!

kumaş alan kişiler penye kumaş alan kişiler toptan kumaş alan kişiler tekleme kumaş alan kişiler

Bununla birlikte, polyester ve viskon lifleri dıştan benzer görünse de, özellikleri (suya yakınlık, dayanıklılık vb.) temel malzemeleri tarafından belirlenir. Polyester, tekrar eden PET moleküllerinden oluşan uzun bir zincirdir, oysa viskon, selüloz moleküllerinden oluşan uzun bir zincirdir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!