Tekstil Dünyası

Tekstil Dünyası Dergisi Denizli Tekstil Dünyasi Tekstil Teknoloji Dergisi Denizli Tekstil Evi Teknoloji Tekstil Tekstil Dergisi Teknolojik tekstil

Kumaş alanlar tekstil dünyası, genellikle birbiriyle karıştırılan birçok ürün ve malzeme ile karakterize edilir. Tekstil ürünlerinin temel özelliklerini, tanımlarını ve sınıflandırmalarını inceleyerek tekstil malzemelerinin ne olduğunu netleştirelim.

Tekstil malzemeleri sırayla bölünebilen büyük gruplara ayrılır:

KUMAŞLAR

TRİKO

DOKUMA KARIŞIK DEĞİL

Kumaş, yatay atkı ipliklerinin çözgünün dikey iplikleri ile ortogonal kesişmesinin sonucudur. Elde edilen ürün, çözgü veya atkı ipliklerini bir kanattan bağımsız olarak çıkarabileceğimiz anlamına gelir. Bu şekilde, tüm kumaşlar çeşitli kompozisyonlarda ve farklı dokumalarda inşa edilir.

Örme kumaş ise, tek bir ipliğin kendi üzerine dolanarak ürün oluşturan bir evriminin sonucudur. Sonuç, dairesel veya açık yamalar şeklinde, çok yumuşak ve esnektir. İpliğin çekilmesi ilmeği çözdüğü zaman buna atkı ilmeği denir. Çeşitli ipliklerin yumuşak iç içe geçmesi dikey olarak büyüyen ürünü oluşturduğundan, bunun yerine geri alınması mümkün olmadığında buna zincir dikiş denir. Gömlek özel örgü makinelerinde üretilir.

Örme daha önce de bahsedildiği gibi, triko fabrikalarında parça parça oluşturulan bir ürünün daha sonra özel örgü makinelerinde bir araya getirilmesi işlemidir.

Dokunmamış veya birleştirilmiş, çoğunlukla iplik işleme atıklarından elde edilen, kullanıma bağlı olarak çeşitli kalınlık ve bileşimde kompakt ve sağlam bir tabaka oluşturan süreksiz liflerin karıştırılması ve preslenmesi işleminin sonucudur.

Tekstil etiketlemesi ile, piyasadaki her giyim eşyasının sahip olması gereken etiketlerde kanunen bulunması gereken işaretler setini kastediyoruz. Etiketler, kumaşın bileşimini ve bazen de giysinin yıkama ve bakım yöntemlerini bildirmelidir. İpliklerin bileşimi, etiketlerde ipliğin kısaltmaları veya tam adı kullanılarak, önce en yüksek yüzdede bulunan elyaftan bahsederek görünmelidir. Örneğin: %60 yün, %30 akrilik elyaf, %10 angora. Bileşimi gösteren etiketlerin uygulanması kanunen zorunludur ve giysinin içinde bulunmaması para cezası ile sonuçlanacaktır.

Viskon kumaş fiyatı toptan viskon fiyatı

Parti kumaş alanlar. Geçen modalara rağmen her zaman güncel giysiler ve kumaşlar vardır. Kumaş alan. Yaprak dökmeyenlerin bir kısmı kalır ve tam da bu nedenle, dolapta her zaman biraz bulundurmaya değer. Bu bağlamda, örneğin ilkbahar ve sonbahar için ideal olan zamansız bir dış giyim olan trençkotu hatırlıyoruz. Kumaşlara gelince, mumlu pamuktan bahsetmeden geçemeyeceğiz. Kumaşlar konusundan devam ederek bu yazımızda denim konusunu ele alacağız.

Kot pantolon gerçekten sahip olunması gereken bir şey. Giymesi rahat ve kombinlemesi kolay olan denim, görünümü her zaman mükemmel kılabilen bir kumaştır. Doğru önlemlerleher durumda her zaman mükemmeldir: şehir dışına yapılan geziler veya parkta basit yürüyüşler için, ama aynı zamanda daha resmi ve önemli durumlar için.

Denim kumaş dünyadaki en popüler kumaşlardan biridir ve her şeyden önce giyim sektöründe pantolon, ceket, gömlek, çanta ve çok daha fazlasının oluşturulmasında kullanılır. Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü bir kumaştır, aslında iş kıyafeti kumaşı olarak doğmuştur.

Denim yıllar içinde çok değişti ve büyük moda tasarımcıları onu en farklı şekillerde kullandılar: yırtık, yıpranmış, boyanmış, yıkanmış ve daha fazlası. Jean kumaşının tarihçesini teknik özelliklerini ve zamansız bir kumaşın kullanım alanlarını birlikte keşfedelim. Size küçük bir sürpriz keşfetmek için makalenin en altına gidin!

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!