Triko Kumaş 1 Tonu

Kışlık Triko Kumaş,Triko Parça Kumaş,Dokuma triko kumaş,Triko Kumaş Fiyatları,Triko Kumaş nereden ALINIR,Triko Örme Kumaş,Triko Kumaş Satın Al,Fitilli Triko Kumaş,

Triko esniyor mu esniyor mu?

Parça kumaş satın alanlar. Modern bir insanın gardırobunu triko olmadan hayal etmek imkansızdır. Herkes böyle kıyafetler giyiyor – hem yetişkinler hem de çocuklar. Kumaş alan kadınlar özellikle trikoya ilgisizdir. Sonuçta, figürün uyumunu vurgulamanın ve aynı zamanda her türlü hava koşulunda ve her durumda rahat ve kendinden emin hissetmenin en iyi yolu budur.

Peki triko nedir ve gardırobumuzda nasıl yer aldı?

İstanbul örme kumaş alanlar, İstanbul toptan kumaş alan, İstanbul karışık kumaş alan, İstanbul penye kumaş alanlar, istanbul triko kumaş alan,

Bu soruyu cevaplamak için kökenlere dönmeyi öneriyoruz.

Giysi yaratmanın en eski yollarından biri örgü örmekti. Triko, Fransızca’dan “triko” olarak çevrilmiştir. Kumaş olarak düşünmek tamamen doğru değil, dokuma değil örülmüş. Burada “örme kumaş” tabirini kullanmak daha doğrudur.

Dünyamızdaki her şey gibi bu tekstil malzemesi de görünüşünü aşka borçlu. Sevgilisi hayatını çorap örerek kazanan Katolik bir rahip hakkında güzel bir efsane vardır. İngiltere’de 16. yüzyılın ikinci yarısında gelişen olaylar. Kız gece gündüz örgü örmek zorunda kaldı, kısa tarihler için bile neredeyse hiç zaman yoktu. Yalnızlıktan muzdarip adamın dünyanın ilk örgü makinesini icat etmekten başka seçeneği yoktu.

Ne yazık ki, sürecin mekanizasyonundan sonra bile triko sosyete tarafından tanınmadı. Gösterişsiz görünümü, uygun fiyatlı hammaddeleri ve ucuz üretimi nedeniyle fakirlerin kıyafeti olarak kaldı.

Triko kumaş yazın giyilir mi Triko kumaş çeşitleri nelerdir Triko ne anlama gelir Triko kumaş sağlıklı mı

Bir keresinde geleceğin basit bir köylü kadın tarafından örülmüş bir süveter gördü. Bu kabaca işlenmiş şeyin sofistike bir kadın figürü üzerinde ne kadar zarif göründüğünden etkilenmişti. Kalkınan moda tasarımcısı bir dikişçi kadın buldu. 1920’lerde tanışmaları ve ardından gelen işbirliği, ilk triko fabrikasının kurulmasına ve önce spor için trikoyu ve ardından örme siyah gece elbisesini popüler moda evinin kurulmasına yol açtı.

Triko – ne tür bir malzeme?

Umarım yukarıda okuduğunuz her şeyden sonra, makalemizin ana karakterini daha iyi tanımak, hoş dokusunu hissetmek, elastikiyetini, pratikliğini, vücuda tam oturma, iyi esneme ve alma yeteneğini kişisel olarak doğrulamak istersiniz. aynı şekil … Oh, birçok avantajı var! Ve ana olanlardan biri, türlerin doğal bileşimi ve çeşitliliğidir.

Yani triko, sıkıca iç içe geçmiş ilmeklerden oluşan özel makineler yardımıyla örülmüş bir kumaştır.

Jersey bileşimi

Örme kumaş üretimi için hammadde olarak çeşitli malzemeler kullanılır:

  1. doğal (pamuk, yün, keten, ipek);
  2. suni (asetat, viskon ve çeşitleri)
  3. sentetik (likralı, polyester, elastan)
Triko Kazak,Triko Markaları,Triko Elbise,Triko Bluz,Twist triko,Kadın Triko markaları,Kadın Triko,Triko Kazak bayan,

Yüksek kaliteli trikolarda taban her zaman doğaldır. Ve gelecekteki trikoların kullanışlı özelliklerini geliştirmek için, bileşime belirli bir oranda sentetik elyaf eklenir. Örneğin saf haliyle pamuk çok kırışabilir, ancak bileşime% 5 likra eklerseniz malzeme daha “itaatkar” hale gelir – kolayca esner ve esnedikten sonra eski şeklini alması kolay olur . Ek olarak, doğal lifler güç ve dayanıklılık açısından farklılık göstermezler, ancak suni ipliklerle birlikte mükemmel bir aşınmaya dayanıklı malzeme verirler.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!