Toptan 70 Denye Astar

Toptan denye astar toptan interlok astar likralı jarse kumaş toptan jarse astar

Astar kumaşları

190 tel polyester astar alan astar kumaşların önemi fazla tahmin edilemez. Modern giysiler, çok farklı özelliklere sahip çeşitli malzemelerden yapılır, ancak giysi giymenin rahatlığını ve dayanıklılığını sağlayan astardır. Astarlık kumaş alan. Tabii ki, tüm malzemeler birbiriyle uyumlu değildir ve şimdi tartışılacak olan tam olarak doğru seçimleridir. İyi seçilmiş astarlı giysiler çok daha uzun süre dayanacak ve ayrıca giyilmesi çok daha keyifli olacaktır. Astar, giysinin ters tarafındaki dikişleri ve diğer hoş olmayan yerleri gizler ve ayrıca kumaşın üst katmanını terin nüfuz etmesine karşı korur. En sık kullanılan astar kumaşı viskon veya polyesterdir ancak diğer malzemeleri de göz ardı etmemelisiniz.

170 TEL POLYESTER ASTAR SATIN ALANLAR

jarse astar üreticisi denye astarlık kumaş satan yerler jarse kumaş satan firmalar
jarse astar üreticisi denye astarlık kumaş satan yerler jarse kumaş satan firmalar

Astarlık kumaşlar nelerdir?

Her şey giysi türüne bağlıdır. Belli sebeplerden dolayı, bir deri ceket için bir kumaş, zarif bir hırka için ise tamamen farklı bir kumaş kullanılacaktır. En sık kullanılanlar tafta, viskon, polyester, şifon, saten, dimi, doğal veya suni ipek, dimi veya düz filedir. Kasanızın astarı için doğru kumaşı seçebilmeniz için bu malzemelerin özelliklerine ve kullanım özelliklerine bir göz atalımı.

Dimi. Bu malzemenin özellikleri arasında, bu kumaşın ön ve iç olmak üzere iki tarafı vardır. Kesin olarak, dimi herhangi bir “ön” tarafla kullanılabilir, ancak pratikte, çoğu zaman kaba mat taraf şartlı olarak “iç” olarak kabul edilir ve daha yumuşak ve pürüzsüz, hoş bir parlaklık – “ön” ile. Modern giyim üretiminde dimi genellikle yün ve kaşmir paltolar için astar olarak kullanılır. Bu malzemenin pürüzlü “iç” tarafı, ürünün şeklini daha iyi tutması için dış malzemeye (yün) daha sıkı yapışmasını sağlar.

70 DENYE ASTAR SATIN ALANLAR

Markalı el çantaları veya kürk mantolar gibi pahalı ürünlerde genellikle saten kullanılır. Güzel bir şekilde parlaktır, dokunması hoştur ve yüksek yoğunlukta aşınma direncine sahiptir. Bütçe ürünlerinde, oldukça yüksek maliyet nedeniyle saten nadiren kullanılır.

Astarlık kumaş viskon şu anda popülerlik açısından ilk yerlerden biridir. Pahalı değildir, yumuşaktır ve statik elektriklenmez, çok çeşitli giysiler için harikadır. Bu durumda her zaman% 100 viskon kullanılmaz – bazen naylon veya pamukla “seyreltilir”. Bu bir eksi değil – harmanlanmış kumaşlar uzun süredir kanıtlanmış teknolojiler kullanılarak üretiliyor ve özelliklerinde genellikle “saf” muadillerini geride bırakıyorlar.

Tafta genellikle sadece etek yapımında kullanılır. İki çeşidi vardır – daha yumuşak ve daha sert. Yumuşak genellikle etekler için astar kumaşı olarak kullanılırken, sert kabarık eteklere ve sadece kabarık eteklere ekstra sertlik kazandırmaya yardımcı olur. Tafta ayrıca yüksek yumuşaklığı ve dielektrik özellikleri ile de ayırt edilir. Daha yumuşak tafta çeşidi, onu bu kumaşın daha sert ve sert türünden ayırmak için bazen “tafta” olarak adlandırılır.

50 DENYE JARSE KUMAŞ ALANLAR

Polyester, popülerlik açısından viskonla rekabet edebilir. Bu tamamen sentetik kumaşın üretimi çok ucuzdur, ancak doğru standartlarda yapılmış kaliteli bir polyester olduğu sürece son derece dayanıklı ve güçlüdür. Bu kumaş her yerde kullanılır ve çeşitli giysilerde – astar ceketler, paltolar, yağmurluklar, diğer giysiler ve tuhafiyelerde uygulama alanı bulur. Bazı insanlar, düşük maliyeti nedeniyle polyesterin en iyi seçim olmadığını düşünüyor, ancak bu görüş yanlış – polyesterin dayanıklılığı ve yüksek direnci onu çok iyi bir seçim yapıyor ve ayrıca ucuza satın alınabiliyor.

Saten, dimi gibi, kabanlar ve yağmurluklar için astar kumaşı olarak yaygın olarak kullanılır. Dimi ile belli bir benzerliği var – satenin de tamamen farklı tarafları var, bunlardan biri pürüzlü, diğeri pürüzsüz, parlak ve kaygan. Yün veya kaşmir ile karıştığı yerlerde, astarın alt tarafının pürüzlü yüzeyi, kabanın şeklini daha iyi tutmasına yardımcı olurken, pürüzsüz dış kısım çekici görünür ve bu bazen hacimli giysiyi giymeyi kolaylaştırır.

190 TEL ASTAR

Şifon çok ince bir astar kumaştır, yumuşak ve havadardır. Uzun zaman önce icat edildi ve yüzyıllardır hem kadın gardırobunun zarif eşyalarının üretimi için bir malzeme hem de iç çamaşırı gibi hassas eşyaların astarı olarak kullanıldı. Şifon, düşük yoğunluk ve düşük ağırlık ile karakterizedir, dokunuşu hoştur ve pratik olarak kırışmaz.

bir metre astar fiyatı astarlık kumaş fiyatı deney astar kilo fiyatı kiloluk astar satan yerler
bir metre astar fiyatı astarlık kumaş fiyatı deney astar kilo fiyatı kiloluk astar satan yerler

Günümüzde bazen perde ve perde dikmek için de kullanılmaktadır. Ancak şifon kumaştan astar yapmak büyük ustalık gerektirir çünkü bu kumaşın şeffaflığı sayesinde dikiş yerlerindeki herhangi bir kusur hemen göze çarpacaktır. Şifonun maliyeti oldukça yüksektir.

Pamuk astar da yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak polyester ve viskon bu malzemenin piyasadan yavaş yavaş yerini almaktadır. Uygun fiyatı ve dengeli özellikleri ile ayırt edilir, ancak aşınma direnci açısından sentetik veya karışımlı kumaşlardan daha düşüktür.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!