Zeytinburnu Saten Kumaş

zeytinburnu saten kumaş alan zeytinburnu saten kumaş alanlar saten kumaş alan zeytinburnu parça saten kumaş zeytinburnu saten kumaş üreticisi zeytinburnu saten kumaş firmaları

Saten kumaş alan esasen bir dokuma adıdır ve belirli bir ham maddeye verilen ad değildir. Dimi dokuma işlemi kullanılarak düşük bükümlü iplikten üretilir. Kumaş alanlar dört yatay iplik olan atkı iplikleri, uzunlamasına tek bir iplikle kaplanır, bu da satene karakteristik pürüzsüzlüğünü veren daha az taramaya yol açar. Saten polyester, yün, pamuk ve ipekten üretilebilir. Bununla birlikte, ikincisi en iyi seçimdir ve hemen ardından polyester. Yine de saten ile sateni karıştırmamak gerekir çünkü saten pamuğa saten dokuma uygulandığında oluşan bir kumaştır.

İSTANBUL SATEN KUMAŞ

kilo ile saten kumaş alan metre ile saten kumaş alantoptan saten kumaş alan toplu saten kumaş alan ham saten kumaş alanlar spot saten kumaş parça saten kumaş

Kumaşın ipek mi yoksa Saten mi olduğunu anlamak zor değil. Saten, parlak ve pürüzsüz olan çok belirgin bir parlaklığa sahiptir. Kumaşın bir tarafı çok pürüzsüz ve parlakken diğer tarafı mat veya mattır. Kuşkusuz, Saten çok lüks bir his ve görünüme sahiptir, ancak sürekli kayıp giden kumaşla uğraşmak terziler için ne yazık ki zorlayıcı olabilir!

Saten yüzyıllar boyunca çok fazla önem kazandı ve giysilerden ayakkabılara kadar birçok üründe kullanıldı. Hangi dokumada olursa olsun Saten kumaşının lüks hissinin yerini hiçbir şey tutamaz. Ancak Saten ile ilgili yıllar içinde önemli ölçüde değişen tek şey, kumaşın yenilikçi üretimi sayesinde daha uygun hale gelmesidir. Yanı sıra sentetik ipliklerle oluşturulan Saten’in tanıtımı.

Uygunluk   

Saten, özellikle bayanlar için şık ve zarif giyinme söz konusu olduğunda belki de en popüler kumaştır. Çok rahattır ve yıl boyunca onlarca şekilde giyilebilir. Kumaş, yüksek dayanıklılık değerine sahiptir ve aynı zamanda atletik eşofman ve ceketler, şortlar ve bale ayakkabıları gibi spor kıyafetleri için kullanılır. Zarif Saten, gelinliklerin esas olarak yapıldığı şey olduğundan, gelinlik endüstrisinde sıcak bir favoridir. Kumaşın katıksız zarafeti ve elbisenin kıvrımlarının dökümü, sateni rüya elbiselerinin yapıldığı ‘kumaş’ yapar.

bir metre saten kumaş 2 metre saten kumaş 10 metre saten kumaş 100 metre saten kumaş 1 ton saten kumaş 2 ton saten kumaş bir ton saten kumaş alanalr bir metre saten kumaş alanlar

Bakım onarım

Saten hassas bir kumaştır ve giysinin ömrünü uzatmak için uygun şekilde muhafaza edilmesi gerekir. İpek dokumalı saten kumaşlar için normalde kuru temizleme tercih edilir. Ancak, Polyester Saten yumuşak bir deterjanla hassas bir şekilde yıkanabilir. Saten giysilerinizi asla kurutmak için sıkmayın. Basitçe asın. Saten giysileri ütülerken düşük ısıda ters taraftan ütülediğinizden emin olun.

Bluz, gömlek, atkı, gömlek, kravat gibi ‘narin’ olarak tabir edilen birçok günlük giysi de satenden üretilmekte ve yaygın olarak kullanılmaktadır. İç çamaşırı endüstrisi de önlükleri ve iç çamaşırları için büyük ölçüde Saten’e bağımlıdır. Nevresim takımları, satenden yapılmış perdeler ve örtüler ortama karakteristik bir zenginlik katar.

Aksesuar

190 tel astar alanlar,170 tel polyester astar satın alan,jarse astar satın alan yerler,denye astar alanlar,parti astarlık kumaş alanlar,astarlık kumaş alan yerler,astarlık kumaşlar nereye satarım,astarlık kumaş alan kişiler,Zeytinburnu astarlık kumaş alanlar,polyester astar alanlar,190 tel polyester astar alan yerler,170 tel astar kumaş alanlar,etek astarı alanlar,astarlık kumaş alanlar,parti astarlık kumaş alanlar,astarlık kumaş alan firmalar,toptan astarlık kumaş alan,toplu astarlık kumaş alan,toptan astar alan firmalar,toptan polyester astar alan,ithal astar alanlar,parti ithal astarlık alanlar,ithal astar kumaş satın alanlar.

Zengin Saten kumaştan pek çok aksesuar yapılmaktadır. Saten kumaştan yapılan çantalar, portföy çantalar ve ayakkabılar özellikle revaçta. Saten kumaştan yapılmış kuşaklar, eşarplar ve başlıklar, kıyafetlerinizi aksesuar olarak kullanmak ve daha sofistike görünmelerini sağlamak için harikadır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!