Tişört Kumaşı Nedir? Tişört Nasıl Dikilir?

Lakost Kumaş Pike Kumaş Tişört Kumaşı

Tişört Kumaşı Nedir? Tişört Nasıl Dikilir?

Tişörtler, bebeklerden yaşlılara kadar her boyutta herkese uygundur. Yetişkin boyutları genellikle küçük, orta, büyük ve ekstra büyüktür, küçük çocuklar için de büyüklükler ay ve ağırlığa göre belirlenir. Ek olarak, daha büyük bebek başlarını vücutlarına göre telafi etmek için, gömlekler, düğmeler veya çıtçıtlarla tutturulabilen omuz açıklıkları ile özel olarak tasarlanmıştır.

İşlenmemiş içerikler

T-shirtlerin çoğunluğu% 100 pamuk, polyester veya bir pamuk / polyester karışımı. Çevreye duyarlı üreticiler organik olarak yetiştirilen pamuk ve doğal boyaları kullanabilirler. Gerilebilir tişört örgü yapılır stok kumaş özellikle formaları, kaburga dokuma kumaşlar birbirine birleştirilmiş olan iki yivli kumaş oluşur ve kilit dokuma kumaşlar. Formalar, çok yönlü, konforlu ve nispeten ucuz oldukları için en çok kullanılanlardır. Ayrıca ekran baskıları ve ısı transferleri uygulamak için popüler bir malzemedir. Bazı formalar boru biçiminde gelir, dikiş sayısını azaltarak üretim sürecini basitleştirir. Kaburga örme kumaşlar. Bir uyumu arzulandığında sıklıkla kullanılır. Birçok daha yüksek kaliteli T-shirtler dayanıklı  kumaşlardan yapılmıştır.

Tişört Kumaşı Parti Kumaş Parça Kumaş Alan.

Ayrıca ekran baskıları ve ısı transferleri uygulamak için popüler bir malzemedir. Bazı formalar boru biçiminde gelir, dikiş sayısını azaltarak üretim sürecini basitleştirir. Kaburga örme kumaşlar. Bir uyumu arzulandığında sıklıkla kullanılır. Birçok daha yüksek kaliteli T-shirtler dayanıklı  kumaşlardan yapılmıştır.

Boyun bantları, giysiye destek ekler ve T-shirt’ün boyun çizgisine daha bitmiş bir görünüm kazandırır. Boyun bantları genellikle bire bir inçlik kaburga örgüleridir, ancak daha ağır kumaşlar veya daha yüksek kaliteli tişörtler iki-iki kaburga örgüsü gerektirebilir. Boyun bantlı kumaşlar, belirli genişliklerde boru şeklinde kaburga örtüleri veya dikilmesi gereken düz parça kumaş alan olabilir. Ek T-shirt malzemeleri arasında bir dimi veya başka bir sert kumaştan yapılmış bant veya dikiş bağlaması bulunur. Bağlama, boyun çizgisi ve omuz dikişlerini güçlendirir ve dikişleri kaplayarak, gerginlik altında parçalanmasını önler. Alternatif olarak, omuz dikişlerinde elastik kullanılabilir, böylece esnek kalırlar.

Üretim süreci

Kumaş

T-Shirt yapmak oldukça basit ve büyük ölçüde otomatik bir süreçtir. Özel olarak tasarlanmış makineler, en verimli işlemler için kesme, birleştirme ve dikişi entegre eder. T-Shirt’ler için en yaygın kullanılan dikişler, genellikle bir kumaş parçasını diğerinin üzerine yerleştirip dikiş kenarlarını sıralayarak yapılan dar, bindirilmiş dikişlerdir. Bu dikişler, çoğunlukla, bir iğne ipliğinin yukarıdan ve alttan iki lüper ipliği gerektiren bir kama dikişi ile dikilmektedir. Bu özel dikiş ve dikiş kombinasyonu, esnek bir bitmiş dikişle sonuçlanır.

Tişört için kullanılabilecek bir başka dikiş türü, dar bir kumaş parçası alan boyun çizgisinde olduğu gibi, bir dikişin etrafında katlandığı bağlı dikişlerdir.

Tişört Dikimi.

1 Tişört stili tasarlandı ve boyutlar desenlere aktarıldı. Boyut farklılıkları ve stil tercihleri ​​için ayarlamalar yapılır.

Kesme

2 Tişört bölümleri desenlerin boyutlarına göre kesilir. Parçalar, tüplü bir gövdeden veya ayrı ön ve arka bölümlerden, kollardan, belki ceplerden ve süslemelerden oluşur.

Ön ve arka montajı

3 Borulu olmayan kumaşlarda, ön ve arka bölümler için ayrı parçalar yanlara birleştirilmelidir. Basit, dar, bindirilmiş bir dikiş oluşturmak için dikiş hatlarında birleştirilir ve bir kumaş alan dikişi kullanılarak birbirine dikilir. Giysideki yırtılmalara neden olabilen, kumaşın ipliğini kesen bir iğneyi önlemek için özen gösterilmelidir parti kumaş.

Kolların montajı

4 Manşetler genellikle giysiye takılmadan önce tamamlanırlar, çünkü düz iken kumaşı hem daha kolay bir hale getirir. Otomatik bir sistem, kolları, konveyörle dikiş kafasına taşır. Kenar, üzerine katlanarak, hem dikişi hem de dikiş oluşturarak veya bir bant uygulayarak bitirilebilir. Bant, bindirilmiş bir dikiş olarak eklenebilir veya kenet üzerinde bağlayıcı olarak katlanabilir.

Pike kumaş,lakost kumaş,süprem kumaşı,tişört kumaşı,tişört nasıl dikilir,tişört hangi kumaşdan yapılır,tişört nasıl kesilir,tişört kumaşları,tişört kumaşı satan,tişört dikenler,tişört modelleri,yazlık tişört modelleri,tişört kumaşı pike,pike tişört kumaşı
Lakost Kumaş Pike Kumaş Tişört Kumaşları

Tişört gövdesi lakost kumaş, kılıf malzemesi önce dikilir ve daha sonra giysi içine yerleştirilir. Alternatif olarak, tişört “kesilmiş ve dikilmiş” ise, işlenmemiş kılıf yerine oturtulur. Daha sonra gömlekin son aşaması sırasında, manşon ve yan dikişler tek bir işlemde dikilir.

Etek dikiş

6 Giysi etek kısmı, genellikle bir üst kenar dikişi ile dikilir ve bu da esnek bir kenar ile sonuçlanır. Dikişin gerginliği, giysiyi yırtmadan kumaşın gerilmesine izin verecek kadar gevşek olmalıdır. Alternatif hem stilleri, kenar bitirme dikişlerinin bir kombinasyonunu içerir.

Cepler ekleme

7 Cepler, gündelik kullanım için tasarlanan Tişörtler üzerine dikilebilir. Daha yüksek kaliteli tişörtler, cebine bir ara kat oluşturacak ve böylece şeklini koruyacaktır. T-shirt cepheye dikilirken, telalar cebin içine sokulur. Cepler otomatik ayarlayıcılar ile giysiye bağlanabilir, böylece operatör sadece kumaş parçalarını düzenlemek zorundadır ve mekanik ayarlayıcı cebi konumlandırır ve dikişi diker.

Omuz dikişlerinin dikilmesi

8 Genel olarak, omuz dikişleri basit bir üst üste bindirilmiş dikiş gerektirir. Yüksek kaliteli T-shirt üreticileri, dikişleri bant veya elastik ile güçlendirebilir. Tişörtün pike kumaş  tarzına bağlı olarak, omuzdaki dikişler, boyun bandı takılmadan önce veya sonra tamamlanabilir. Örneğin, boru şeklinde bir boyun bandı uygulanacaksa, omuz dikişleri önce kapatılmalıdır.

Boyun bandı takılması

9 Ekip boyunluk gömlekleri için, boyun kenarı, giysiye tutturulduğu dış kenardan daha kısa bir çevrede olmalıdır. Böylece, boyun bandı şişmeyi önlemek için doğru miktarda gerilmelidir. Borulu boyun bantları elle uygulanır. Bantlar katlanır, yanlış taraflar birlikte hafifçe gerilir ve boyun çizgisiyle hizalanır. Bindirilmiş dikiş ile dikilir.

Bound dikişler bir kapak dikişiyle tamamlanır ve elde edilmesi kolaydır. Bağlı dikişler çeşitli boyun çizgisi stilleri üzerinde kullanılabilir. İşlem, süprem kumaş katlayan ve ona gerdirme uygulayan makinelerde yivli kumaşın beslenmesini gerektirir.

Düşük fiyatlı gömleklerdeki bazı boyun bantları, giysinin ön ve arka boyun çizgisine ayrı olarak tutturulur. Böylece, omuz dikişleri dikildiğinde, boyun bandı üzerinde dikişler görülür.

V boyunları , boyun bandını alıştırma veya azaltmanın ekstra adımını gerektirir . Önceki süreçte, bir taraf diğerinin üzerinde katlanır. Uzaklaştırılmış bir dikiş daha karmaşıktır, bir operatör bandın doğru bir şekilde üst üste gelmesini ve gabardin kumaş bandın merkez cephesinde dikiş yapmasını gerektirir. V yakalı bir görünüm için daha kolay bir yöntem, bandı boyun çizgisine tutturmak ve daha sonra bir V oluşturmak için bir tuck dikmek.

Boyun çizgisini bitirmek

Üst üste bindirilmiş dikişler bulunan 10 adet yaka çizgisi bantlanabilir, böylece gömlek daha güçlü ve daha rahattır. Bant kumaş parçası alan bu alanı da güçlendirmek ve dikişi düzleştirmek için sırt ve omuz dikişleri boyunca uzatılabilir. Dikiş daha sonra dikişli veya üst dikişlidir.

Etiket ayarı

11 Boyun çizgisinin arkasına genellikle bir veya daha fazla etiket yapıştırılır. Etiketler, üretici, boyut, kumaş içeriği ve yıkama talimatları hakkında bilgi sağlar.

Opsiyonel özellikler

12 Bazı T-shirt’lerin dekoratif amaçlı eklenmiş süs veya ekran baskıları olacaktır. Bebekler için özel T-shirtlerin başında daha büyük açıklıklar vardır. Omuz dikişleri boynun yakınında açık bırakılır ve düğmeler veya diğer tutturucular eklenir.

Finiş işlemleri

13 T-shirtler kumaş, dikiş ve ipliklerdeki kusurlar için incelenir.

14 Yüksek kaliteli Tişörtler, paketlenmeden önce buhar tünellerinden geçirilebilir. Paketleme, tişörtü tipine ve istenen dağıtım çıkışına bağlıdır. İç çamaşırlar için, gömlekler, ürünle ilgili bilgileri listeleyen, genellikle şeffaf plastik şifon kumaş olan önceden basılmış torbalarda katlanır ve paketlenir. Gömlekler nakliye sırasında ve rafta şeklini koruyacak şekilde bir karton parçasının etrafına katlanabilir veya katlanabilir. Son olarak, onlarca düzine veya yarım düzine kutulara yerleştirilirler.

Kalite kontrol

Giysi imalatında faaliyetlerin çoğu federal ve uluslar arası yönergeler tarafından düzenlenir. Üreticiler ayrıca şirket için kurallar belirleyebilir. Uygun boyutlandırma ve yerleştirme, uygun iğneler ve dikişler, ilmek tipleri ve inç başına ilmek sayısını içeren T-shirt endüstrisine özel olarak parça kumaş alanlar uygulanan standartlar vardır. Dikişler, giysinin dikişi kırmadan gerilmesini sağlamak için yeterince gevşek olmalıdır. Sarmalar kıvrılmayı önlemek için düz ve geniş olmalıdır. Tişörtlerin, vücuda düz durması gereken boyun hatlarının düzgün şekilde uygulanması için de kontrol edilmesi gerekir. Boyun çizgisi hafifçe gerildikten sonra düzgün bir şekilde iyileşmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın