Neden kıyafetler önemlidir: Elbise Kumaşları. Kumaş Alan

Neden kıyafetler önemlidir: Gardırobunuz sizin hakkınızda ne diyor.

Kıyafetler her zaman olduğu gibi kişiliklerimizi ‘söylemekten’ etkileyici olmamıştır. Sadece yüzyıllar boyunca teknik gelişmelerin bir sonucu olarak moda seçimleri önemli hale geldi.

İlk uygarlıklarda, giyimin temel amacı bizi sıcak ve nispeten kuru tutmaktı, bugün merkezi ısıtma evlerimizi ısıtır, hayatta kalmamıza yardımcı olmak için yalnızca şifon kumaş kıyafetlere olan bağımlılığımızı azaltır. Giysiler pratik bir varlıktan sosyal bir markere doğru gelişti: kendimizi görme şeklimizi etkilerler. Olmak istediğimiz ışıkta görülmemize yardımcı oluyorlar ve aynı zamanda kişiliğimizi ve sosyal statümüzü ortaya çıkarıyorlar.

Pek çok toplumda, kıyafet duygusu kişisel servet ve zevkleri bunu en canlı olarak genellikle daha kısa hale – Taylor bir ülke sade harcama alışkanlıkları gabardin durgunluk girer ve benimser olarak refah zamanlarında, zıt sonuç görülebilir iken, kadınlar genellikle uzun elbiseler doğru bir tercih gösterdiğini kaydetti penye parçası alanlar.

Elbise Kumaşı Parti Kumaş Alanlar Kumaş Alan

Kıyafet anlayışımızdaki ikinci önemli etki, milyonlarca yıllık bir tür olarak gelişmenin bir sonucudur. Birçok hayvanda olduğu gibi, evrimsel viskon kumaş psikolojideki eş seçimi kavramı kumaş parçası alan davranışlarımızın eş bulma ve üreme çabalarımız tarafından belirlendiğini göstermektedir.

Bu tür stok kumaş alan türlerden türe değişir, ancak insanlarda, kıyafet yaratma ve giyme yeteneğimiz, kendimizi bir kalabalıktan ayırt etme ve bir eş bulma çabamda bireysellik göstermemize eşdeğer bir avantaj sağlar. Tersine, biz de kalabalığa karışmak için kıyafetler kullanabilir ve üniforma giydirerek bireyselliğimizi gizleyebiliriz.

Kıyafet anlayışımızın 21. Yüzyıldaki itibarımız için ne kadar önemli olduğunun farkında olmak için hevesli bir modacı veya düzenli bir Moda Haftası parça kumaşçılar olmanıza gerek yok. Giydiğimiz kıyafetler, eşlerimize ve yabancılarımıza güçlü sinyaller göndererek, göstermek istediğimiz öz imajını yansıtıyor.

Yine de, birçoğumuz, sokaktaki veya ofisteki insanların gardırop seçimlerimizi nasıl yorumladığının psikolojisini gerçekten anlıyoruz ve bu izlenimin, onlara aktardığımıza inandığımızdan ne kadar farklı olabileceği?

Etkilemek için Giyinmek?

“Etkilemek için giyinme” atasözünün yanı sıra, randevu ile ilgili olarak giyim seçimlerinin psikolojisi hakkında ne biliyoruz?

Öncelikle, potansiyel ortakları nasıl ‘etkilemek’ istediğimiz fikrini ele alalım. İnterlok kumaş yaptığı bir araştırma tarihte potansiyel ortakları nasıl aldattıkları konusunda 90’dan fazla erkek ve kadını araştırdı. Araştırmacılar, her kumaş alan de çıkarken aldatmaca kullanma eğiliminde olduğunu, ancak farklı amaçlarla kullandıklarını tespit etti.

Erkeklerin, eşlerini sunabilecekleri güvenliği vurgulayarak tarihlerini etkilemeye çalıştıkları tespit edilmiştir – örneğin, finansal durumlarını abartarak veya taahhüt etmeye hazır olduğunu göstermeye çalışarak. Bununla birlikte keten kumaş kadınlar beden imajlarına gelince aldatıcı olmuş tarihine daha çekici görünmek için fiziksel özellikleri abartmışlardır.

Her iki durumda da, giyim bir rol oynayabilir.

Kıyafet seçimlerimizdeki bir diğer faktör, erkeklerin ve kadınların, farklı renkleri algılayıp yorumlama şeklidir.

Parça Kumaş Alan Kumaş Parçası Alan Şifon Kumaş Krep Kumaş Viskon Kumaş

Bir deneyde parti kumaş alanlar araştırmacılar insanları farklı renkli kıyafetlerle fotoğrafladılar ve katılımcılardan sonuçtaki fotoğraflarda insanların çekiciliğini derecelendirmelerini istediler. Kıyafet renginin, erkeklerin hem erkeklerin hem de kadınların çekiciliğini nasıl değerlendirdiğini ve kadınların erkeklerin çekiciliğini nasıl değerlendirdiğini buldular. Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, giyim rengi kadınların diğer kadınlara ilişkin yargılarını etkilememiştir.

Bu bize şu soruyu getiriyor: hangi renkler çekici görünüyor?

Kırmızı giysilerin , katılımcıları, diğer renkteki giysileri giydiklerine kıyasla çekiciliği açısından konuları daha olumlu değerlendirmelerine yöneltme eğiliminde olacağını keşfetti .

Bu sonuç, bir parti kumaş restoranda servis ederken garsonların farklı renkli tişörtler giydiğinde, erkeklerin kırmızı tişört giyenler için diğer renklerde tişörtlerden parça penye alan daha yüksek ipuçları bırakma eğiliminde olduğunu belirten bir çalışmanın bulgularını açıklayabilir. Ancak, gömlek renginin kadın müşterilerin bıraktığı ipuçları üzerinde etkisi yoktu.

Elbise kumaşı,elbiselik kumaş,elbise kumaşı satan,elbiselik kumaş satanlar,elbiselik poliviskon,gece elbisesi,nişan için elbise kumaşı,düğün için elbise kumaşı,söz için elbise kumaşı,abiye kumaşı,bayan ceket kumaşı,bayan bluz kumaşı,bayan gömlek kumaşı,kilo ile kumaş alan,metre üstü kumaş alan,parça saten alan

Yorum Yap