Kumaş Üretimi Süreci Parti Kumaş

Kumaş

Kumaşın Üretim Süreci.

Kumaş üretimi için gerekli üç temel adım vardır. Kumaş oluşturmanın ilk adımı iplik üretimidir. Burada, hasat edilmiş ve işlenmiş olan ham maddeler ham liflerden ipliğe ve ipliklere dönüştürülür. Bu, elyafları döndürerek yapılır. Eğirme elle yapılabilir krep kumaş ancak bu işlem oldukça sıkıcı ve zaman alıcıdır. Bu günlerde, eğirmenin büyük çoğunluğu çıkrık tarafından yapılmaktadır. Elyaflar tekerlek boyunca çekilir ve döndükçe parti kumaş elyaflar bobin adı verilen silindirik bir cisim üzerinde toplanır. Masura, şimdi uzun bir spot iplik teli veya ipliğe bağlı olan bükülmüş elyafları tutar. Bir sonraki adımda, bobinler ipliğin kumaşa doğru yoluna devam edeceği başka bir makineye aktarılacaktır.

Kumaş Üretimi Parti Kumaş Stok Kumaş Spot Kumaş.

Hammaddeler ipliğe dönüştürüldükten sonra, üretim sürecinde ikinci aşamaya hazır hale gelirler ve bu da bu münferit iplikleri kumaş oluşturmak için bir araya getirmeyi içerir. İpliği bir araya getirme işlemine dokuma denir. Dokuma, dokuma tezgahı olarak bilinen bir makinede yapılır ve iki takım iplik alanlar gerektirir. Çözgü seti adı verilen ilk set, gergin bir şekilde metal bir çerçeveye gerilmiş durumda. Atkı adı verilen ikinci çubuk, çubuk başına bir parti iplik ile metal çubuklara bağlanır. Dokuma tezgahı, atkıya şifon kumaş nasıl dokunması gerektiğini bilmesini sağlayan bir bilgisayar tarafından kontrol edilir.

Kumaş dokuma işleminden sonra, dokuma tezgahından çıkarılır ve son adıma hazırdır: işleme. Tezgâhtan yeni çıkmış kumaşın yeşili denir ve alışık olduğunuz net beyaz çarşaflar ya da giysiler gibi hiçbir şeye benzemez. Renksiz ve kirlilik, tohum parçacıkları ve enkaz dolu saten kumaş. Yararlı tekstillere dönüştürülmeden önce temizlenmelidir. İlk olarak, temel rengi saflaştırmak için ağartıcı ile muamele edilir. Daha sonra kumaş parçası alanlar çoğu elyafta doğal olarak oluşan yağları, balmumu ve diğer elementleri çıkarmak için çeşitli kimyasallar ve temizleyicilerle işlem yapılır. Son olarak, hazır giyim ve tekstil üreticilerine gönderilmeye hazırdır gabardin.

Kumaş.

Dokuma kumaş dokumaya ek olarak, örme ve tığ işi dahil olmak üzere kumaşı birleştirmek için başka yöntemler de vardır. Her ikisi de geleneksel olarak yün malzemeleriyle ilişkilendirilirken viskon kumaş kroşe de dantel üretiminde yaygındır. Her ikisi de geleneksel olarak elle yapılır. El tezgâhları da dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve el dokuması tekstil ürünleri tüketiciler arasında çok popüler olma eğilimindedir keten.

Dünyadaki kumaş ve konfeksiyon üreticilerinin çoğu, çoğu kadın ve çocuk, son derece zayıf çalışma koşullarında çalışıyor. Her ne kadar benzer sorunlarla uğraşan eşofman ve fabrikaların varlığını azaltmaya yardımcı olmak için anlaşmalar yapılmış olsa da, birçok ülke bunları onaylamada başarısız oldu.

kumaşın üretim aşamaları kısaca,döşemelik kumaş üretimi nasıl yapılır,kumaş üretim teknikleri,keten kumaş üretimi,gömleklik kumaş üretim aşamaları,peynirin üretim aşaması,örme kumaş üretimi,dokuma üretim aşamaları,likralı örme kumaş özellikleri,örme kumaş fiyatları,likrali orme kumas,likralı örme kumaş nasıldır,likralı örme kumaş kullananlar,örme kumaş üretim aşamaları,likralı örme kumaş ozellikleri,likralı örme kumaş kışlık mı,

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın