Terletmeyen Kumaş Hangisi?

Bebekler için terletmeyen kumaş,kaşkorse kumaş terletir mi,terletmeyen koltuk kumaşı,ter tutmayan kumaş,terletmeyen kumaşlar hangileri,sandy kumaş terletirmi,

Bebekler için terletmeyen kumaş,kaşkorse kumaş terletir mi,terletmeyen koltuk kumaşı,ter tutmayan kumaş,terletmeyen kumaşlar hangileri,sandy kumaş terletirmi,

Terletmeyen Kumaş Hangisi ?

Yaz her zaman sadece bir tatil, güneş ve deniz değildir. Bazen, çoğu için ciddi bir stres ve test haline gelen dayanılmaz ısıdır. Tabii ki, çok fazla giydiğimiz kıyafetlere bağlıdır, çünkü bazı dokular cildin normal nefes almasına müdahale eder ve gözenekleri tıkar (çoğunlukla yapay dokular). Yaz sıcağına rahatsızlık vermeyecek ve hatta tam tersi olan doğal malzemeleri tercih etmek daha iyidir – gün boyu sizi yeniler.

Terletmeyen 7 Kumaş

1. Pamuk

Pamuk, vücuda yumuşak ve hoş olan ve cildi tahriş etmeyen doğal kumaşların en ünlüsüdür. Aynı zamanda nemi iyi emer ve yeterince çabuk kurur. Eksi, belki de, sadece kumaşın kolayca buruştuğunu ve yıkandıktan sonra boyutunun küçülebildiğini ayırt edebiliriz. Vücudun nefes almasına müdahale etmez ve özellikle yaz aylarında önemli olan serin tutar. Çeşitli kumaş parçası alanlar elbiseler, gömlekler, üstler, pantolonlar ve çoğu yazlık giysiler aktif olarak pamuktan üretilir. Pamuklu çamaşırları 40 dereceden fazla olmayan bir sıcaklıkta yıkamanız ve düzleştirilmiş bir şekilde kurutmanız önerilir. Hafif nemli giysileri ütülemek daha iyidir.

2. Keten

Keten, uzun süre serin tutan “soğuk” bir kumaş olduğu için yaz için en iyi malzemelerden biri olarak kabul edilir. Nemi iyi emer, güneşte solmaz ve oldukça dayanıklıdır. Eksileri – kumaşın elastikiyetinin olmaması ve kolayca kırışabilmesi. Yaz aylarında keten elbiseler, gömlekler, pantolonlar, çantalar ve şapkalar popülerdir. Keten, pamuk gibi, yüksek sıcaklıkta yıkanması ve “oturabileceği” için bir “kurutucu” içinde kurutulması önerilmez. Ütü yapmak zordur, bu nedenle yüksek sıcaklıkta ve buhar kullanarak yapmak kumaş alanlar daha iyidir.

3. İpek

Tarihinin başlangıcı Eski dayanan en asil ve buna göre pahalı kumaş. Şenlikli etkinlikler ve yaz aylarında kıyafet kurallarına uyum için iyidir. Malzeme çok karamsar – özel bakım gerektirir. Güneşte solmaya, yıkama sırasında solmaya veya uzun süre nem lekeleri bırakmaya başlayabilir. İpekten çamaşır yıkamak sorunlu bir iştir. Hassas kumaşlar için özel bir toz kullanarak 30 dereceden daha yüksek olmayan bir sıcaklıkta el yıkama tercih etmek daha iyidir. Kurutma ayrıca giysileri sıkmadan veya bükmeden dikkatlice yapılmalıdır. Her durumda, birkaç ipek elbise ve üst kısım gardırobunuza eklemeye değer.

4. şifon

Güzel uçan elbiseler, bluzlar ve şifon etekler harika bir yaz seçeneğidir. Birkaç yüzyıl önce, sadece yüksek toplumdan bayanlar şifon kıyafetler giymeyi göze alabilirdi, ancak şimdi onları hemen hemen her mağazadan kolayca satın alabiliriz. Muhtemelen cephaneliğinde şifon kumaş alanlar şal ve eşarp var. Bu şeyler oldukça karamsar. Yumuşak bir toz kullanarak ellerinizle yaklaşık 30 derecelik bir sıcaklıkta yıkamak daha iyidir. “Daha kuru” bir giysi kurutmak buna değmez, çünkü daha kötüsü değişebilir. 120 dereceden daha yüksek olmayan bir sıcaklıkta yanlış taraftan ütülediğinizden emin olun.

5. Basma

Hafifliği ile bilinen bir pamuklu kumaş türüdür, bu nedenle bu malzemeden yapılmış yaz kıyafetleri çok popülerdir. İnce ve hassas keten örgü malzemesi esas olarak elbiseler yapmak için kullanılır (hatırlayın, eski şarkılarda bir elbiseli bir kız”?) Ve çeşitli üstler ve tişörtler. Hem monofonik hem de çiçekler veya “kaz pençeleri” gibi çeşitli küçük çizimlerle iyi görünüyor. Kumaşın tek dezavantajı, güneşte solup dökülmesidir. Bakım gelince, pamuğa nasıl bakılacağı neredeyse aynıdır.

6. Saten

Bebekler için terletmeyen kumaş,kaşkorse kumaş terletir mi,terletmeyen koltuk kumaşı,ter tutmayan kumaş,terletmeyen kumaşlar hangileri,sandy kumaş terletirmi,

Kumaş ipekten daha ucuz, ama pamuktan daha pahalıdır. Doğru renk ve stil seçimi ile saten kıyafetler size ipekten daha kötü bakmayacak. Kumaşın birkaç avantajı vardır: kırışmaz, çok sayıda yıkamaya dayanabilir, alerjiye neden olmaz ve dayanıklıdır. 60 dereceye kadar sıcaklıklarda yıkayabilirsiniz ve ütüleme ile ilgili özel bir öneri yoktur.

7. ince ceket

Spot Kumaş kesinlikle yaz değil gibi görünüyor, ancak serin bir yaz akşamı veya gece toplantılarında vücuda rahatsızlık vermeden sizi ısıtabilir. Yaz aylarında bile, gardırobunuzda birkaç yün hırka veya kazak olsun: temelde birçok ilginç yaz görünümü yaratabilirsiniz. Ceket biraz kirli ve neredeyse kırışmıyor. Hala yıkamanız gerekiyorsa, ılık suda (30 dereceden yüksek olmayan) yapın, sıkmayın ve kumaş bozulabileceğinden pili veya “kurutucuyu” kurutmayın. Poliviskon Kumaş Alınır.

Yorum Yap