İpek Şifon Kumaş Nedir? Spot Şifon Kumaş Alınır.

Desenli ipek şifon kumaş,ipek şifon kumaş nedir,ipek şifon elbise,ipek şifon şal,parça ipek kumaş,ipek kumaş üreticileri,ipek kaşmir kumaş, ipek kumaş çeşitleri,abiye kumaş isimleri,

Desenli ipek şifon kumaş,ipek şifon kumaş nedir,ipek şifon elbise,ipek şifon şal,parça ipek kumaş,ipek kumaş üreticileri,ipek kaşmir kumaş, ipek kumaş çeşitleri,abiye kumaş isimleri.

İpek Şifon Kumaş Nedir?

İpek Şifon ekili İpek‘ten yapılmış bir kumaştır; sıkıca bükülmüş ince ipliğe sahip düz bir örgüyle dokunan son derece ince kumaş, yarı saydam kumaştır. Genellikle eşarplar ve bluzlar için kullanılır.

İpek, bazı güveler, örümcekler ve diğer böcekler tarafından üretilen bir protein filament lifidir.

İpek nasıl yapılır?

İpek kumaş esas olarak Bombyx Mori adı verilen ‘İpekböceği Güveleri’ tarafından oluşturulur. Bu larvalar, filament lifi olan tek doğal lifi üretmek için Dut yaprakları üzerine beslenir. Bu, şartlar üretim için gerekli olan ürünler sonsuzsa, uzun bir sürekli lif olabileceği anlamına gelir. Solucan, pupa yaşam aşamasına girdiğinde protein benzeri bir madde salgılar. Bu proteine ​​Serisin denir ve koruma için bir koza içinde solucanın etrafına sarılır. İpek hasadı için en yaygın yöntem pupa’yı solucan suyuna ve daha sonra da sakız benzeri proteini yumuşatmak için soğuk suya batırmaktır. İpek filamenti daha sonra rafine edilebilir ve çile içine sarılmaya hazır hale getirilebilir ve daha sonra çeşitli ipek kumaşlara dokunabilir.

İpek üretimi için ipek solucanları yetiştirme uygulaması ‘ipekböceği’ olarak bilinir ve Çin’de binlerce yıldır uygulanmaktadır ve ulusal bir sırdır. Bununla birlikte, günümüzde ipek, Çin’de, Japonya ve İtalya’da ve diğer birçok ülkede hala yaygın olarak yetiştirilmektedir.

Şifon ipek, doğal ipekten yapılmış pahalı tek katmanlı, en ince kumaştır. Genellikle, mukavemet için biraz polyester eklenir. Havadar, renk derinliğine bağlı olarak değişen şeffaflık derecelerine sahip. Genellikle baskılı bir desenle üretilir. Basit bir örgü örgü kullanarak örgü yapın. Ürünleri keserken ve dikerken dikkat ve doğruluk gerektirir – yalnızca yüksek kaliteli ekipmandaki en iyi profesyoneller onunla çalışır. Bu malzemeden yapılmış zarif, kadınsı, çok şehvetli uzun elbiseler ve etekler gardırobunuzun en önemli noktası olacak.

Şifon saten hem görünüm hem de dokunuşta şeffaf pürüzsüz bir maddedir. Narin kumaş, düğün ve zarif elbiseler, bluzlar ve etekler için idealdir. Astar malzemesi olarak da kullanılabilir. Kompozisyon, ürün etiketinde okunan en çeşitli olabilir.

Pamuk şifon – doğal pamuk esaslı, genellikle “streç” etkisi için likra (likra) gibi elastik katkı maddeleri eklenir. Kalın, ancak hafif malzeme, zayıf kırışıklıklar, iyi nefes alır, çocuklar için dikiş kıyafetlerinde uygulamasını kumaş parçası bulur.

Şifon – ipeğe dayanan hafif saydam bir malzeme, yansıtıcı bir dokuya sahiptir. Öyle bir şekilde dokunur ki, kumaşın kıvrımlarında koyulaştırıcı bir etki oluşur ve ana gölgeden daha koyu bir ikinci gölge oluşturur. Elbise tonlarının bu tür modülasyonları, özellikle hareket halinde, yumuşak bir yüzen oyunu yaratır. Etkiyi arttırmak için, bileşime sıklıkla eklenir.

Püskürtmeli şifon – buna göre püskürtülen muhteşem bir kumaş. İlk başta, sadece gümüş ve altın modadaydı, ancak bugün çeşitli renk seçeneklerini görebiliyoruz. Dahası, sadece sürekli yöntemle değil, aynı zamanda şifaya cazibe ve sofistike ekleyen çeşitli desenlerle de uygulanır.

Farklı ipek solucanı

Tekstil üretiminde kullanılan en yaygın ve yaygın ipekböceği türü ancak Tayland’da Tayland İpek kumaşları için kültürlü Bombycidae ve vahşi Saturniidae ırkları kullanırlar.

Tasar, Muga ve Eri ipeği ipekböceğinin diğer varyasyonlarıdır. Bunlar çoğunlukla vahşi, uzak ormanlarda bulunur ve ‘Vahşi’ İpek üretir. Bu aynı zamanda da bilinir. Bu tür ipek genellikle geleneksel şekilde yaratıldığı için daha az parlak bir görünüme ve sapa sahiptir, Silkworms kozadan kendi yollarını çiğnemek ve bu nedenle sürekli filamanı kırmaktır.

İpek Kumaşın Temel Fiziksel Özellikleri

İnce, Pürüzsüz, Parlak Sap

Zarif Örtü

Elastik, kırışmaya karşı oldukça dayanıklı

Zayıf bir elektrik iletkeni olması nedeniyle oldukça yapışkan ve statik olabilir

Çevresindeki en güçlü doğal liflerden biri

Dayanıklı ve Hafif

Serin, aynı zamanda iyi bir yalıtkan, gerektiğinde sıcaklık sağlar

Sentetik elyaflar gibi kaygan değil

Nemi iyi emer

Işığı yansıtır ve parlak bir görünüm verir.

Güneş ışığına zayıf direnç

Şeklini iyi korur ve nispeten düzdür

Kolayca boyanır

Parti şifon kumaş alanlar

Sadece küçüleceği için kuru temizleme olarak önerilir

Tıp mesleğinde cerrahi sütürler oluşturmak ve emilemeyen özellikleri ve düz, kaşıntılı olmayan ipliği nedeniyle cilt alerjisi olanlara yardımcı olmak için kullanılabilir.

Poliüretan kaplama ile su geçirmez hale getirilebilir.

Filament ipek esas olarak saf bir elyaf olarak üretilse de, iki amaç ve dolayısıyla daha fazla son kullanım amaçlı kumaşlar oluşturmak için diğer kumaşlarla harmanlanabilir. Elastan ile karıştırıldığında, iyi gerilen parlak bir kumaş oluşur.

İpek Şifon Kumaş Yıkama ve ütüleme

Uygun bakım, kumaşın bileşimine bağlı olarak belirli kurallara uyumu ima eder, önce ürün üzerindeki etiketi okumalısınız.

Desenli ipek şifon kumaş,ipek şifon kumaş nedir,ipek şifon elbise,ipek şifon şal,parça ipek kumaş,ipek kumaş üreticileri,ipek kaşmir kumaş, ipek kumaş çeşitleri,abiye kumaş isimleri,

Spot Şifon malzemeyi ılık suda (30-40 derece) manuel olarak veya yumuşak modda ve her zaman özel bir torbada makine ile yıkayabilirsiniz. Çamaşır suyu olmayan narin kumaşlar için tozu, tercihen çocuklar için seçiyoruz. Bileşimde doğal ipek varsa ve kontaminasyonlar güçlü ise – kuru temizlemeye verilmelidir.

Düzleştirmeden sonra gölgede sıkmadan kurutun. İpek içermeyen ürünler için hafif sıkma önerilir. Kurutma için mandallar kullanılamaz.

İpek şifon sadece içeriden kuru yöntemle ütülenmelidir, aksi takdirde kumaş kırışacaktır. Ütü ayarlayıcıyı “ipek” konumuna getirin. Sentetiksiz pamuk – “yün” modunda. Bileşimde çok fazla sentetik varsa, en zayıf sıcaklık koşullarında demir yapın. Bu genellikle “naylon” dur.

Ütüde çizik ve görünür hasar olmamalıdır, ancak ideal olarak demir ile ürün arasındaki conta gibi yassı demir – ince doğal kumaş parçası kullanmak daha iyidir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!