Krep Şifon Kumaş Nedir? Kumaş Alınır.

Krep şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon kumaş nasıldır,fransız şifon kumaş fiyatları,gri şifon kumaş,şifon kumaş eminönü,krep demor kumaş fiyatları,multi şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon metresi,

Krep şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon kumaş nasıldır,fransız şifon kumaş fiyatları,gri şifon kumaş,şifon kumaş eminönü,krep demor kumaş fiyatları,multi şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon metresi,

Krep şifon nedir?

 Şifon krep, krep kumaşlara aittir ve karakteristik grenli bir desene sahiptir. Özelliği ipliklerin özel bir pansumanıdır, dokuların yapısını belirler. Maksimum büküm oluşturmak için özel örgü kullanılır. İş parçacıkları, önceden tanımlanmış bir algoritmaya dayalı olarak sola ve sağa yönlendirilir. Bu tür manipülasyonlar malzemeye olağandışı bir yoğunluk ve ilginç bir doku verir. Sadece ürüne bakarak, krep bükümünün kullanıldığını hemen anlayabilirsiniz. Şifon krep havadar, neredeyse opak bir kumaştır. Parça Kumaş Alanlar. Bu, akan ürünlerin dikilmesi için gereken kalitenin mükemmel birleşimidir. Perdelik kumaşlara kendini iyi verir. Küçük dalgalar, kıvrımlar veya klipler oluşturabilirsiniz. Kaba ve müdahaleci olmayacaklar, aksine ağırlık vermeden hacim yaratacaklardır. Gökyüzündeki veya deniz köpüğündeki ağırlıksız bulutlar gibi. Klasik şifon krep mat bir yüzeye sahiptir.

Krep Şifon Üretim özelliği

Şifon krep düz örgü vardır.

Şifon Kumaş Alanlar tüm kardeşleri arasında en dayanıklı olarak kabul edilir. Bu nedenle, şeyin aniden dikişte kırılabileceğinden veya parçalanabileceğinden endişelenmeyin. Bunun gerçekleşmesi için kayda değer bir çaba gerekmektedir. Keten dokuma en yaygın olanıdır. Onun sayesinde, ürünün ne önü ne de yanlış tarafı var. Onlar sadece birbirlerinden farklı değiller. Keten örgüsü en küçük rapora sahiptir. Bu durumda, atkı ipliği çözgü ipliği ile etkileşime girer.

Krep Şifon – ince kumaşın özel bir etkisi Bazen bir krep örgüsüne dayanan bir şifon krep kumaş alanlar oluşturulur. İkincisi kombine seçenekler olarak adlandırılır. Paspas ve düz dokumayı birleştirir. Belirli bir desene sahip olmadıkları için ince taneli olarak sınıflandırılırlar, ancak aynı zamanda grenli dokuda farklılık gösterirler. Çözgü ipliklerinin kaotik uzaması nedeniyle dokuma elde edilir. Bu sayede kumaş daha az kırışır ve kesilmesi daha kolaydır. Parti Şifon kumaş krep elbise kumaşlarını ifade eder. Temelleri kuvvetlice bükülmüş ipliklerden oluşur, ancak atkıda daha az bükülme lifleri kullanılır. Bu nedenle, yüzey küçük tanelerle saçılmıştır.

Özellik

Bu kumaşı dikiş için kullanmaya ve ondan bir şey alıp almayacağınıza anlamak için her şeyi raflara koyacağız. Artıları ve eksileri hakkında konuşalım. Avantajları: Havadar, ama aynı zamanda yoğun kumaş; İki taraflı yüzey; İlginç grenli doku; Çekme mukavemeti ortalamanın üzerindedir; Çeşitli tonlar; İyi dökümlü; Şifondan farklı olarak, parlamaz; Dokunmak hoş; Yıkama sırasında pratik olarak solmaz. dezavantajları: Kesim kayabildiğinde, özel kelepçeler kullanmalısınız; Yıkarken biraz oturabilir; Kompozisyon doğal ipek ise, hassas bakım gerektirir.

Şifon Çeşitleri. Kumaş Alanlar.

Krep şifon

Buruşuk bir kumaş, ince bir ağ kaplamalı hafif ve yarı saydamdır.

İpek şifon

saten astar kumaş saten astar

19. yüzyılın başlarında ham ipek ile üretilen orijinal şifon, georgette’e göre daha yüksek bir parlaklığa sahiptir ve daha yumuşak bir his verir.

Polyester şifon

Sentetik iplikler, aynı şeffaflığa sahip ipek şifonuna çok benzer bir kumaş oluşturmak için kullanılır, iplikler daha güçlüdür ve aynı parlak görünüme sahiptir.

Naylon şifon

Polyester şifondan önceki ilk sentetik şifon olarak üretildi. Naylon şifon polyesterle aynı mukavemete sahiptir ve aynı fiyat noktası civarındadır.

Ne Tür Giysiler Yapılıyor?

Olağanüstü şifon özelliklerini gözden geçirdikten sonra, bu kumaşların çeşitli giyim ve aksesuar parçalarına dikildiğinde yüksek popülerliğin tadını çıkarması şaşırtıcı değildir:

elbiseler (akşam, düğün, yazlık elbiseler)

bluzlar

shirtler

etekler

eşarplar

stoles

pareo

pantolon

hırka

yelek.

Şifon Kullanımı

Parti Şifon kumaş aslında terziler tarafından ince bir örtü olarak kullanıldı veya narin elbiseleri katmanlamak için kullanıldı. Fransızca şifon kelimesinin kökenleri kumaş veya bez olarak tercüme edilir, aynı zamanda parlayacak ince bir gazlı bez olarak da bilinir (yani ışıltı etkisi yaratarak ışığa izin verir).

Şimdi ipek şifon, vücutta oldukça gevşek olan hassas bir örtü oluşturmak için daha pahalı elbiseler ve eşarplar için kullanılıyor. İpek şifon da hassas lüks iç çamaşırları oluşturmak için kullanılır.

Polyester ve naylon şifon elbiseler ve katmanlı üstler veya ince yazlık giysiler için kadın giyiminde kullanılır. Eşarplar şifon ve özellikle krep şifonlarda tasarıma ekstra bir boyut katmak için popülerdir. Sentetik şifon, iç çamaşırında ucuz ve dayanıklı yön için yaygın olarak kullanılmaktadır, lüks önlükler de şifon ile yapılmıştır.

Sonuç

İpek şifonuna bir ipek olarak bakmak önemlidir, hassastır ve liflere zarar vermemek için doğru bir şekilde yıkanmalı veya ideal olarak kuru temizleme yapılmalıdır. İpek şifonu güvelerden uzak tutmak lifleri besleyebildikleri için önemlidir.

Krep şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon kumaş nasıldır,fransız şifon kumaş fiyatları,gri şifon kumaş,şifon kumaş eminönü,krep demor kumaş fiyatları,multi şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon metresi,

Sentetik şifonun bakımı daha kolaydır, çünkü lifler daha güçlüdür ve düşük ısıda normal bir yıkamada yıkanabilir. Ütüleme işaretlerini durdurmak için ütüleme, üst kısımda bir bezle düşük ısı olmalıdır.

Şifon hassas bir kumaştır ve hafif bir his için yaz aylarında kullanım için harikadır, ev için kıyafetleri veya dekoratif özellikleri katmanlamak için kullanılabilir, örneğin perdelerin üzerinde perdelik veya yaz aylarında perdeler yerine şeffaf. Daha yüksek bir parlaklığa sahip olduğu ve yarı şeffaf olduğu için polyester şifonlara göre daha büyük bir avantaja sahiptir. 

Yorum Yap