Gömlek İçin Ne Kadar Kumaş Gerekir? Gömlek İçin Kumaş.

Erkek gömlek için kaç metre kumaş gider,tesettür elbise için kaç metre kumaş gider,abiye elbise için kaç metre kumaş gider,kaç metre kumaş gider hesaplama,kırlent için kaç metre kumaş gerekir,bir erkek pantolon kaç metre kumaştan çıkar,erkek takım elbise kaç metre kumaştan çıkar,pileli etek kaç metre kumaş gider,

Erkek gömlek için kaç metre kumaş gider,tesettür elbise için kaç metre kumaş gider,abiye elbise için kaç metre kumaş gider,kaç metre kumaş gider hesaplama,kırlent için kaç metre kumaş gerekir,bir erkek pantolon kaç metre kumaştan çıkar,erkek takım elbise kaç metre kumaştan çıkar,pileli etek kaç metre kumaş gider.

Tek / Çift / İki Kat

Tipik olarak, elbise kumaşları Tek katlı veya Çift / İki katlı olabilir. Kat, tek bir iplik yapmak için birlikte bükülmüş ipliklerin sayısını ifade eder.

İki katlı kumaşlar genellikle tek katlı kumaşlardan üstündür. Pürüzsüz, keskin bir el hissine sahiptirler ve giymek için lükslerdir. Bu, tek katlı kumaşların lüks olmadığı anlamına gelmez – kompakt yapıya sahip daha yüksek sayıda tek katlı kumaşlar da aynı şekilde aranır.

100 / 2’lerdeki 2 veya 70/1’deki 1 kumaşın katını belirtir.

Kumaş Sayısı

Sayı, ucuz iplik ebadına işaret eder ve genel bir kural olarak, iplik sayısı o kadar yüksek olur; kumaşın daha lüks (ve pahalı) olmasını bekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, iplik sayısı her şey değildir – dokuma kumaşın kompaktlığı ve yoğunluğu, genel kumaş kalitesini belirlemede büyük rol oynar.

Daha yüksek sayımlı kumaşlar, nispeten daha ince oldukları göz önüne alındığında, daha kolay kırışma eğilimi gösterir. Bu nedenle, dokuma kumaş seçiminde önemli bir rol oynar.

100/2’deki 100 veya 70/1’deki 70 kumaşın sayısını belirtir.

Kumaş Bileşimi

Bir kumaşı örmek için çeşitli malzemeler kullanılabilir. En yaygın olanları Pamuk ve Keten’dir.

Uzun elyafları ve üstün kalitesi ile bilinen% 100 Mısır Pamuk, gömleklik kumaşın ilk tercihi.

% 100 Keten, en iyi sıcak havalarda kullanılan güçlü, dayanıklı bir malzemedir.

Eklenen streç için, Likra genellikle pamuklu kumaşla karıştırılır. Koton-Lycra karışımı tipik olarak dar kesim veya vücuda sarılma amaçlı gömlekler için çalışır.

Bir Gömlek için Kaç Metre Kumaş Gerekir?

Özel yapım gömlekler için ortalama kumaş uzunluğunu öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki verileri kullanabilirsiniz.

58-60 inç genişliğinde kumaş için 1,6 metre

36-44 inç genişliğinde kumaş için 2,25 metre

Unutmayın, dokuma kumaş (gömlek kumaşı) piyasada farklı genişliklerde mevcuttur. Ortak genişlikler 36 inç, 44 inç ve 58-60 inç’tir.

Mağazada ve çevrimiçi mağazalarda, gömleklik (dikişsiz kumaş) için kesilmiş parça kumaş 2,25 metre (genişlik 36-44 “) ve 1,6 metre (58-60”) metre cinsinden.

Bir gömlek üretim birimi (yerli markalar), farklı gömlek tasarımlarında kumaş gereksinimi için aşağıdaki tabloyu kullanır. Bunu faydalı bulabilirsiniz.

Gömlek tipi

Kumaş genişliği 60 inç olduğunda kumaş tüketimi 

Kumaş genişliği 44 inç olduğunda kumaş tüketimi

Resmi Tam Kol

1,6 metre

2.10 metre

Resmi Yarım Kol

1,4 metre

1,90 metre

Kısa Gömlek Tam kol

1,45 metre

1,90 metre

Kısa Gömlek Yarım Kol

1,3 metre

1,75 metre

Not: tek kat olarak birden fazla gömlek kesilmiş ve 1 arasında bir oranda 4 boy (S, E, L, XL) ‘de gömlek yapmak için kullanılabilir, fabrika: 2: 2: 1

Ayrıca, eğer büyük bir kontrol ve şerit deseni tekrar için dikkat terzi çizgileri maç ve kontrol gerekir, kumaş gereksinimi artacaktır.

Gelişmiş bilgi:

Seri üretimde ortalama kumaş parçası gereksinimi, ısmarlama gömlekten farklıdır. Seri üretimde olduğu gibi, fabrikada bir kat halinde birden fazla gömlek kesmek ve kumaşın iki ucundaki kumaş israfını azaltmak için kullanın. Ayrıca farklı gömlek boyutları (Küçük, Orta, Büyük, Ekstra Büyük) için, gömlek uzunluğuna bağlı olarak farklı bir uzunluk kumaş gereklidir. Spot Kumaş kullanımını en üst düzeye çıkarmak için desen yerleştirme yazılımı (marker yapımı) kullanırlar. Böylece gömlek başına parça kumaş tüketimini azaltırlar. Sonunda, bir gömleğin maliyeti kumaş tüketimine bağlıdır. Kumaştan tasarruf etmenin ve gömlek maliyetini optimize etmenin birçok yolu vardır.

Gömlekler için en iyi kumaş

Gömlek ya da kumaş satın almak için?

Gömlek kumaşı,gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömleklik kumaş,stok gömlek kumaşı,parti gömlek kumaşı,spot gömlek kumaşı,ucuz gömleklik kumaş,gömlek kumaşları,

Doğru yere geldiniz. Hayır, hayır, hayır, onları satmıyorum! Ama ne alacağım konusunda değerli bilgilerim var. Burada gömlek ve özelliklerini en iyi şekilde yapmak için kullanılan en favori kumaşları listeledim – yüksek kaliteli ve ince gömlek kumaşı arıyorsanız okumaya devam edin.

İnce pamuk

Çalıların etrafında dövmeyeceğim. Türkiye pamuğu gibi yüksek kaliteli bir pamuğu, en az 160 ila 220’lik yüksek iplik sayısına sahip iki katlı pamuktan alabiliyorsanız, daha fazla okumaya gerek yoktur. Gidin ve satın alın çünkü bu kumaşlarla yapılan gömlekler tüm zaman ve aşınma testlerine dayanacak ve sizi zarif ve zarif görünecek.

Poplin Kumaş

Özlü gömleklik parti kumaş, Poplin sıkı dokunmuş, altında örülmüş örgü deseni ile ince, yumuşak, pürüzsüz ve hafif bir kumaş yaratan küçük bir doku taşır. Poplin nefes alabilir, bu da yazları veya resmi durumlar için ceketler ve blazerler altında giymek için ideal seçimdir. İplik sayısı ne kadar yüksek olursa, kumaş o kadar lüks olur.

Oxford

Oxford kumaş biraz kaba ve ağır bir dokuya sahip olsa da, günlük olarak giymek için yumuşak, nefes alabilen ve dayanıklı bir kumaştır. Karakteristik ‘sepet’ örgüsü ile bilinen kumaş alanlar genellikle bir düğme yaka ile eşleştirilmiş gündelik gömlekler için ayrılmıştır. Her gardırop için çok yönlü bir ‘olmalıdır’.

Saten Kumaş

Bir tür tekstil örgüsü olan Saten, ortalama Poplin örgüsünden biraz daha parlaktır. Bu şekilde oluşturulan kumaş daha parlaktır ve gömleğe özel bir görünüm verir. Dokuma en klasik olarak ipek iplikle kullanılır, ancak diğer malzemelerle de kullanılabilir. Saten gömlekler bir ceketin altında veya gayri resmi gece ayarlarında iyi çalışır.

Erkek gömlek için kaç metre kumaş gider,tesettür elbise için kaç metre kumaş gider,abiye elbise için kaç metre kumaş gider,kaç metre kumaş gider hesaplama,kırlent için kaç metre kumaş gerekir,bir erkek pantolon kaç metre kumaştan çıkar,erkek takım elbise kaç metre kumaştan çıkar,pileli etek kaç metre kumaş gider,

Dimi

Popüler bir örgü olan Twill, kendine özgü diyagonal oluklu dokusu ile kolayca tanınabilir. Dimi kumaşlar, muadillerine göre yumuşak, daha ağır ve daha dayanıklıdır ve daha kolay örülür. Dimi, taze preslenmiş poplin’in yapabileceği aynı “net” görünümü vermeyecektir, ancak ütülemesi nispeten kolaydır ve kırışıklıklara karşı dayanıklıdır. Dimi gömlekler akıllı bilgilendirme gerektiren durumlar için iyi çalışır.

Jakar

Jakarlı kumaşlar, örgünün kendisinde genellikle renklerle desen oluşturan karmaşık dokuma teknikleri kullanılarak yapılır. Kumaşın kendisi oldukça sağlam ve ağırdır, gün boyunca kırışıksız bir görünüm sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın