Abiye Nasıl Yıkanır? Abiye Nasıl Ütülenir?

abiye nasıl yıkanır abiye elde yıkama abiye elbise elde yıkama abiye nasıl ütülenir abiye elbiseler

Abiye Elbise Evde Nasıl Yıkanır?

Mükemmel elbiseyi buldun ve ilk kez giydin. Şimdi temizlemelisin. Çoğu abiye elbise etiketi, elbisenizi profesyonel olarak kuru temizlemeniz gerektiğini gösterir, ancak kuru temizleme pahalıdır. Neyse ki, elbiseniz suni ipek, asetat, deri veya süet olmadığı sürece, evde su ve yüz sabunu kullanarak kolayca temizleyebilir ve bu sayede işlemde para tasarrufu yapabilirsiniz.

Bir lavaboya veya kovaya 2 yemek kaşığı sabun dökün. Lavabo veya kovayı soğuk musluk suyuyla doldurun. Akan su sabunu köpüklendirmelidir. Köpüklerin oluşmadığını fark ederseniz, 2 yemek kaşığı sabun daha ekleyin ve köpüklenene kadar ellerinizle karıştırın.

Elbiselerini yedi ila sekiz kez köpüklü suya sokun ve iyice ıslatın.

Elbisenin koltuk altlarını ve yakalarını parmaklarınızla ovalayın. Kol delikleri veya bileziğin etrafında boncuk veya dantel varsa, detaylandırmayı sökmekten kaçınmak için ekstra yumuşak olun. Başka sorunlu alanlar varsa, onları temizlemek için parmaklarınızı kullanın.

Lavabonuzu veya kovayı boşaltın ve temiz, soğuk suyla doldurun. Önlüğü yedi veya sekiz kez temiz suya daldırarak durulayın. İyice durulayıncaya ve artık sabun görünmeyene kadar devam edin.

Bir havlu kumaş havluyu yere veya masaya düz olarak yerleştirin. Elbise düz bir şekilde havlu üzerine yatırın. Elbise üstünden başlayarak, havluya yuvarlayın. Siz dönerken, suyu dışarı bastıracaksınız. Tamamen yuvarlandıktan sonra havluyu ve elbiseyi açın.

( daha fazla bilgi için leke çıkarma kılavuzumuza bakın).

Zemine veya masaya ikinci bir havlu koyun. Cüppe bu havluya taşıyın. Önceki adımda yaptığınız gibi havlu ve elbiseyi yuvarlayın.

Elbisesi temiz, kuru havlulara aktarmaya devam edin, su artık elbiseden damlamayana kadar birlikte yuvarlayın.

Elbisenizi düz bir yüzeye aktarın. Yeniden şekillendirin ve kurumasını bekleyin.

Abiye Nasıl Ütülenir?

Öncelikle ütünüzü mevcut olan en düşük ısı ayarına getirin ve sonra elbisenizi yakmamak için tülün üzerine bir havlu koyun. Ütünün çok uzun süre tek bir yere oturmaması için hızlı hareket edin, bu da güzel balo elbisenizin erimesine veya daha da kötüleşmesine neden olur. Sonunda ütünüzdeki buhar özelliğini kullanın. Havlunun elbisenin üstüne yerleştirilmesiyle, buhar için ütünün üzerindeki düğmeye basın. Kırışıklıkların dışarı çıkıp elbisenize zarar vermediğinden emin olmak için ütüyü ve havluyu çıkarın.

Balodan Sonra Elbisenizi Nasıl Saklayabilirsiniz.

Elbisenizi temizleyip onardıktan sonra, mümkünse aynı güvenli yerde depoya geri dönme zamanı. Bir balo elbisesi, düğünler ve toplar gibi gelecekteki resmi etkinliklere her zaman tekrar takılabilir. Hatta yeni bir elbiseye dönüştürmek için bazı özelliklerin değiştirilmesini veya değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

abiye nasıl yıkanır abiye elde yıkama abiye elbise elde yıkama abiye nasıl ütülenir abiye elbiseler

Elbisenizi kutuya veya askıya ve kapağa geri koyun. Yine, bol miktarda alan bıraktığınızdan ve giysinizin tamamen temiz olduğundan emin olun. Bir böcek kovucuyu yeniden uygulamanız gerekir. Elbisenin taze kokusunu korumak için lavanta gibi kokulu bir el çantası kutunuza veya askıdan bant ekleyin.

Giysiyi periyodik olarak kontrol etmeniz gerekecek. Depolamadan çıkarın, asın ve güneşten nefes almasına izin verin. Güve deliklerini kontrol edin ve hata tedavilerini tamamlamaya devam edin. Şekli korumak için düzenli olarak buharla temizleyin ve böylece zamanla bozulmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın