Leke Nasıl Çıkar? Leke Çıkarma

lekeler nasıl çıkar,leke çıkarma,kumaştan leke nasıl çıkar,

Leke Nasıl Çıkarılır?

Göze çarpan bir leke nedeniyle favori elbisemiz aniden giyilemez. Ancak, en sevdiğiniz tasarımı bir daha asla giyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu inatçı lekeleri kaldırmanın ve çıkarmanın yolları var!

Leke çıkarmaya çalışmadan önce tüm elbiselerimizin ilk önce kuru olarak temizlenmesi önerilir. Eğer süslenmişlerse, sadece leke temizlenmeli, boncuklar leke çıkarmadan uzak tutulmalıdır. Aksi takdirde, bezemeler, boncuk işi veya diğer dikilmiş özellikler zarar görür.

Ancak, acele ediyorsanız ve lekenizi hızla kaldırmaya çalışmak istiyorsanız, boncuksuz elbiseler üzerinde denenebilecek teknikler için ipuçlarımızı görebilirsiniz.

Hepimiz oradaydık. Elbisenize bir damla kırmızı şarap ya da sos döktüğünüzde o beceriksiz an başlar ve lekeyi asla çıkaramayacağınızdan endişe edersiniz.

Bu, özellikle böyle bir balo veya düğün resmi bir etkinliğe katılırken bir endişe kaynağıdır . Kendinizi bir leke ile bulursanız, bütün gece banyoda örtmeye çalışmak istemezsiniz. Ekrandaki leke ile dolaşmak da istemezsiniz.

Metre üstü kumaş,metre üstü kumaş satın alan, metre üstü şifon, metre üstü kot, metre üstü kot kumaş alan, metre üstü denim, metre üstü kadife, metre üstü kumaş alan, metre üstü kumaş alanlar, metre üstü kumaş satın alanlar, metre üstü penye, metre üstü penye alan, metre üstü süprem, metre üstü polar, metre üstü polar alan, metre üstü kot kumaş satın alanlar, metre üstü üçiplik, metre üstü ikiiplik, metre üstü viskon, metre üstü viskon alan,

Özel etkinliğinizi lekeler ve bunların nasıl gizleneceği konusunda endişe etmek yerine, rahatlayın ve leke çıkarma kılavuzumuza güvenin. En zor lekeleri bile gidermek için en iyi profesyonel ipuçlarını ve püf noktalarını bir araya getirdik. Bu ipuçları elbisenizi ve gecenizi kurtarabilir.

Çok kolay nefes alın! Talihsiz bir sıçrama ile sonuçlansanız bile, hızlı bir şekilde nasıl düzelteceğinizi bileceksiniz.

Hazır ol

Resmi bir etkinliğiniz varsa, yapabileceğiniz en iyi şey hazırlıklı olmaktır. Bu bir leke ile sonuçlanırsa. Yapmasanız bile, muhtemelen birileri olacak. Yardım etmek için birkaç aracınız varsa, her zaman kurtarmaya gelip başka birine yardım edebilirsiniz!

Kendi minyatür leke çıkarma kitinizi oluşturmak için birkaç eseri bir araya getirin. Bir leke çıkarma kalemi veya mendil bulabilirseniz, bunları kitinize ekleyin. Bunlar gerçekten yardımcı olabilir ve bir kaldırma kalemi de kompakttır, böylece küçük bir debriyaj torbasına bile kolayca sıkışır.

Getirebileceğiniz birkaç basit araç daha var. Buna diş fırçası veya yumuşak kıllı küçük bir fırça dahildir. Mümkünse, sıvıları emmek için mini bir mısır nişastası paketi ve lekeyi uzaklaştırmak için pamuklu çubuklar.

Lekeleri Hızlı Bir Şekilde Kaldırma

Kıyafetinizde leke olduğunda resmi bir olayın ortasındaysanız, panik yapmayın. Biraz şansla, lekenizi hemen tedavi ederseniz, rengin çoğunu kaldırabileceksiniz. Birkaç basit adımda orijinal durumuna yakın bir yere geri döndürebilirsiniz.

O zaman özel durumunuzun tadını çıkarmaya devam edebilir ve olduğunu unutabilirsiniz! İzlenecek bazı adımlar şunlardır:

Kalın bir sıvı / katı (sos gibi) düşürürseniz, elinizden geldiğince hafifçe kazımak için düz bir künt nesne (örneğin, bir yemek bıçağı veya kredi kartı) kullanın. Lekeyi daha fazla yaymamak için elinizden geleni yapın.

Beyaz bir peçete, kağıt havlu veya bez alın ve lekeyi olabildiğince uzaklaştırın. Mısır nişastası, bebek pudrası veya hatta tuzunuz olup olmadığına bakın. Malzemeden daha fazla sıvıyı emmek için bunları küçük serpintilere uygulayabilirsiniz. Bir dakika bekletin ve hafifçe fırçalayın. Bu, özellikle lekenin yağlı olması ve peçete tarafından emilmesini reddetmesi durumunda etkilidir. Yağ lekeleri çok inatçıdır.

Bölgede leke çıkarıcı bir mendil veya sökücü kalem kullanın. Dışarıdan lekenin merkezine kadar çalışın. Çıkarma ürününüz veya başka bir temizlik ürününüz yoksa, basit ılık su kullanın.

Leke, solmaya ve umarım yok olana kadar temiz bir kağıt havluyla lekelenmeye devam eder.

Evde Leke Çıkarma

lekeler nasıl çıkar,leke çıkarma,kumaştan leke nasıl çıkar,

Eve geldiğinizde, lekeli bölgeye de mümkün olan en kısa sürede müdahale etmeniz gerektiğini unutmayın. Şimdi, narin bir kumaşsa elbisenizi sıcak suda veya soğuk suda durulayabilir ve ıslatabilirsiniz. Ardından lekeyi daha iyice yıkayın, umarım kalan son renk bozulmalarını giderirsiniz.

Leke çıkarıcı sıvı çamaşır deterjanı kullanın. Daha sonra giysinizi kumaşın taşıyabileceği en yüksek ayara yıkayın (etiketi kontrol edin). Aklamayı bitirdikten sonra hava ile kurutun.

Hala lekeyi çıkaramadıysanız, son denemek için her zaman kuru temizleyiciye götürebilirsiniz. Lekeyi tamamen soldurmak için giysinizi birkaç kez yıkamanız gerekebilir. Sonuçları görene kadar tekrarlamaya devam edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın